Tannsax AS
- Omsetning
- 4,3 mill
- −5,4 %
- Resultat
- 700 574
- +45,7 %
Om Tannsax AS
Tannsax AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 1989 og har vært i drift i 37 år. Erik Saxegaard er daglig leder, og Liv Cathrine Offstad Saxegaard er styreleder. I 2025 hadde Tannsax AS en omsetning på 4,33 mill kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 700 574 kr. Egenkapitalen var 2,35 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Erik Saxegaard med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 263 innen tannlegetjenester i Oslo, og ett av 5 990 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Drive helsetjeneste, salg, forskning, informasjon, konsulenttjenester, investering, eie fast eiendom, utleie samt deltagelse i annen virksomhet.
Formål
Drive helsetjeneste, salg, forskning, informasjon, konsulentvirksomhet, investering, eie fast eiendom, utleie samt deltagelse i og annen virksomhet.
API og MCPGET /company/952118250
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/952118250" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "952118250",
"name": "TANNSAX AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "952118250" })Spør AI-assistenten
Er Tannsax AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Tannsax AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tannsax AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −5,4 % fra 2024 · +5,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,33 mill kr | 423 028 kr | 700 574 kr | 3,42 mill kr | 2,35 mill kr | 1,07 mill kr |
| 2024 | 4,58 mill kr | 432 265 kr | 480 985 kr | 2,59 mill kr | 1,65 mill kr | 941 599 kr |
| 2023 | 4,05 mill kr | −401 485 kr | −377 908 kr | 2,17 mill kr | 1,17 mill kr | 1,01 mill kr |
| 2022 | 4,39 mill kr | 677 545 kr | 535 184 kr | 2,66 mill kr | 1,55 mill kr | 1,11 mill kr |
| 2021 | 4,11 mill kr | 633 215 kr | 499 873 kr | 2,25 mill kr | 1,01 mill kr | 1,24 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 50 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 42 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/952118250/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/952118250/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "952118250",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4330000,
"operating_profit": 423028,
"net_profit": 700574,
"equity": 2349515,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4579500,
"operating_profit": 432265,
"net_profit": 480985,
"equity": 1648941,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "952118250" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Tannsax AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tannsax AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tannsax AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 10.10.1998Styre
2Sist endret 16.07.1989Regnskapsfører
1Sist endret 22.08.2025API og MCPGET /company/952118250/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/952118250/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "952118250",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "952118250" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Tannsax AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Tannsax AS?
List alle roller i Tannsax AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Erik Saxegaard | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 250 |
| Liv Cathrine Offstad Saxegaard | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 250 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/952118250/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/952118250/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "952118250",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "952118250" })Spør AI-assistenten
Er Tannsax AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Tannsax AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tannsax AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tannsax AS | BEDR | Tannlegetjenester | Oslo | − |
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.9.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 10.9.2025 | Revisor ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/952118250/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/952118250/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "952118250",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-10", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "952118250" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tannsax AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tannsax AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tannsax AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 49,9 % av driftsinntektene — 13,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,8 % | 12,0 % |
| Resultatmargin | 16,2 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 68,8 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,14 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 0,45 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 29,8 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -5,4 % | +3,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 14,4 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 49,9 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 25,3 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/952118250/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/952118250/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "952118250",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2222,
"revenue": { "value": 4330000, "percentile": 0.6265 },
"operating_margin": { "value": 0.0977, "percentile": 0.4471 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "952118250" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Tannsax AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tannsax AS på i bransjen?
Hvor ligger Tannsax AS blant de 2222 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+13 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Tannsax AS
Hvor stor er bransjen Tannsax AS tilhører?
Tannsax AS er ett av 1 263 selskaper innen tannlegetjenester i Oslo, og ett av 5 990 på landsbasis.
Hvor lenge har Tannsax AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tannsax AS ble etablert i 1989 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hva er statusen til Tannsax AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tannsax AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Tannsax AS?
Erik Saxegaard er registrert som daglig leder i Tannsax AS.
Hvem er største aksjonær i Tannsax AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Erik Saxegaard største eier i Tannsax AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Liv Cathrine Offstad Saxegaard med 50 %.
Går Tannsax AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,33 mill kr, ned 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,35 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Tannsax AS?
Driftsresultatet for 2025 var 423 028 kr (driftsmargin 9,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Tannsax AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Tannsax AS er 100 000 kr (500 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilken regnskapsfører bruker Tannsax AS?
I Enhetsregisteret er Tannsax AS registrert med regnskapsfører Christiania Regnskapskontor AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.