Annlaug Stensland AS
- Omsetning
- 2,2 mill
- −39 %
- Resultat
- 2,2 mill
- −92,5 %
Om Annlaug Stensland AS
Annlaug Stensland AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Annlaug Lunde Stensland er daglig leder, og Annlaug Lunde Stensland er styreleder. I 2025 hadde Annlaug Stensland AS en omsetning på 2,21 mill kr, en nedgang på 39 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,20 mill kr. Egenkapitalen var 43,56 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Annlaug Lunde Stensland med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 409 innen tannlegetjenester i Bergen, og ett av 5 990 i Norge. Det ble etablert samme år som 206 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Salg av tannhelsetjenester samt å eie og forvalte aksjer i andre selskaper, samt alt som står i denne forbindelse.
API og MCPGET /company/918085106
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918085106" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918085106",
"name": "ANNLAUG STENSLAND AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918085106" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bergen holder Annlaug Stensland AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Annlaug Stensland AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Annlaug Stensland AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −39 % fra 2024 · −59,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,21 mill kr | 159 343 kr | 2,20 mill kr | 44,14 mill kr | 43,56 mill kr | 584 654 kr |
| 2024 | 3,62 mill kr | 1,58 mill kr | 29,34 mill kr | 42,33 mill kr | 41,36 mill kr | 973 299 kr |
| 2023 | 4,61 mill kr | 2,60 mill kr | 5,22 mill kr | 42,02 mill kr | 37,92 mill kr | 4,10 mill kr |
| 2022 | 5,54 mill kr | 3,71 mill kr | 1,46 mill kr | – | – | – |
| 2021 | 5,48 mill kr | 3,83 mill kr | 5,21 mill kr | 41,67 mill kr | 37,75 mill kr | 3,92 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 80 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/918085106/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918085106/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918085106",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2212115,
"operating_profit": 159343,
"net_profit": 2197972,
"equity": 43556987,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3624066,
"operating_profit": 1580540,
"net_profit": 29335383,
"equity": 41359015,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918085106" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Annlaug Stensland AS per år.
Hvordan har omsetningen til Annlaug Stensland AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Annlaug Stensland AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 22.11.2016Styre
1Sist endret 22.11.2016Regnskapsfører
1Sist endret 16.12.2023Revisor
1Sist endret 29.12.2021API og MCPGET /company/918085106/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918085106/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918085106",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918085106" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Annlaug Stensland AS?
Hvem er regnskapsfører for Annlaug Stensland AS?
List alle roller i Annlaug Stensland AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Annlaug Lunde Stensland100 %
- Stensland Annlaug Lundehadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Annlaug Lunde Stensland | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918085106/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918085106/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918085106",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918085106" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Annlaug Stensland AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Annlaug Stensland AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Annlaug Stensland AS | BEDR | Tannlegetjenester | Bergen | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.12.2021 | Revisor ↗ |
| 27.7.2021 | Revisor ↗ |
| 3.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918085106/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918085106/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918085106",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918085106" })Spør AI-assistenten
Når ble Annlaug Stensland AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Annlaug Stensland AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Annlaug Stensland AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 80,4 % av driftsinntektene — 44,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,2 % | 12,0 % |
| Resultatmargin | 99,4 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 98,7 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 56,06 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,0 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -39,0 % | +3,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 80,4 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 12,4 % | 20,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918085106/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918085106/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918085106",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2222,
"revenue": { "value": 2212115, "percentile": 0.4368 },
"operating_margin": { "value": 0.072, "percentile": 0.397 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918085106" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Annlaug Stensland AS blant de 2222 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Annlaug Stensland AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Annlaug Stensland AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Investeringer
ANNLAUG STENSLAND AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| New Dente 1 AS | Trondheim | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Bergen
1 000+ til i Bergen →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Annlaug Stensland AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Annlaug Stensland AS?
Det er registrert 5 990 selskaper i Norge innen tannlegetjenester, hvorav 409 i Bergen.
Er Annlaug Stensland AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 54 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 206 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Annlaug Stensland AS bedre enn andre i bransjen?
Annlaug Stensland AS hadde en driftsmargin på 7,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 12 % for tannlegetjenester.
Hvilken status har Annlaug Stensland AS i Enhetsregisteret?
Annlaug Stensland AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Annlaug Stensland AS?
Daglig leder i Annlaug Stensland AS er Annlaug Lunde Stensland, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Annlaug Stensland AS?
Største aksjonær i Annlaug Stensland AS er Annlaug Lunde Stensland med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Annlaug Stensland AS?
I 2025 omsatte Annlaug Stensland AS for 2,21 mill kr, ned 39 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2,20 mill kr.
Hva er aksjekapitalen i Annlaug Stensland AS?
Annlaug Stensland AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 3 000 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Annlaug Stensland AS?
Annlaug Stensland AS har organisasjonsnummer 918 085 106. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.