Klyve 2 Borettslag
- Omsetning
- 11,6 mill
- +0,1 %
- Resultat
- 1,7 mill
- +25,1 %
Om Klyve 2 Borettslag
Klyve 2 Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1965 og har vært i drift i 61 år. Jens Petter Haugen er styrets leder. I 2025 hadde Klyve 2 Borettslag en omsetning på 11,63 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 1,71 mill kr. Egenkapitalen var −39,72 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 213 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Skien, og ett av 47 214 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/948496909
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948496909" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948496909",
"name": "KLYVE 2 BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "948496909" })Spør AI-assistenten
Hvor i Skien holder Klyve 2 Borettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Klyve 2 Borettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Klyve 2 Borettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,1 % fra 2024 · +40,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,63 mill kr | 5,88 mill kr | 1,71 mill kr | 42,70 mill kr | −39,72 mill kr | 82,42 mill kr |
| 2024 | 11,62 mill kr | 5,64 mill kr | 1,37 mill kr | 42,55 mill kr | −41,44 mill kr | 83,99 mill kr |
| 2023 | 10,24 mill kr | 4,66 mill kr | 1,07 mill kr | 42,66 mill kr | −42,81 mill kr | 85,47 mill kr |
| 2022 | 8,85 mill kr | 3,84 mill kr | 1,82 mill kr | 43,38 mill kr | −43,88 mill kr | 87,26 mill kr |
| 2021 | 8,29 mill kr | 3,52 mill kr | 2,26 mill kr | 44,13 mill kr | −45,70 mill kr | 89,82 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 40 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/948496909/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948496909/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948496909",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11630310,
"operating_profit": 5882512,
"net_profit": 1714257,
"equity": -39724310,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11624160,
"operating_profit": 5644631,
"net_profit": 1370062,
"equity": -41438566,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "948496909" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Klyve 2 Borettslag utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Klyve 2 Borettslag i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Klyve 2 Borettslag fra 2024 til 2025?
Roller og styre11
Styre
8Sist endret 25.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 12.12.2024Revisor
1Sist endret 05.10.2026Forretningsfører
1Sist endret 16.12.2024API og MCPGET /company/948496909/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948496909/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948496909",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "948496909" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Klyve 2 Borettslag?
List alle roller i Klyve 2 Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Klyve 2 Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Klyve 2 Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Skien | − |
Kunngjøringer58
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2026 | Revisor ↗ |
| 25.6.2026 | Styre ↗ |
| 21.6.2025 | Styre ↗ |
| 19.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.12.2024 | Forretningsfører ↗ |
| 15.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/948496909/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948496909/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948496909",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "948496909" })Spør AI-assistenten
Når ble Klyve 2 Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Klyve 2 Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Klyve 2 Borettslag sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre+TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)+Edvin Grytnes(Styremedlem)+Maren Fosse Wold(Varamedlem)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)−Eirik Knive(Styremedlem)−Jorun Anne Landstad Nenseth(Varamedlem)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 40,2 % av driftsinntektene — 28,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 50,6 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 14,7 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | -93,0 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 18,06 | 6,07 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,1 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 7,8 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 40,2 % | 68,2 % |
| Avskrivninger | 1,5 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/948496909/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/948496909/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "948496909",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 11630310, "percentile": 0.967 },
"operating_margin": { "value": 0.5058, "percentile": 0.8514 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "948496909" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Klyve 2 Borettslag på i bransjen?
Hvor ligger Klyve 2 Borettslag blant de 21423 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Klyve 2 Borettslag sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+20 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Klyve 2 Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Klyve 2 Borettslag?
Det er registrert 47 214 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 213 i Skien.
Er Klyve 2 Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1965, som er lenger enn 95 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 122 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Klyve 2 Borettslag bedre enn andre i bransjen?
Klyve 2 Borettslag hadde en driftsmargin på 50,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,4 % for aktiviteter i borettslag og boligsameier.
Er Klyve 2 Borettslag et aktivt selskap?
Klyve 2 Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Klyve 2 Borettslag?
Jens Petter Haugen er registrert som styreleder i Klyve 2 Borettslag, i et styre med 5 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Klyve 2 Borettslag?
I 2025 omsatte Klyve 2 Borettslag for 11,63 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 1,71 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Klyve 2 Borettslag?
I 2025 hadde Klyve 2 Borettslag et driftsresultat på 5,88 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 50,6 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Klyve 2 Borettslag?
Klyve 2 Borettslag er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem er revisor for Klyve 2 Borettslag?
Klyve 2 Borettslag bruker Grenland Boligbyggelag som regnskapsfører og Cedra Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.