Gneisvegen Borettslag
- Omsetning
- 15,6 mill
- +1 %
- Resultat
- 4,6 mill
- +10,1 %
Om Gneisvegen Borettslag
Gneisvegen Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Tromsø, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1973 og har vært i drift i 53 år. Jan Bakkevoll er styrets leder. I 2025 hadde Gneisvegen Borettslag en omsetning på 15,59 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 4,56 mill kr. Egenkapitalen var −16,52 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 938 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Tromsø, og ett av 47 216 i Norge. Det er eldre enn 93 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/951224235
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/951224235" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "951224235",
"name": "GNEISVEGEN BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TROMSØ", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "951224235" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Gneisvegen Borettslag: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Gneisvegen Borettslag registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gneisvegen Borettslag stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1 % fra 2024 · +25,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,59 mill kr | 7,78 mill kr | 4,56 mill kr | 55,74 mill kr | −16,52 mill kr | 72,26 mill kr |
| 2024 | 15,44 mill kr | 7,60 mill kr | 4,14 mill kr | 53,04 mill kr | −21,08 mill kr | 74,11 mill kr |
| 2023 | 14,88 mill kr | 4,84 mill kr | 1,84 mill kr | 50,24 mill kr | −25,21 mill kr | 75,46 mill kr |
| 2022 | 13,36 mill kr | 2,41 mill kr | 682 086 kr | 49,96 mill kr | −27,06 mill kr | 77,02 mill kr |
| 2021 | 12,42 mill kr | 4,75 mill kr | 3,81 mill kr | 51,38 mill kr | −27,74 mill kr | 79,11 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/951224235/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/951224235/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "951224235",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 15594242,
"operating_profit": 7784783,
"net_profit": 4556295,
"equity": -16519492,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 15439771,
"operating_profit": 7597321,
"net_profit": 4136637,
"equity": -21075787,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "951224235" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Gneisvegen Borettslag i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Gneisvegen Borettslag fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gneisvegen Borettslag de siste årene.
Roller og styre9
Styre
6Sist endret 20.10.2026Regnskapsfører
1Sist endret 15.01.2009Revisor
1Sist endret 17.07.2006Forretningsfører
1Sist endret 16.06.2003API og MCPGET /company/951224235/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/951224235/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "951224235",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "951224235" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Gneisvegen Borettslag?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Gneisvegen Borettslag?
List alle roller i Gneisvegen Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gneisvegen Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Tromsø | − |
Kunngjøringer65
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.10.2026 | Styre ↗ |
| 20.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.8.2025 | Styre ↗ |
| 13.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.8.2024 | Styre ↗ |
| 22.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.11.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 28.11.2023 | Signatur ↗ |
| 19.10.2023 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/951224235/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/951224235/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "951224235",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-20", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-06-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "951224235" })Spør AI-assistenten
Når leverte Gneisvegen Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Gneisvegen Borettslag sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Gneisvegen Borettslag i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Ildri Jørgensen(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 41,8 % av driftsinntektene — 26,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 49,9 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 29,2 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | -29,6 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 10,34 | 6,07 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,0 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 8,0 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 41,8 % | 68,2 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/951224235/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/951224235/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "951224235",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 15594242, "percentile": 0.9795 },
"operating_margin": { "value": 0.4992, "percentile": 0.8466 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "951224235" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Gneisvegen Borettslag sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gneisvegen Borettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Hvor solid er Gneisvegen Borettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Tromsø
1 000+ til i Tromsø →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Gneisvegen Borettslag
Hvor stor er bransjen Gneisvegen Borettslag tilhører?
Gneisvegen Borettslag er ett av 938 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Tromsø, og ett av 47 216 på landsbasis.
Hvor lenge har Gneisvegen Borettslag eksistert sammenlignet med bransjen?
Gneisvegen Borettslag ble etablert i 1973 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 93 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Gneisvegen Borettslag sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i borettslag og boligsameier er en driftsmargin på 18,4 %. Gneisvegen Borettslag lå på 49,9 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Gneisvegen Borettslag i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gneisvegen Borettslag i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen BRL?
Organisasjonsformen til Gneisvegen Borettslag er Borettslag, forkortet BRL. Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Hva omsatte Gneisvegen Borettslag for i 2025?
I 2025 omsatte Gneisvegen Borettslag for 15,59 mill kr, opp 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 4,56 mill kr.
Hvor holder Gneisvegen Borettslag til?
Gneisvegen Borettslag holder til i v/Jan Bakkevoll Gneisvegen 7, 9022, KROKELVDALEN, i Tromsø kommune i Troms.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Gneisvegen Borettslag?
I Enhetsregisteret er Gneisvegen Borettslag registrert med regnskapsfører Boligbyggelaget Nord og revisor Ernst & Young AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.