- Omsetning
- 744 192
- −0,2 %
- Resultat
- 245 539
- −0,9 %
Om Fjellvåkveien Borettslag
Fjellvåkveien Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Alta, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1988 og har vært i drift i 38 år. Vanja Nørstad Lundberg er styrets leder. I 2025 hadde Fjellvåkveien Borettslag en omsetning på 744 192 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 245 539 kr. Egenkapitalen var 4,00 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 120 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Alta, og ett av 47 204 i Norge. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/952665839
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/952665839" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "952665839",
"name": "FJELLVÅKVEIEN BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ALTA", "county": "FINNMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "952665839" })Spør AI-assistenten
Når ble Fjellvåkveien Borettslag stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Alta holder Fjellvåkveien Borettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Fjellvåkveien Borettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,2 % fra 2024 · +3,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 744 192 kr | 286 946 kr | 245 539 kr | 7,03 mill kr | 4,00 mill kr | 3,03 mill kr |
| 2024 | 745 344 kr | 303 819 kr | 247 732 kr | 7,12 mill kr | 3,76 mill kr | 3,37 mill kr |
| 2023 | 717 264 kr | 199 856 kr | 139 883 kr | 7,06 mill kr | 3,66 mill kr | 3,40 mill kr |
| 2022 | 717 120 kr | 273 381 kr | 226 772 kr | 7,03 mill kr | 3,37 mill kr | 3,66 mill kr |
| 2021 | 717 120 kr | 303 099 kr | 271 832 kr | 6,95 mill kr | 3,14 mill kr | 3,81 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 56 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/952665839/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/952665839/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "952665839",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 744192,
"operating_profit": 286946,
"net_profit": 245539,
"equity": 4003092,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 745344,
"operating_profit": 303819,
"net_profit": 247732,
"equity": 3757552,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "952665839" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Fjellvåkveien Borettslag i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Fjellvåkveien Borettslag fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fjellvåkveien Borettslag de siste årene.
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 05.06.2024Regnskapsfører
1Sist endret 05.05.2026Revisor
1Sist endret 12.05.2012Forretningsfører
1Sist endret 06.03.2024API og MCPGET /company/952665839/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/952665839/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "952665839",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "952665839" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Fjellvåkveien Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Fjellvåkveien Borettslag?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fjellvåkveien Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fjellvåkveien Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Alta | − |
Kunngjøringer52
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.6.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.4.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2024 | Styre ↗ |
| 6.3.2024 | Forretningsfører ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.5.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/952665839/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/952665839/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "952665839",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-07", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "952665839" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Fjellvåkveien Borettslag i Brønnøysundregistrene?
Når ble Fjellvåkveien Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Fjellvåkveien Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+BOLIGBYGGELAGET NORD(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 56,9 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 9,84 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,76 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,1 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/952665839/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/952665839/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "952665839",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21422,
"revenue": { "value": 744192, "percentile": 0.293 },
"operating_margin": { "value": 0.3856, "percentile": 0.745 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "952665839" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Fjellvåkveien Borettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fjellvåkveien Borettslag på i bransjen?
Hvor ligger Fjellvåkveien Borettslag blant de 21422 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+67 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Fjellvåkveien Borettslag
Hvor stor er bransjen Fjellvåkveien Borettslag tilhører?
Fjellvåkveien Borettslag er ett av 120 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Alta, og ett av 47 204 på landsbasis.
Hvor lenge har Fjellvåkveien Borettslag eksistert sammenlignet med bransjen?
Fjellvåkveien Borettslag ble etablert i 1988 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 80 % av selskapene.
Er Fjellvåkveien Borettslag et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Fjellvåkveien Borettslag i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Fjellvåkveien Borettslag?
Styrets leder i Fjellvåkveien Borettslag er Vanja Nørstad Lundberg. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Går Fjellvåkveien Borettslag med overskudd?
I 2025 omsatte Fjellvåkveien Borettslag for 744 192 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 245 539 kr.
Hvor lønnsom er driften i Fjellvåkveien Borettslag?
Driftsresultatet for 2025 var 286 946 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Fjellvåkveien Borettslag?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Fjellvåkveien Borettslag økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Fjellvåkveien Borettslag?
I Enhetsregisteret er Fjellvåkveien Borettslag registrert med regnskapsfører Boligbyggelaget Nord og revisor Enter Revisjon Finnmark AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.