Gimsøy VIII Borettslag
Org.nr 946741760
Om Gimsøy VIII Borettslag
Gimsøy VIII Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1955 og har vært i drift i 71 år. Håvard Steen Hørran er styrets leder. I 2025 hadde Gimsøy VIII Borettslag en omsetning på 2,52 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 388 283 kr. Egenkapitalen var −8,28 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 680 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Porsgrunn, og ett av 47 146 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,52 mill kr | 1,15 mill kr | 388 283 kr | 7,29 mill kr | −8,28 mill kr | 15,57 mill kr |
| 2024 | 2,52 mill kr | 1,19 mill kr | 406 823 kr | 7,27 mill kr | −8,63 mill kr | 15,90 mill kr |
| 2023 | 2,27 mill kr | 1,00 mill kr | 346 085 kr | 7,23 mill kr | −9,01 mill kr | 16,24 mill kr |
| 2022 | 2,17 mill kr | 941 249 kr | 564 923 kr | 7,27 mill kr | −9,33 mill kr | 16,59 mill kr |
| 2021 | 2,17 mill kr | 876 039 kr | 634 628 kr | 7,30 mill kr | −9,86 mill kr | 17,16 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Roller og styre8
Styre
5Sist endret 16.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 12.12.2024Revisor
1Sist endret 05.10.2026Forretningsfører
1Sist endret 16.12.2024Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gimsøy VIII Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer60
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 27.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 16.7.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.7.2026 | Revisor ↗ |
| 16.7.2026 | Styre ↗ |
| 13.8.2025 | Styre ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.12.2024 | Forretningsfører ↗ |
| 19.4.2024 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)+Glenn Andre Moland(Styremedlem)+Håvard Steen Hørran(Styrets leder)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)−Anya Moen(Varamedlem)−Håvard Steen Hørran(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:c/o Skien BBL Cappelens gate 11→c/o GBBL Jernbanegata 25Postnummer:3717→3916Poststed:SKIEN→PORSGRUNNKommune:SKIEN→PORSGRUNN
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 51,3 % av driftsinntektene — 16,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 45,5 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 15,4 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | -113,5 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,90 | 6,08 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,0 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 3,2 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 51,3 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+637 til på samme adresse →Ofte spurt om Gimsøy VIII Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gimsøy VIII Borettslag?
Det er registrert 47 146 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 680 i Porsgrunn.
Er Gimsøy VIII Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1955, som er lenger enn 98 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 140 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Gimsøy VIII Borettslag bedre enn andre i bransjen?
Gimsøy VIII Borettslag hadde en driftsmargin på 45,5 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,4 % for aktiviteter i borettslag og boligsameier.
Er Gimsøy VIII Borettslag et aktivt selskap?
Gimsøy VIII Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Gimsøy VIII Borettslag?
Gimsøy VIII Borettslag driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Borettslag.
Hva slags selskap er Gimsøy VIII Borettslag?
Gimsøy VIII Borettslag er registrert som Borettslag (BRL). Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Hva er omsetningen til Gimsøy VIII Borettslag?
I 2025 omsatte Gimsøy VIII Borettslag for 2,52 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 388 283 kr.
Hvor solid er balansen til Gimsøy VIII Borettslag?
Egenkapitalen i Gimsøy VIII Borettslag var −8,28 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −113,5 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Gimsøy VIII Borettslag?
Organisasjonsnummeret til Gimsøy VIII Borettslag er 946 741 760. Selskapet er registrert som Borettslag, med registreringsdato 19.02.1995.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.