Borettslaget Stabellsveg 3
Org.nr 953530899
Om Borettslaget Stabellsveg 3
Borettslaget Stabellsveg 3 er registrert som borettslag med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1962 og har vært i drift i 64 år. Tobias Bringsli Virik er styrets leder. I 2025 hadde Borettslaget Stabellsveg 3 en omsetning på 1,63 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 604 057 kr. Egenkapitalen var 4,47 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 2 888 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Trondheim, og ett av 47 195 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/953530899
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953530899" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953530899",
"name": "BORETTSLAGET STABELLSVEG 3",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "953530899" })Spør AI-assistenten
Når ble Borettslaget Stabellsveg 3 stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Borettslaget Stabellsveg 3 til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Borettslaget Stabellsveg 3 registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,63 mill kr | 614 838 kr | 604 057 kr | 5,86 mill kr | 4,47 mill kr | 1,39 mill kr |
| 2024 | 1,62 mill kr | 682 098 kr | 632 404 kr | 5,54 mill kr | 3,86 mill kr | 1,67 mill kr |
| 2023 | 1,37 mill kr | 125 046 kr | 66 951 kr | 5,17 mill kr | 3,23 mill kr | 1,94 mill kr |
| 2022 | 1,17 mill kr | 153 627 kr | 114 145 kr | 4,69 mill kr | 3,16 mill kr | 1,53 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 58 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 29 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/953530899/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953530899/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953530899",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1625274,
"operating_profit": 614838,
"net_profit": 604057,
"equity": 4467526,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1622620,
"operating_profit": 682098,
"net_profit": 632404,
"equity": 3863469,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "953530899" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Borettslaget Stabellsveg 3 fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Borettslaget Stabellsveg 3 de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Borettslaget Stabellsveg 3 per år.
Roller og styre10
Styre
7Sist endret 16.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 29.03.2022Revisor
1Sist endret 27.09.2022Forretningsfører
1Sist endret 29.03.2022API og MCPGET /company/953530899/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953530899/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953530899",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "953530899" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Borettslaget Stabellsveg 3?
Hvem er regnskapsfører for Borettslaget Stabellsveg 3?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Borettslaget Stabellsveg 3?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Borettslaget Stabellsveg 3 | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Trondheim | − |
Kunngjøringer70
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2026 | Styre ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2024 | Styre ↗ |
| 23.2.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.2.2024 | Styre ↗ |
| 8.2.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.2.2024 | Styre ↗ |
| 15.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/953530899/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953530899/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953530899",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "953530899" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Borettslaget Stabellsveg 3 i Brønnøysundregistrene?
Når ble Borettslaget Stabellsveg 3 sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Borettslaget Stabellsveg 3 sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Eva Sjøvold(Varamedlem)+Filip Husby Aune(Styremedlem)+Ingvild Normann Vardenær(Styremedlem)−Anitra Vognild(Varamedlem)−Bård Havn Johansen(Styremedlem)−Kurt Hybertsen(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 76,2 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 9,83 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,31 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,5 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/953530899/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/953530899/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "953530899",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21422,
"revenue": { "value": 1625274, "percentile": 0.5804 },
"operating_margin": { "value": 0.3783, "percentile": 0.7368 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "953530899" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Borettslaget Stabellsveg 3 sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Borettslaget Stabellsveg 3 på i bransjen?
Hvor ligger Borettslaget Stabellsveg 3 blant de 21422 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Trondheim
1 000+ til i Trondheim →Spørsmål og svar om Borettslaget Stabellsveg 3
Hvor stor er bransjen Borettslaget Stabellsveg 3 tilhører?
Borettslaget Stabellsveg 3 er ett av 2 888 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Trondheim, og ett av 47 195 på landsbasis.
Hvor lenge har Borettslaget Stabellsveg 3 eksistert sammenlignet med bransjen?
Borettslaget Stabellsveg 3 ble etablert i 1962 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 96 % av selskapene.
Hva er statusen til Borettslaget Stabellsveg 3?
Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Borettslaget Stabellsveg 3 i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen BRL?
Organisasjonsformen til Borettslaget Stabellsveg 3 er Borettslag, forkortet BRL. Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Går Borettslaget Stabellsveg 3 med overskudd?
I 2025 omsatte Borettslaget Stabellsveg 3 for 1,63 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 604 057 kr.
Hvor solid er økonomien i Borettslaget Stabellsveg 3?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Borettslaget Stabellsveg 3 økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Borettslaget Stabellsveg 3 til?
Borettslaget Stabellsveg 3 holder til i Stabells veg 3A, 7021, TRONDHEIM, i Trondheim kommune i Trøndelag.
Hvilket org.nr har Borettslaget Stabellsveg 3?
Organisasjonsnummeret til Borettslaget Stabellsveg 3 er 953 530 899. Selskapet er registrert som Borettslag, med registreringsdato 19.02.1995.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.