Lundeåsen Borettslag
- Omsetning
- 4,4 mill
- +5,8 %
- Resultat
- −10,1 mill
- −1 375,5 %
Om Lundeåsen Borettslag
Lundeåsen Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1973 og har vært i drift i 53 år. Espen Stensrud Andersen er styrets leder. I 2025 hadde Lundeåsen Borettslag en omsetning på 4,38 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 10,11 mill kr. Egenkapitalen var −7,57 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 684 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Porsgrunn, og ett av 47 216 i Norge. Det er eldre enn 93 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/953834987
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953834987" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953834987",
"name": "LUNDEÅSEN BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "PORSGRUNN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "953834987" })Spør AI-assistenten
Hvor i Porsgrunn holder Lundeåsen Borettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Lundeåsen Borettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Lundeåsen Borettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,8 % fra 2024 · +26,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,38 mill kr | −9,69 mill kr | −10,11 mill kr | 13,16 mill kr | −7,57 mill kr | 20,73 mill kr |
| 2024 | 4,14 mill kr | 1,06 mill kr | 792 508 kr | 15,11 mill kr | 2,89 mill kr | 12,23 mill kr |
| 2023 | 3,93 mill kr | 1,29 mill kr | 1,04 mill kr | 14,68 mill kr | 2,01 mill kr | 12,68 mill kr |
| 2022 | 3,74 mill kr | 954 458 kr | 777 902 kr | 14,08 mill kr | 934 436 kr | 13,15 mill kr |
| 2021 | 3,45 mill kr | −7,65 mill kr | −7,77 mill kr | 13,81 mill kr | 281 906 kr | 13,53 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 20 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/953834987/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953834987/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953834987",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4378951,
"operating_profit": -9694893,
"net_profit": -10108341,
"equity": -7569834,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4137231,
"operating_profit": 1056946,
"net_profit": 792508,
"equity": 2888684,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "953834987" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lundeåsen Borettslag per år.
Hvordan har omsetningen til Lundeåsen Borettslag utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Lundeåsen Borettslag i 2025?
Roller og styre13
Styre
10Sist endret 09.10.2026Regnskapsfører
1Sist endret 12.12.2024Revisor
1Sist endret 09.10.2026Forretningsfører
1Sist endret 16.12.2024API og MCPGET /company/953834987/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953834987/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953834987",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "953834987" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Lundeåsen Borettslag?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Lundeåsen Borettslag?
Hvem er regnskapsfører for Lundeåsen Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lundeåsen Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer56
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.10.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.10.2026 | Revisor ↗ |
| 9.10.2026 | Styre ↗ |
| 2.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.9.2025 | Styre ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.12.2024 | Forretningsfører ↗ |
| 3.5.2024 | Styre ↗ |
| 18.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/953834987/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953834987/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953834987",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-09", "type": "Vedtektsdato", … },
{ "dato": "2026-10-09", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "953834987" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Lundeåsen Borettslag sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Lundeåsen Borettslag i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lundeåsen Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)+Cecilie Høyer(Varamedlem)+Tarann Hyni(Styremedlem)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)−Tarann Hyni(Varamedlem)−Trude Thorbjørnsen(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:c/o Skien BBL Cappelens gate 11→Jernbanegata 25Postnummer:3717→3916Poststed:SKIEN→PORSGRUNNKommune:SKIEN→PORSGRUNN
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 314,0 % av driftsinntektene — 245,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -221,4 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | -230,8 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | -57,5 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,68 | 6,07 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,8 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 7,2 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 314,0 % | 68,2 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/953834987/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953834987/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953834987",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 4378951, "percentile": 0.8633 },
"operating_margin": { "value": -2.214, "percentile": 0.0131 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "953834987" })Spør AI-assistenten
Er Lundeåsen Borettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Hvor solid er Lundeåsen Borettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lundeåsen Borettslag på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+643 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Lundeåsen Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lundeåsen Borettslag?
Det er registrert 47 216 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 684 i Porsgrunn.
Er Lundeåsen Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1973, som er lenger enn 93 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 161 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Lundeåsen Borettslag?
Lundeåsen Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Lundeåsen Borettslag?
Espen Stensrud Andersen er registrert som styreleder i Lundeåsen Borettslag, i et styre med 5 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hva er omsetningen til Lundeåsen Borettslag?
I 2025 omsatte Lundeåsen Borettslag for 4,38 mill kr, opp 6 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 10,11 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Lundeåsen Borettslag?
I 2025 hadde Lundeåsen Borettslag et driftsresultat på −9,69 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på −221,4 %.
Hvor ligger Lundeåsen Borettslag?
Forretningsadressen til Lundeåsen Borettslag er Jernbanegata 25, 3916, PORSGRUNN i Porsgrunn kommune.
Hvem er revisor for Lundeåsen Borettslag?
Lundeåsen Borettslag bruker Grenland Boligbyggelag som regnskapsfører og Cedra Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.