Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Samvirkeforetak

Tangen Grendelag SA

Org.nr 950293780
Omsetning
2,1 mill
−0,5 %
Resultat
15 373
7 års regnskap
Mer

Om Tangen Grendelag SA

Tangen Grendelag SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Rælingen, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjon. Virksomheten ble stiftet i 1988 og har vært i drift i 38 år. Håvard Magne Malones er daglig leder, og Håvard Magne Malones er styreleder. I 2025 hadde Tangen Grendelag SA en omsetning på 2,10 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 15 373 kr. Egenkapitalen var 755 515 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 2 innen kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjon i Rælingen, og ett av 556 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen. Bare 3 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.

Aktivitet og formål

Å eie og sørge for vedlikehold og drift av fellesarealer, leikeplasser, veger kabelanlegg for TV og radio, veglys og garasjeanlegg. Videre skal grendelaget sørge for snøbrøyting, strøing og at det inngås kontrakt med leverandør av radio- og TV-signaler. Grendelaget skal sørge for at all bygningsmasse blir tilstrekkelig forsikret. Drift og vedlikehold kan utføres på dugnad. Dugnad arrangeres mins en gang i året. Grendelaget har også som formål å fremme andelseiernes felles interesser utad og bidra til et best mulig bomiljø gjennom velferdstiltak for barn og voksne.

API og MCPGET /company/950293780

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/950293780" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "950293780",
  "name": "TANGEN GRENDELAG SA",
  "org_form": "SA",
  "nace_code": "61.100",
  "nace_desc": "Kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjon",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "RÆLINGEN", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "950293780" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Tangen Grendelag SA: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Tangen Grendelag SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Tangen Grendelag SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −0,5 % fra 2024 · +29,5 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,10 mill kr786 kr15 373 kr905 907 kr755 515 kr150 392 kr
20242,11 mill kr−87 734 kr−56 901 kr937 069 kr740 142 kr196 926 kr
20231,85 mill kr48 828 kr60 633 kr921 788 kr797 043 kr124 745 kr
20221,80 mill kr98 987 kr103 029 kr771 986 kr736 410 kr35 576 kr
20211,62 mill kr255 358 kr256 592 kr681 160 kr633 380 kr47 780 kr

Balanse

2025
Eiendeler905 907 kr
Anleggsmidler2 %15 171 krOmløpsmidler98 %890 736 kr
Egenkapital og gjeld905 907 kr
Opptjent egenkapital83 %755 515 krLangsiktig gjeld4 %34 187 krKortsiktig gjeld13 %116 205 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,10 mill kr
Finansinntekter17 195 kr
Finanskostnader45 kr
Netto finans17 150 kr
Ordinært resultat før skatt17 936 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 88 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 11 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 80 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.

API og MCPGET /company/950293780/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/950293780/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "950293780",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 2096005, "operating_profit": 786, "net_profit": 15373, "equity": 755515, … },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2105865,
      "operating_profit": -87734,
      "net_profit": -56901,
      "equity": 740142,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "950293780" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tangen Grendelag SA per år.
  • Hvordan har omsetningen til Tangen Grendelag SA utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Tangen Grendelag SA i 2025?

Roller og styre8

Daglig leder

1Sist endret 17.10.2024
Håvard Magne Malones(f. 1969)
Daglig lederSignatur

Styre

6Sist endret 17.10.2024
Håvard Magne Malones(f. 1969)
Styrets lederSignatur
Agnar Myrhaug(f. 1971)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Kathrine Serigstad Luther(f. 1982)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Kim Torkildsrud Løken(f. 1992)
Varamedlem

Revisor

1Sist endret 23.11.2002
Revisor
repr. FORVIS MAZARS ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/950293780/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/950293780/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "950293780",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "950293780" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Tangen Grendelag SA?
  • List alle roller i Tangen Grendelag SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Tangen Grendelag SA?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Tangen Grendelag SABEDRKabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjonRælingen−

Kunngjøringer29

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/950293780/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/950293780/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "950293780",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2026-01-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "950293780" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Tangen Grendelag SA i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Tangen Grendelag SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Tangen Grendelag SA sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 88,5 % av driftsinntektene — 71,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin0,0 %6,8 %
Resultatmargin0,7 %5,8 %
Egenkapitalandel83,4 %46,3 %
Likviditetsgrad7,671,21
Gjeldsgrad0,200,82
Egenkapitalrentabilitet2,0 %5,4 %
Omsetningsvekst (siste år)-0,5 %+4,8 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad11,5 %20,4 %
Annen driftskostnad88,5 %17,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/950293780/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/950293780/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "950293780",
  "nace_code": "61.100",
  "industry_count": 391,
  "revenue": { "value": 2096005, "percentile": 0.4453 },
  "operating_margin": { "value": 0.0004, "percentile": 0.2791 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "950293780" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Tangen Grendelag SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tangen Grendelag SA på i bransjen?
  • Hvor ligger Tangen Grendelag SA blant de 391 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Spørsmål og svar om Tangen Grendelag SA

Hvor stor er bransjen Tangen Grendelag SA tilhører?

Tangen Grendelag SA er ett av 2 selskaper innen kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjon i Rælingen, og ett av 556 på landsbasis.

Hvor lenge har Tangen Grendelag SA eksistert sammenlignet med bransjen?

Tangen Grendelag SA ble etablert i 1988 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 97 % av selskapene.

Hvordan er lønnsomheten til Tangen Grendelag SA sammenlignet med bransjen?

Medianen for kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjon er en driftsmargin på 6,8 %. Tangen Grendelag SA lå på 0 % i siste tilgjengelige regnskap.

Er Tangen Grendelag SA et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tangen Grendelag SA i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Tangen Grendelag SA?

Håvard Magne Malones er registrert som daglig leder i Tangen Grendelag SA.

Hvem er styreleder i Tangen Grendelag SA?

Styrets leder i Tangen Grendelag SA er Håvard Magne Malones. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.

Går Tangen Grendelag SA med overskudd?

I 2025 omsatte Tangen Grendelag SA for 2,10 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 15 373 kr.

Hvor holder Tangen Grendelag SA til?

Tangen Grendelag SA er registrert i Rælingen kommune i Akershus.

Hvilket org.nr har Tangen Grendelag SA?

Tangen Grendelag SA har org.nr 950 293 780 og er registrert som Samvirkeforetak i Brønnøysundregistrene.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus