Hopp til innhold
Nytt: prøv API og MCP gratis.Kom i gang
Aktivt selskap
Borettslag

Borettslaget Engene 86

Org.nr 953593564

www.nbbo.no

Om Borettslaget Engene 86

Borettslaget Engene 86 er registrert som borettslag med forretningsadresse i Drammen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1962 og har vært i drift i 64 år. Øystein Karlsen er styrets leder. Selskapet endte året med et underskudd på 781 734 kr. Egenkapitalen var 4,10 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 1 180 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Drammen, og ett av 47 051 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet og formål

Borettslag.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler10,34 mill kr
Anleggsmidler91 %9,36 mill krOmløpsmidler9 %981 004 kr
Resultatdetaljer
Netto finans−316 807 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025−781 734 kr10,34 mill kr4,10 mill kr6,24 mill kr
20241,65 mill kr438 144 kr147 257 kr10,22 mill kr4,88 mill kr5,34 mill kr
20231,58 mill kr−869 527 kr−1,10 mill kr10,09 mill kr4,73 mill kr5,35 mill kr
20221,48 mill kr371 298 kr242 909 kr10,51 mill kr5,83 mill kr4,67 mill kr
20211,48 mill kr554 454 kr466 690 kr10,45 mill kr5,59 mill kr4,86 mill kr
Årsregnskap

Roller og styre7

Styre

4Sist endret 14.08.2025
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 09.02.2009
Regnskapsfører
repr. NEDRE BUSKERUD BOLIGBYGGELAGGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 28.02.2022
Revisor
repr. ØSTLANDSKE REVISORER ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Forretningsfører

1Sist endret 15.05.2020
Forretningsfører
repr. NEDRE BUSKERUD BOLIGBYGGELAG

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Borettslaget Engene 86AAFYAktiviteter i borettslag og boligsameierDrammen

Kunngjøringer70

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel39,6 %33,2 %
Gjeldsgrad1,520,73
Egenkapitalrentabilitet-19,1 %8,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Godt å vite om Borettslaget Engene 86

Hvor stor er bransjen Borettslaget Engene 86 tilhører?

Borettslaget Engene 86 er ett av 1 180 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Drammen, og ett av 47 051 på landsbasis.

Hvor lenge har Borettslaget Engene 86 eksistert sammenlignet med bransjen?

Borettslaget Engene 86 ble etablert i 1962 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 96 % av selskapene.

Er Borettslaget Engene 86 et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Borettslaget Engene 86 i Brønnøysundregistrene.

Hvem er styreleder i Borettslaget Engene 86?

Styrets leder i Borettslaget Engene 86 er Øystein Karlsen. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.

Hvor mye egenkapital har Borettslaget Engene 86?

Ved utgangen av 2025 hadde Borettslaget Engene 86 en egenkapital på 4,10 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 39,6 %.

Hvor solid er økonomien i Borettslaget Engene 86?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Borettslaget Engene 86 økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvor holder Borettslaget Engene 86 til?

Borettslaget Engene 86 holder til i Nedre Torggate 5/7, 3015, DRAMMEN, i Drammen kommune i Buskerud.

Hva er nettsiden til Borettslaget Engene 86?

Registrert nettside for Borettslaget Engene 86 er www.nbbo.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.

Alle kommuner i Buskerud