Gimsøy Garasjelag SA
- Omsetning
- 355 950
- +25,6 %
- Resultat
- 147 709
- +196,4 %
Om Gimsøy Garasjelag SA
Gimsøy Garasjelag SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Drift av parkeringsplasser og parkeringshus. Virksomheten ble stiftet i 1982 og har vært i drift i 44 år. Dag Roar Borgerås er daglig leder, og Sten Inge Sørheim er styreleder. I 2025 hadde Gimsøy Garasjelag SA en omsetning på 355 950 kr, en økning på 26 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 147 709 kr. Egenkapitalen var 205 136 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 4 innen drift av parkeringsplasser og parkeringshus i Skien, og ett av 308 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Overta, samt bygge garasjer, og leie disse ut for- trinnsvis til borettshaverne i de borettslag som er andelseiere.
Formål
Eie, drive og bygge garasjer, og leie disse ut fortrinnsvis til andelseiere i de borettslag som er medlemmer i foretaket.
API og MCPGET /company/950681543
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950681543" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950681543",
"name": "GIMSØY GARASJELAG SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "52.212",
"nace_desc": "Drift av parkeringsplasser og parkeringshus",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "950681543" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Gimsøy Garasjelag SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Gimsøy Garasjelag SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gimsøy Garasjelag SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +25,6 % fra 2024 · +81,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 355 950 kr | 140 890 kr | 147 709 kr | 328 980 kr | 205 136 kr | 123 845 kr |
| 2024 | 283 400 kr | 49 103 kr | 49 836 kr | 180 394 kr | 57 426 kr | 122 968 kr |
| 2023 | 241 920 kr | −39 208 kr | −39 322 kr | 135 490 kr | 7 590 kr | 127 900 kr |
| 2022 | 196 560 kr | −13 920 kr | −13 511 kr | 165 895 kr | 46 913 kr | 118 982 kr |
| 2021 | 196 560 kr | −30 129 kr | −31 165 kr | 233 782 kr | 60 423 kr | 173 359 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 90 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/950681543/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950681543/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950681543",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 355950, "operating_profit": 140890, "net_profit": 147709, "equity": 205136, … },
{ "year": 2024, "revenue": 283400, "operating_profit": 49103, "net_profit": 49836, "equity": 57426, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "950681543" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Gimsøy Garasjelag SA utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Gimsøy Garasjelag SA i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Gimsøy Garasjelag SA fra 2024 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 19.11.2013Styre
5Sist endret 05.08.2025Regnskapsfører
1Sist endret 12.12.2024Revisor
1Sist endret 12.10.2000API og MCPGET /company/950681543/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950681543/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950681543",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "950681543" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Gimsøy Garasjelag SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gimsøy Garasjelag SA?
Hvem er daglig leder og styreleder i Gimsøy Garasjelag SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gimsøy Garasjelag SA | BEDR | Drift av parkeringsplasser og parkeringshus | Skien | − |
Kunngjøringer43
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2025 | Styre ↗ |
| 16.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.8.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2023 | Styre ↗ |
| 7.7.2023 | Styre ↗ |
| 25.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/950681543/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950681543/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950681543",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-05", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "950681543" })Spør AI-assistenten
Når leverte Gimsøy Garasjelag SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Gimsøy Garasjelag SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Gimsøy Garasjelag SA i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 62,4 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 13,39 | 1,62 |
| Gjeldsgrad | 0,60 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 72,0 % | 6,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/950681543/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950681543/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950681543",
"nace_code": "52.212",
"industry_count": 234,
"revenue": { "value": 355950, "percentile": 0.3362 },
"operating_margin": { "value": 0.3958, "percentile": 0.7387 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "950681543" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gimsøy Garasjelag SA på i bransjen?
Hvor ligger Gimsøy Garasjelag SA blant de 234 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Gimsøy Garasjelag SA sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+20 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Gimsøy Garasjelag SA
Hvor stor er bransjen Gimsøy Garasjelag SA tilhører?
Gimsøy Garasjelag SA er ett av 4 selskaper innen drift av parkeringsplasser og parkeringshus i Skien, og ett av 308 på landsbasis.
Hvor lenge har Gimsøy Garasjelag SA eksistert sammenlignet med bransjen?
Gimsøy Garasjelag SA ble etablert i 1982 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 91 % av selskapene.
Er Gimsøy Garasjelag SA et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gimsøy Garasjelag SA i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Gimsøy Garasjelag SA med?
Gimsøy Garasjelag SA er registrert i bransjen Drift av parkeringsplasser og parkeringshus (næringskode 52.212). Registrert aktivitet: Overta, samt bygge garasjer, og leie disse ut for- trinnsvis til borettshaverne i de borettslag som er andelseiere.
Hvem leder Gimsøy Garasjelag SA?
Dag Roar Borgerås er registrert som daglig leder i Gimsøy Garasjelag SA.
Hva omsatte Gimsøy Garasjelag SA for i 2025?
Gimsøy Garasjelag SA hadde i 2025 en omsetning på 355 950 kr og et overskudd på 147 709 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Gimsøy Garasjelag SA?
Driftsresultatet for 2025 var 140 890 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvilket org.nr har Gimsøy Garasjelag SA?
Gimsøy Garasjelag SA har org.nr 950 681 543 og er registrert som Samvirkeforetak i Brønnøysundregistrene.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Gimsøy Garasjelag SA?
I Enhetsregisteret er Gimsøy Garasjelag SA registrert med regnskapsfører Grenland Boligbyggelag og revisor Ernst & Young AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.