Kvartsvegen Borettslag
- Omsetning
- 9,6 mill
- +0,2 %
- Resultat
- −15,2 mill
- −2 676,6 %
Om Kvartsvegen Borettslag
Kvartsvegen Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Tromsø, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1973 og har vært i drift i 53 år. Kåre Oddbjørn Larsen er styrets leder. I 2025 hadde Kvartsvegen Borettslag en omsetning på 9,61 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 15,18 mill kr. Egenkapitalen var −47,32 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 938 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Tromsø, og ett av 47 218 i Norge. Det er eldre enn 93 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/948679434
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948679434" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948679434",
"name": "KVARTSVEGEN BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TROMSØ", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "948679434" })Spør AI-assistenten
Hva driver Kvartsvegen Borettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Kvartsvegen Borettslag: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Kvartsvegen Borettslag registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,2 % fra 2024 · +6,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,61 mill kr | −11,76 mill kr | −15,18 mill kr | 44,55 mill kr | −47,32 mill kr | 91,87 mill kr |
| 2024 | 9,58 mill kr | 4,02 mill kr | 589 281 kr | 38,53 mill kr | −32,14 mill kr | 70,66 mill kr |
| 2023 | 11,43 mill kr | 6,33 mill kr | 3,29 mill kr | 37,96 mill kr | −32,73 mill kr | 70,69 mill kr |
| 2022 | 9,79 mill kr | 4,61 mill kr | 2,93 mill kr | 37,45 mill kr | −36,01 mill kr | 73,46 mill kr |
| 2021 | 9,01 mill kr | 4,48 mill kr | 3,60 mill kr | 37,66 mill kr | −38,94 mill kr | 76,60 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 21 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/948679434/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948679434/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948679434",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9606200,
"operating_profit": -11763104,
"net_profit": -15183427,
"equity": -47320443,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9583267,
"operating_profit": 4023071,
"net_profit": 589281,
"equity": -32137016,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "948679434" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Kvartsvegen Borettslag per år.
Hvordan har omsetningen til Kvartsvegen Borettslag utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Kvartsvegen Borettslag i 2025?
Roller og styre10
Styre
7Sist endret 30.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 15.01.2009Revisor
1Sist endret 05.10.2026Forretningsfører
1Sist endret 20.04.2020API og MCPGET /company/948679434/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948679434/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948679434",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "948679434" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Kvartsvegen Borettslag?
List alle roller i Kvartsvegen Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Kvartsvegen Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kvartsvegen Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Tromsø | − |
Kunngjøringer59
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 30.6.2026 | Revisor ↗ |
| 30.6.2026 | Styre ↗ |
| 9.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.2.2026 | Styre ↗ |
| 14.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/948679434/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948679434/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948679434",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "948679434" })Spør AI-assistenten
Når ble Kvartsvegen Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Kvartsvegen Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Kvartsvegen Borettslag sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)+Olga Johansen(Varamedlem)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)−Kine Helén Nylund(Varamedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 214,0 % av driftsinntektene — 145,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -122,5 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | -158,1 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | -106,2 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,25 | 6,07 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,2 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 8,4 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 214,0 % | 68,2 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/948679434/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948679434/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948679434",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 9606200, "percentile": 0.9553 },
"operating_margin": { "value": -1.2245, "percentile": 0.0263 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "948679434" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Kvartsvegen Borettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Kvartsvegen Borettslag på i bransjen?
Hvor ligger Kvartsvegen Borettslag blant de 21423 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Tromsø
1 000+ til i Tromsø →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Kvartsvegen Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Kvartsvegen Borettslag?
Det er registrert 47 218 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 938 i Tromsø.
Er Kvartsvegen Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1973, som er lenger enn 93 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 161 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Kvartsvegen Borettslag bedre enn andre i bransjen?
Kvartsvegen Borettslag hadde en driftsmargin på −122,5 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,4 % for aktiviteter i borettslag og boligsameier.
Er Kvartsvegen Borettslag et aktivt selskap?
Kvartsvegen Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Kvartsvegen Borettslag?
Kvartsvegen Borettslag driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Borettslag.
Hva betyr organisasjonsformen BRL?
Kvartsvegen Borettslag er registrert som Borettslag (BRL). Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Hvem sitter i styret i Kvartsvegen Borettslag?
Kåre Oddbjørn Larsen er registrert som styreleder i Kvartsvegen Borettslag, i et styre med 5 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Kvartsvegen Borettslag?
I 2025 omsatte Kvartsvegen Borettslag for 9,61 mill kr. Årsresultatet ble et underskudd på 15,18 mill kr.
Hva er organisasjonsnummeret til Kvartsvegen Borettslag?
Kvartsvegen Borettslag har organisasjonsnummer 948 679 434. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem er revisor for Kvartsvegen Borettslag?
Kvartsvegen Borettslag bruker Boligbyggelaget Nord som regnskapsfører og Cedra Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.