Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Borettslag

Mæla IV Borettslag

Org.nr 947369636
Omsetning
9,6 mill
+4,4 %
Resultat
1,3 mill
+45,1 %
Mer

Om Mæla IV Borettslag

Mæla IV Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1971 og har vært i drift i 55 år. Helge Carlsson er styrets leder. I 2025 hadde Mæla IV Borettslag en omsetning på 9,58 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,26 mill kr. Egenkapitalen var 6,76 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 213 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Skien, og ett av 47 214 i Norge. Det er eldre enn 93 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet og formål

Borettslag.

API og MCPGET /company/947369636

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/947369636" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "947369636",
  "name": "MÆLA IV BORETTSLAG",
  "org_form": "BRL",
  "nace_code": "97.001",
  "nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "947369636" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Mæla IV Borettslag stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Skien holder Mæla IV Borettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Mæla IV Borettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +4,4 % fra 2024 · +27,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20259,58 mill kr3,15 mill kr1,26 mill kr46,37 mill kr6,76 mill kr39,61 mill kr
20249,18 mill kr2,80 mill kr871 708 kr46,06 mill kr5,57 mill kr40,49 mill kr
20238,52 mill kr−5,62 mill kr−7,00 mill kr46,77 mill kr4,76 mill kr42,00 mill kr
20227,71 mill kr995 662 kr242 778 kr50,68 mill kr11,83 mill kr38,84 mill kr
20217,51 mill kr1,45 mill kr938 700 kr51,90 mill kr11,65 mill kr40,25 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler46,37 mill kr
Anleggsmidler93 %43,08 mill krOmløpsmidler7 %3,29 mill kr
Egenkapital og gjeld46,37 mill kr
Egenkapital15 %6,76 mill krLangsiktig gjeld84 %38,89 mill krKortsiktig gjeld2 %713 384 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader6,43 mill kr
Finansinntekter85 251 kr
Finanskostnader1,97 mill kr
Netto finans−1,89 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 53 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 12 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.

API og MCPGET /company/947369636/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/947369636/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "947369636",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 9584674,
      "operating_profit": 3152451,
      "net_profit": 1264918,
      "equity": 6763101,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 9177444,
      "operating_profit": 2799526,
      "net_profit": 871708,
      "equity": 5566012,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "947369636" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Mæla IV Borettslag fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mæla IV Borettslag de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mæla IV Borettslag per år.

Roller og styre10

Styre

7Sist endret 31.01.2026
Helge Carlsson(f. 1948)
Styrets lederSignaturProkura
Dag Sigmund Berg(f. 1963)
StyremedlemSignatur
Marianne Almenning(f. 1981)
StyremedlemSignatur
Britt Holm Pedersen(f. 1948)
StyremedlemSignatur
Liv Mette Limi(f. 1967)
StyremedlemSignatur
Marte Søberg Broby(f. 1986)
Varamedlem
Maarten Gerardus Bernardus Frank(f. 1996)
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 12.12.2024
Regnskapsfører
repr. GRENLAND BOLIGBYGGELAGGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 12.10.2000
Revisor
repr. ERNST & YOUNG ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Forretningsfører

1Sist endret 16.12.2024
Forretningsfører
repr. GRENLAND BOLIGBYGGELAG
API og MCPGET /company/947369636/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/947369636/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "947369636",
  "roles": [
    { "role_type": "Forretningsfører", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "947369636" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Mæla IV Borettslag?
  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Mæla IV Borettslag?
  • List alle roller i Mæla IV Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Mæla IV BorettslagAAFYAktiviteter i borettslag og boligsameierSkien−

Kunngjøringer54

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/947369636/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/947369636/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "947369636",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "947369636" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Mæla IV Borettslag i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Mæla IV Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Mæla IV Borettslag sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 52,9 % av driftsinntektene — 15,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin32,9 %18,4 %
Resultatmargin13,2 %10,1 %
Egenkapitalandel14,6 %33,1 %
Likviditetsgrad4,626,07
Gjeldsgrad5,860,73
Egenkapitalrentabilitet18,7 %8,9 %
Omsetningsvekst (siste år)+4,4 %+3,7 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad12,3 %3,7 %
Annen driftskostnad52,9 %68,2 %
Avskrivninger1,9 %0,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/947369636/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/947369636/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "947369636",
  "nace_code": "97.001",
  "industry_count": 21423,
  "revenue": { "value": 9584674, "percentile": 0.955 },
  "operating_margin": { "value": 0.3289, "percentile": 0.6818 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "947369636" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Mæla IV Borettslag sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Mæla IV Borettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
  • Hvor solid er Mæla IV Borettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Spørsmål og svar om Mæla IV Borettslag

Hvor stor er bransjen Mæla IV Borettslag tilhører?

Mæla IV Borettslag er ett av 213 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Skien, og ett av 47 214 på landsbasis.

Hvor lenge har Mæla IV Borettslag eksistert sammenlignet med bransjen?

Mæla IV Borettslag ble etablert i 1971 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 93 % av selskapene.

Hvordan er lønnsomheten til Mæla IV Borettslag sammenlignet med bransjen?

Medianen for aktiviteter i borettslag og boligsameier er en driftsmargin på 18,4 %. Mæla IV Borettslag lå på 32,9 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hvilken status har Mæla IV Borettslag i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mæla IV Borettslag i Brønnøysundregistrene.

Hvilken bransje tilhører Mæla IV Borettslag?

Mæla IV Borettslag er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Borettslag.

Går Mæla IV Borettslag med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 9,58 mill kr, opp 4 % fra 2024. Egenkapitalen var 6,76 mill kr ved årsslutt.

Hvor lønnsom er driften i Mæla IV Borettslag?

Driftsresultatet for 2025 var 3,15 mill kr (driftsmargin 32,9 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor solid er økonomien i Mæla IV Borettslag?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Mæla IV Borettslag økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvor holder Mæla IV Borettslag til?

Mæla IV Borettslag holder til i c/o Skien BBL Cappelens gate 11, 3717, SKIEN, i Skien kommune i Telemark.

Hvilket org.nr har Mæla IV Borettslag?

Mæla IV Borettslag har organisasjonsnummer 947 369 636. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Telemark