Valler III Borettslag
Org.nr 951900389
Om Valler III Borettslag
Valler III Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1966 og har vært i drift i 60 år. Robert Nøklegård er styrets leder. I 2025 hadde Valler III Borettslag en omsetning på 3,34 mill kr, en økning på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,22 mill kr. Egenkapitalen var −1,66 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 679 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Porsgrunn, og ett av 47 123 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,34 mill kr | −1,73 mill kr | −2,22 mill kr | 11,28 mill kr | −1,66 mill kr | 12,94 mill kr |
| 2024 | 3,03 mill kr | −712 708 kr | −1,05 mill kr | 9,00 mill kr | 558 857 kr | 8,45 mill kr |
| 2023 | 2,89 mill kr | 994 727 kr | 703 324 kr | 9,44 mill kr | 1,60 mill kr | 7,83 mill kr |
| 2022 | 2,75 mill kr | 335 902 kr | 166 474 kr | 8,95 mill kr | 900 980 kr | 8,05 mill kr |
| 2021 | 2,63 mill kr | 696 244 kr | 569 723 kr | 9,17 mill kr | 734 506 kr | 8,43 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 utgjorde lønnskostnadene rundt 13 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 22 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Roller og styre9
Styre
6Sist endret 07.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 30.04.2026Revisor
1Sist endret 05.10.2026Forretningsfører
1Sist endret 21.05.2001Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valler III Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer54
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2026 | Revisor ↗ |
| 7.7.2026 | Styre ↗ |
| 3.9.2025 | Styre ↗ |
| 17.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.6.2023 | Styre ↗ |
| 20.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre+TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)+Jenny Linnea Josefin Fischer(Varamedlem)+Mahad Yuusuf Tangen(Varamedlem)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)−Gro Seeberg(Varamedlem)−Nina Seeberg(Varamedlem)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 138,2 % av driftsinntektene — 70,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -51,9 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | -66,4 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | -14,7 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 9,39 | 6,07 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,0 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 12,6 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 138,2 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+636 til på samme adresse →Folk spør om Valler III Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Valler III Borettslag?
Det er registrert 47 123 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 679 i Porsgrunn.
Er Valler III Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1966, som er lenger enn 95 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 122 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Valler III Borettslag bedre enn andre i bransjen?
Valler III Borettslag hadde en driftsmargin på −51,9 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,4 % for aktiviteter i borettslag og boligsameier.
Hvilken status har Valler III Borettslag i Enhetsregisteret?
Valler III Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Valler III Borettslag?
Valler III Borettslag driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Borettslag.
Hvordan går det økonomisk med Valler III Borettslag?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,34 mill kr, opp 10 % fra 2024. Egenkapitalen var −1,66 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Valler III Borettslag?
I 2025 hadde Valler III Borettslag et driftsresultat på −1,73 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på −51,9 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Valler III Borettslag?
Valler III Borettslag er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Valler III Borettslag?
Forretningsadressen til Valler III Borettslag er Jernbanegata 25, 3916, PORSGRUNN i Porsgrunn kommune.
Hvem er revisor for Valler III Borettslag?
Valler III Borettslag bruker Grenland Boligbyggelag som regnskapsfører og Cedra Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.