- Omsetning
- 73,9 mill
- −11,9 %
- Resultat
- 159 434
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 29
- −1 siden mars
Om Arve Ståle Olsen AS
Arve Ståle Olsen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 1988 og har vært i drift i 38 år. Anders Johansen er daglig leder, og Sondre Ståle Olsen er styreleder. Selskapet er ett av 232 innen oppføring av bygninger i Larvik, og ett av 24 640 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Drive handel med byggevarer, oppføre og selge bo- liger og forretningseiendommer, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre sel- skaper med lignende virksomhet.
AI-sammendrag
Omsetningen på 74 mill. kr plasserer aktøren blant de 10% største i bransjen, men et fall på 12% og et overskudd på kun 159 000 kr gir en driftsmargin under snittet. Egenkapitalandelen på rundt 28% er likevel over bransjesnittet, noe som gir en viss buffer mens volumet justeres ned. Eierskapet er spredt, der den største eieren har 25%, og daglig leder er selv representert gjennom denne investeringsenheten.
API og MCPGET /company/946832359
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/946832359" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "946832359",
"name": "ARVE STÅLE OLSEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 29,
"address": { "municipality": "LARVIK", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "946832359" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Arve Ståle Olsen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Arve Ståle Olsen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Arve Ståle Olsen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −11,9 % fra 2024 · −15 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 73,93 mill kr | 467 230 kr | 159 434 kr | 24,52 mill kr | 7,33 mill kr | 17,18 mill kr |
| 2024 | 83,93 mill kr | −4,78 mill kr | −3,96 mill kr | 25,55 mill kr | 7,17 mill kr | 18,37 mill kr |
| 2023 | 92,66 mill kr | 2,53 mill kr | 1,78 mill kr | 35,00 mill kr | 11,13 mill kr | 23,87 mill kr |
| 2022 | 109,27 mill kr | −1,93 mill kr | −1,67 mill kr | 35,46 mill kr | 10,35 mill kr | 25,11 mill kr |
| 2021 | 86,97 mill kr | 2,78 mill kr | 2,15 mill kr | 31,58 mill kr | 12,02 mill kr | 19,56 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 64 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 62 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/946832359/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/946832359/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "946832359",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 73927825,
"operating_profit": 467230,
"net_profit": 159434,
"equity": 7332574,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 83925559,
"operating_profit": -4778103,
"net_profit": -3957645,
"equity": 7173140,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "946832359" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Arve Ståle Olsen AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Arve Ståle Olsen AS per år.
Hvordan har omsetningen til Arve Ståle Olsen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 06.02.2020Styre
4Sist endret 28.11.2020Regnskapsfører
1Sist endret 28.05.2025Revisor
1Sist endret 10.10.2023API og MCPGET /company/946832359/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/946832359/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "946832359",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "946832359" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Arve Ståle Olsen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Arve Ståle Olsen AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Arve Ståle Olsen AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
4 nye · 1 ute
- Aso Invest AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Anders Johansen Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 25 |
| Arild Øyen Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 25 |
| Gmo Invest Larvik AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 25 |
| Sso Invest Larvik AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 25 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/946832359/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/946832359/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "946832359",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ANDERS JOHANSEN INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 25,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "ARILD ØYEN INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "946832359" })Spør AI-assistenten
Er Arve Ståle Olsen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Arve Ståle Olsen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Arve Ståle Olsen AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Arve Ståle Olsen AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Larvik | 29 |
Kunngjøringer60
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.10.2023 | Revisor ↗ |
| 5.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.11.2020 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/946832359/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/946832359/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "946832359",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "946832359" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Arve Ståle Olsen AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Arve Ståle Olsen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Arve Ståle Olsen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:30→29
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 64,2 % av driftsinntektene — 16,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,6 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 0,2 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 29,9 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,43 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 2,34 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,2 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -11,9 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,55 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 64,2 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 30,5 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 4,1 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/946832359/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/946832359/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "946832359",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12276,
"revenue": { "value": 73927825, "percentile": 0.9632 },
"operating_margin": { "value": 0.0063, "percentile": 0.3824 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "946832359" })Spør AI-assistenten
Er Arve Ståle Olsen AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Arve Ståle Olsen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Arve Ståle Olsen AS på i bransjen?
Godkjenninger og registre
Arve Ståle Olsen AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 1 |
| Prosjekterende | Bygningsfysikk | 1 |
| Prosjekterende | Konstruksjonssikkerhet | 1 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Arve Ståle Olsen AS
Hvor stor er bransjen Arve Ståle Olsen AS tilhører?
Arve Ståle Olsen AS er ett av 232 selskaper innen oppføring av bygninger i Larvik, og ett av 24 640 på landsbasis.
Hvor lenge har Arve Ståle Olsen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Arve Ståle Olsen AS ble etablert i 1988 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hvilken status har Arve Ståle Olsen AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Arve Ståle Olsen AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Arve Ståle Olsen AS med?
Arve Ståle Olsen AS er registrert i bransjen Oppføring av bygninger (næringskode 41.000). Registrert aktivitet: Drive handel med byggevarer, oppføre og selge bo- liger og forretningseiendommer, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre sel- skaper med lignende virksomhet.
Hvem leder Arve Ståle Olsen AS?
Anders Johansen er registrert som daglig leder i Arve Ståle Olsen AS.
Hvem er største aksjonær i Arve Ståle Olsen AS?
Største aksjonær i Arve Ståle Olsen AS er Anders Johansen Invest AS med 25 % av aksjene, fulgt av Arild Øyen Invest AS (25 %) og Gmo Invest Larvik AS (25 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Arve Ståle Olsen AS med overskudd?
Arve Ståle Olsen AS hadde i 2025 en omsetning på 73,93 mill kr og et overskudd på 159 434 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Arve Ståle Olsen AS?
Driftsresultatet for 2025 var 467 230 kr (driftsmargin 0,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Arve Ståle Olsen AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Arve Ståle Olsen AS er 1,00 mill kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.