Termografi Og Måleteknikk AS
- Omsetning
- 553 124
- +14,6 %
- Resultat
- −24 404
- −182,9 %
Om Termografi Og Måleteknikk AS
Termografi Og Måleteknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 1988 og har vært i drift i 38 år. Karl Håkon Grimnes er daglig leder, og Karl Håkon Grimnes er styreleder. I 2025 hadde Termografi Og Måleteknikk AS en omsetning på 553 124 kr, en økning på 15 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 24 404 kr. Egenkapitalen var 403 723 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Karl Håkon Grimnes med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 67 innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Larvik, og ett av 6 810 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (57 %).
Aktivitet og formål
Måleteknisk og kontrollerende virksomhet av bygninger og tekniske installasjoner ved overleveringer innen bygg- og anleggssektoren og enhver annen virksomhet forbundet med dette, salg av spesialutviklet software forbundet med denne virksomheten, opplæring og undervisning av måleteknikk, samt ervervelse av fast eiendom og omsetning av aksjer.
API og MCPGET /company/950532882
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950532882" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950532882",
"name": "TERMOGRAFI OG MÅLETEKNIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.121",
"nace_desc": "Byggeteknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LARVIK", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "950532882" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Termografi Og Måleteknikk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Termografi Og Måleteknikk AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Larvik holder Termografi Og Måleteknikk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +14,6 % fra 2024 · −38,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 553 124 kr | −24 710 kr | −24 404 kr | 499 076 kr | 403 723 kr | 95 353 kr |
| 2024 | 482 556 kr | 36 898 kr | 29 422 kr | 545 131 kr | 428 128 kr | 117 004 kr |
| 2023 | 840 000 kr | 180 476 kr | 133 727 kr | 626 548 kr | 398 705 kr | 227 843 kr |
| 2022 | 798 890 kr | 298 669 kr | 232 875 kr | 751 402 kr | 394 979 kr | 356 423 kr |
| 2021 | 894 515 kr | 13 385 kr | 10 415 kr | 573 580 kr | 392 104 kr | 181 477 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 64 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 90 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/950532882/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950532882/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950532882",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 553124, "operating_profit": -24710, "net_profit": -24404, "equity": 403723, … },
{ "year": 2024, "revenue": 482556, "operating_profit": 36898, "net_profit": 29422, "equity": 428128, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "950532882" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Termografi Og Måleteknikk AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Termografi Og Måleteknikk AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Termografi Og Måleteknikk AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 20.03.2001Styre
2Sist endret 25.08.1990Regnskapsfører
1Sist endret 06.09.2023API og MCPGET /company/950532882/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950532882/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950532882",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "950532882" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Termografi Og Måleteknikk AS?
List alle roller i Termografi Og Måleteknikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Termografi Og Måleteknikk AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Karl Håkon Grimnes | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 200 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/950532882/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950532882/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950532882",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "950532882" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Termografi Og Måleteknikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Termografi Og Måleteknikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Termografi Og Måleteknikk AS | BEDR | Byggeteknisk konsulentvirksomhet | Larvik | − |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.1.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.4.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/950532882/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950532882/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950532882",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "950532882" })Spør AI-assistenten
Når ble Termografi Og Måleteknikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Termografi Og Måleteknikk AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Termografi Og Måleteknikk AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 80,9 % | 50,2 % |
| Likviditetsgrad | 4,87 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 0,68 |
| Egenkapitalrentabilitet | -6,0 % | 12,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/950532882/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950532882/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950532882",
"nace_code": "71.121",
"industry_count": 3752,
"revenue": { "value": 553124, "percentile": 0.5025 },
"operating_margin": { "value": -0.0447, "percentile": 0.2373 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "950532882" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Termografi Og Måleteknikk AS blant de 3752 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Termografi Og Måleteknikk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Termografi Og Måleteknikk AS blant de største selskapene innen byggeteknisk konsulentvirksomhet?
Investeringer
TERMOGRAFI OG MÅLETEKNIKK AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Termografi Og Måleteknikk - Bergen AS | Bergen | 33,0 % | 2015 | 2016 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Larvik
1 000+ til i Larvik →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Termografi Og Måleteknikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Termografi Og Måleteknikk AS?
Det er registrert 6 810 selskaper i Norge innen byggeteknisk konsulentvirksomhet, hvorav 67 i Larvik.
Er Termografi Og Måleteknikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1988, som er lenger enn 98 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 24 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Termografi Og Måleteknikk AS?
Termografi Og Måleteknikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Termografi Og Måleteknikk AS?
Termografi Og Måleteknikk AS driver innen byggeteknisk konsulentvirksomhet, med NACE-kode 71.121 i Enhetsregisteret.
Hvem er daglig leder i Termografi Og Måleteknikk AS?
Daglig leder i Termografi Og Måleteknikk AS er Karl Håkon Grimnes, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Termografi Og Måleteknikk AS?
Største aksjonær i Termografi Og Måleteknikk AS er Karl Håkon Grimnes med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Termografi Og Måleteknikk AS?
I 2025 omsatte Termografi Og Måleteknikk AS for 553 124 kr, opp 15 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 24 404 kr.
Hva er driftsresultatet til Termografi Og Måleteknikk AS?
I 2025 hadde Termografi Og Måleteknikk AS et driftsresultat på −24 710 kr.
Hvor solid er balansen til Termografi Og Måleteknikk AS?
Egenkapitalen i Termografi Og Måleteknikk AS var 403 723 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 80,9 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Termografi Og Måleteknikk AS?
Termografi Og Måleteknikk AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.