Tannlege Per R Rust AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 239 915
- −46,2 %
Om Tannlege Per R Rust AS
Tannlege Per R Rust AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Modum, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 1989 og har vært i drift i 37 år. Selskapet er under avvikling. Per Richard Rust er styrets leder. I 2025 hadde Tannlege Per R Rust AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 239 915 kr. Egenkapitalen var 1,66 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Per Richard Rust med 70 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen tannlegetjenester i Modum, og ett av 5 990 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Å utføre tannhelsetjenester, eie aksjer/andeler i andre selskaper, samt hva hermed står i forbind- else.
API og MCPGET /company/951914320
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/951914320" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "951914320",
"name": "TANNLEGE PER R RUST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MODUM", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "951914320" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Tannlege Per R Rust AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Tannlege Per R Rust AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Modum holder Tannlege Per R Rust AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −45 453 kr | 239 915 kr | 1,80 mill kr | 1,66 mill kr | 143 107 kr |
| 2024 | 0 kr | −28 950 kr | 445 712 kr | 6,91 mill kr | 6,67 mill kr | 240 756 kr |
| 2023 | 0 kr | −25 403 kr | 311 787 kr | 7,55 mill kr | 7,33 mill kr | 226 273 kr |
| 2022 | 0 kr | −27 783 kr | 251 364 kr | 7,22 mill kr | 7,01 mill kr | 209 142 kr |
| 2021 | 7 272 kr | 3 636 kr | 2,58 mill kr | 6,98 mill kr | 6,76 mill kr | 216 340 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 30 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/951914320/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/951914320/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "951914320",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -45453, "net_profit": 239915, "equity": 1660812, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -28950, "net_profit": 445712, "equity": 6670897, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "951914320" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tannlege Per R Rust AS per år.
Hvordan har omsetningen til Tannlege Per R Rust AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Tannlege Per R Rust AS i 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 13.11.2003Regnskapsfører
1Sist endret 17.03.2004API og MCPGET /company/951914320/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/951914320/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "951914320",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "951914320" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Tannlege Per R Rust AS?
Hvem er regnskapsfører for Tannlege Per R Rust AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Tannlege Per R Rust AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 endret eierandel
- Per Richard Rust82 % → 70 %
- Anna Rust Carlsson9 % → 15 %
- Elin Rust9 % → 15 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Per Richard Rust | Person | Ordinære aksjer | 70,0 % | 70 |
| Anna Rust Carlsson | Person | Ordinære aksjer | 15,0 % | 15 |
| Elin Rust | Person | Ordinære aksjer | 15,0 % | 15 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/951914320/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/951914320/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "951914320",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "951914320" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Tannlege Per R Rust AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tannlege Per R Rust AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Tannlege Per R Rust AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.8.2026 | Oppløsning ↗ |
| 3.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/951914320/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/951914320/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "951914320",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-11", "type": "Oppløsning", … },
{ "dato": "2026-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "951914320" })Spør AI-assistenten
Når ble Tannlege Per R Rust AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tannlege Per R Rust AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Tannlege Per R Rust AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Per Richard Rust(Daglig leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder avvikling:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 92,1 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,74 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,4 % | 28,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/951914320/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/951914320/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "951914320",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2223,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0018 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "951914320" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Tannlege Per R Rust AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Tannlege Per R Rust AS blant de 2223 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tannlege Per R Rust AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
TANNLEGE PER R RUST AS eier aksjer i 10 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Orkla ASA | Oslo | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Storebrand ASA | Bærum | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Sparebank 1 Østlandet | Hamar | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Equinor ASA | Stavanger | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Sparebank 1 Sør-Norge ASA | Stavanger | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Af Gruppen ASA | Oslo | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Otello Corporation ASA | Oslo | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Telenor ASA | Bærum | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Dnb Bank ASA | Oslo | 0,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Borregaard ASA | Sarpsborg | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Tannlege Per R Rust AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tannlege Per R Rust AS?
Det er registrert 5 990 selskaper i Norge innen tannlegetjenester, hvorav 8 i Modum.
Er Tannlege Per R Rust AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1989, som er lenger enn 99 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 7 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva har skjedd med Tannlege Per R Rust AS?
Tannlege Per R Rust AS er under avvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Tannlege Per R Rust AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Tannlege Per R Rust AS?
Tannlege Per R Rust AS eies i hovedsak av Per Richard Rust (70 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Tannlege Per R Rust AS?
Tannlege Per R Rust AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 239 915 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Tannlege Per R Rust AS?
I 2025 hadde Tannlege Per R Rust AS et driftsresultat på −45 453 kr.
Hvor ligger Tannlege Per R Rust AS?
Forretningsadressen til Tannlege Per R Rust AS er Stålfjæra 2, 3340, ÅMOT i Modum kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.