Gimsøy IV Borettslag
- Omsetning
- 2,7 mill
- +3,6 %
- Resultat
- 426 702
- +16,2 %
Om Gimsøy IV Borettslag
Gimsøy IV Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1953 og har vært i drift i 73 år. Henry Nilsen er styrets leder. I 2025 hadde Gimsøy IV Borettslag en omsetning på 2,74 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 426 702 kr. Egenkapitalen var −7,57 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 684 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Porsgrunn, og ett av 47 218 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/950045132
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950045132" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950045132",
"name": "GIMSØY IV BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "PORSGRUNN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "950045132" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Gimsøy IV Borettslag: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Gimsøy IV Borettslag registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gimsøy IV Borettslag stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,6 % fra 2024 · +11,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,74 mill kr | 1,10 mill kr | 426 702 kr | 6,23 mill kr | −7,57 mill kr | 13,81 mill kr |
| 2024 | 2,64 mill kr | 1,05 mill kr | 367 297 kr | 6,03 mill kr | −8,00 mill kr | 14,03 mill kr |
| 2023 | 2,50 mill kr | 661 691 kr | 95 894 kr | 6,04 mill kr | −8,37 mill kr | 14,41 mill kr |
| 2022 | 2,45 mill kr | 631 033 kr | 300 006 kr | 6,35 mill kr | −8,46 mill kr | 14,81 mill kr |
| 2021 | 2,45 mill kr | 914 838 kr | 699 167 kr | 6,69 mill kr | −8,76 mill kr | 15,45 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 55 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/950045132/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950045132/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950045132",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2736000,
"operating_profit": 1096493,
"net_profit": 426702,
"equity": -7573249,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2640000,
"operating_profit": 1046607,
"net_profit": 367297,
"equity": -7999951,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "950045132" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Gimsøy IV Borettslag utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Gimsøy IV Borettslag i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Gimsøy IV Borettslag fra 2024 til 2025?
Roller og styre8
Styre
5Sist endret 22.04.2024Regnskapsfører
1Sist endret 12.12.2024Revisor
1Sist endret 05.10.2026Forretningsfører
1Sist endret 16.12.2024API og MCPGET /company/950045132/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950045132/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950045132",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "950045132" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Gimsøy IV Borettslag?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Gimsøy IV Borettslag?
Hvem er regnskapsfører for Gimsøy IV Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gimsøy IV Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer52
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 5.6.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.6.2026 | Revisor ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.12.2024 | Forretningsfører ↗ |
| 22.4.2024 | Styre ↗ |
| 13.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/950045132/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950045132/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950045132",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "950045132" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Gimsøy IV Borettslag i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gimsøy IV Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gimsøy IV Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre+TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 55,3 % av driftsinntektene — 12,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 40,1 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 15,6 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | -121,5 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 5,18 | 6,07 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,6 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 4,6 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 55,3 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/950045132/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/950045132/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "950045132",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 2736000, "percentile": 0.7503 },
"operating_margin": { "value": 0.4008, "percentile": 0.7602 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "950045132" })Spør AI-assistenten
Er Gimsøy IV Borettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Hvor solid er Gimsøy IV Borettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gimsøy IV Borettslag på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+643 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Gimsøy IV Borettslag
Hvor stor er bransjen Gimsøy IV Borettslag tilhører?
Gimsøy IV Borettslag er ett av 684 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Porsgrunn, og ett av 47 218 på landsbasis.
Hvor lenge har Gimsøy IV Borettslag eksistert sammenlignet med bransjen?
Gimsøy IV Borettslag ble etablert i 1953 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 98 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Gimsøy IV Borettslag sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i borettslag og boligsameier er en driftsmargin på 18,4 %. Gimsøy IV Borettslag lå på 40,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Gimsøy IV Borettslag et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gimsøy IV Borettslag i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Gimsøy IV Borettslag?
Gimsøy IV Borettslag er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Borettslag.
Hvilken selskapsform har Gimsøy IV Borettslag?
Organisasjonsformen til Gimsøy IV Borettslag er Borettslag, forkortet BRL. Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Går Gimsøy IV Borettslag med overskudd?
I 2025 omsatte Gimsøy IV Borettslag for 2,74 mill kr, opp 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 426 702 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.