Stærveien Borettslag
- Omsetning
- 2,6 mill
- −0 %
- Resultat
- −48 214
- −110,3 %
Om Stærveien Borettslag
Stærveien Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Fauske, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1978 og har vært i drift i 48 år. Regina Nygård Jensen er styrets leder. I 2025 hadde Stærveien Borettslag en omsetning på 2,58 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 48 214 kr. Egenkapitalen var −2,00 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 106 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Fauske, og ett av 47 218 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/953562618
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953562618" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953562618",
"name": "STÆRVEIEN BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FAUSKE", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "953562618" })Spør AI-assistenten
Når ble Stærveien Borettslag stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Fauske holder Stærveien Borettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stærveien Borettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0 % fra 2024 · +23,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,58 mill kr | 677 626 kr | −48 214 kr | 15,04 mill kr | −2,00 mill kr | 17,04 mill kr |
| 2024 | 2,58 mill kr | 1,22 mill kr | 468 622 kr | 14,70 mill kr | −1,95 mill kr | 16,65 mill kr |
| 2023 | 2,47 mill kr | −176 293 kr | −932 353 kr | 14,49 mill kr | −2,71 mill kr | 17,20 mill kr |
| 2022 | 2,07 mill kr | 681 618 kr | 234 257 kr | 14,39 mill kr | −1,78 mill kr | 16,17 mill kr |
| 2021 | 2,09 mill kr | 874 576 kr | 571 849 kr | 14,38 mill kr | −2,01 mill kr | 16,40 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 71 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/953562618/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953562618/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953562618",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2576676,
"operating_profit": 677626,
"net_profit": -48214,
"equity": -2000810,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2576684,
"operating_profit": 1224476,
"net_profit": 468622,
"equity": -1952596,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "953562618" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stærveien Borettslag de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stærveien Borettslag per år.
Hvordan har omsetningen til Stærveien Borettslag utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre9
Styre
6Sist endret 21.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 21.07.2026Revisor
1Sist endret 17.07.2020Forretningsfører
1Sist endret 24.04.2025API og MCPGET /company/953562618/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953562618/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953562618",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "953562618" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Stærveien Borettslag?
List alle roller i Stærveien Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stærveien Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stærveien Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Fauske | − |
Kunngjøringer55
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.7.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.7.2026 | Styre ↗ |
| 24.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2025 | Forretningsfører ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2024 | Styre ↗ |
| 20.6.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/953562618/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953562618/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953562618",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Vedtektsdato", … },
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "953562618" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Stærveien Borettslag i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stærveien Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stærveien Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+BOLIGBYGGELAGET NOBL(Regnskapsfører)+Per Ove Engen Solbakk(Styremedlem)−Ottar Ludvig Nilsen(Styremedlem)−Synnøve Klungseth(Varamedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:c/o Indre Salten Boligbyggelag Storgaten 56→c/o Boligbyggelaget Nobl Stærveien 9APostnummer:8200→8207
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 71,0 % av driftsinntektene — 2,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 26,3 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | -1,9 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | -13,3 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 6,72 | 6,07 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,0 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 2,7 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 71,0 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/953562618/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953562618/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953562618",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 2576676, "percentile": 0.7323 },
"operating_margin": { "value": 0.263, "percentile": 0.6034 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "953562618" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Stærveien Borettslag sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stærveien Borettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Hvor solid er Stærveien Borettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Fauske
1 000+ til i Fauske →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Stærveien Borettslag
Hvor stor er bransjen Stærveien Borettslag tilhører?
Stærveien Borettslag er ett av 106 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Fauske, og ett av 47 218 på landsbasis.
Hvor lenge har Stærveien Borettslag eksistert sammenlignet med bransjen?
Stærveien Borettslag ble etablert i 1978 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 90 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Stærveien Borettslag sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i borettslag og boligsameier er en driftsmargin på 18,4 %. Stærveien Borettslag lå på 26,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Stærveien Borettslag i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stærveien Borettslag i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Stærveien Borettslag?
Stærveien Borettslag er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Borettslag.
Hva betyr organisasjonsformen BRL?
Organisasjonsformen til Stærveien Borettslag er Borettslag, forkortet BRL. Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Går Stærveien Borettslag med overskudd?
I 2025 omsatte Stærveien Borettslag for 2,58 mill kr. Årsresultatet ble et underskudd på 48 214 kr.
Hvor lønnsom er driften i Stærveien Borettslag?
Driftsresultatet for 2025 var 677 626 kr (driftsmargin 26,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Stærveien Borettslag?
Ved utgangen av 2025 hadde Stærveien Borettslag en egenkapital på −2,00 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −13,3 %.
Hvor solid er økonomien i Stærveien Borettslag?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Stærveien Borettslag økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.