- Omsetning
- 35,4 mill
- +39,3 %
- Resultat
- 1,4 mill
- +115,3 %
- Ansatte
- 16
Om Ullensvang Bygg AS
Ullensvang Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ullensvang, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 1987 og har vært i drift i 39 år. Jarand Eitrheim er daglig leder, og Roar Orrestad er styreleder. Selskapet er ett av 56 innen oppføring av bygninger i Ullensvang, og ett av 24 638 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Entreprenørvirkosmhet innen byggefaget og det som står i forbindelse med dette, herunder import og salg av interiørartikler av enhver art.
Formål
Entreprenørvirksomhet innen byggefaget, kjøp og salg av eiendommer og det som står i forbindelse med dette, herunder import og salg av interiørartikler av enhver art.
AI-sammendrag
Rask vekst på 39% til 35 mrd... nei, til 35M kr i 2025 plasserer entreprenørselskapet i toppsjiktet på omsetning i sin bransje, med driftsmargin og egenkapitalandel godt over snittet. Konsentrert eierskap hos daglig leder Jarand Eitrheim (70%) sikrer tett styring og eierstyrt drift, mens en solid egenkapitalandel gir handlingsrom for videre investeringer i det lokale byggmarkedet i Ullensvang.
API og MCPGET /company/945690437
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/945690437" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "945690437",
"name": "ULLENSVANG BYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 16,
"address": { "municipality": "ULLENSVANG", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "945690437" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Ullensvang Bygg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Ullensvang Bygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Ullensvang Bygg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +39,3 % fra 2024 · +95 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 35,40 mill kr | 1,66 mill kr | 1,39 mill kr | 14,98 mill kr | 10,06 mill kr | 4,92 mill kr |
| 2024 | 25,42 mill kr | 626 867 kr | 645 448 kr | 14,81 mill kr | 8,67 mill kr | 6,14 mill kr |
| 2023 | 21,57 mill kr | 663 348 kr | 626 126 kr | 12,55 mill kr | 8,02 mill kr | 4,53 mill kr |
| 2022 | 22,23 mill kr | 1,48 mill kr | 1,14 mill kr | 12,42 mill kr | 6,89 mill kr | 5,53 mill kr |
| 2021 | 18,16 mill kr | 1,63 mill kr | 1,26 mill kr | 11,01 mill kr | 5,75 mill kr | 5,26 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 36 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/945690437/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/945690437/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "945690437",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 35398790,
"operating_profit": 1661570,
"net_profit": 1389646,
"equity": 10057957,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 25416061,
"operating_profit": 626867,
"net_profit": 645448,
"equity": 8668311,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "945690437" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Ullensvang Bygg AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Ullensvang Bygg AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ullensvang Bygg AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 14.01.2016Styre
2Sist endret 03.07.2023Regnskapsfører
1Sist endret 10.01.2026Revisor
1Sist endret 25.02.2012API og MCPGET /company/945690437/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/945690437/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "945690437",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "945690437" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Ullensvang Bygg AS?
Hvem er regnskapsfører for Ullensvang Bygg AS?
List alle roller i Ullensvang Bygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Roar Orrestad30 %
- Jarand Eitrheim100 % → 70 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jarand Eitrheim | Person | Ordinære aksjer | 70,0 % | 475 |
| Roar Orrestad | Person | Ordinære aksjer | 30,0 % | 204 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/945690437/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/945690437/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "945690437",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "945690437" })Spør AI-assistenten
Er Ullensvang Bygg AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Ullensvang Bygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ullensvang Bygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ullensvang Bygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Ullensvang | 16 |
Kunngjøringer70
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.1.2026 | Kapital ↗ |
| 29.1.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 29.1.2026 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 22.11.2025 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/945690437/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/945690437/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "945690437",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-29", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "945690437" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ullensvang Bygg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ullensvang Bygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ullensvang Bygg AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Vant offentlig anbudKjøp av drift og vedlikeholdstjenester i delområdet Bergen og Hardanger
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 61,8 % av driftsinntektene — 13,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,7 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 3,9 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 67,2 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,87 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 0,49 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,8 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +39,3 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,21 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 61,8 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 25,4 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 7,7 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/945690437/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/945690437/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "945690437",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12274,
"revenue": { "value": 35398790, "percentile": 0.9242 },
"operating_margin": { "value": 0.0469, "percentile": 0.5833 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "945690437" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Ullensvang Bygg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Ullensvang Bygg AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Ullensvang Bygg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godkjenninger og registre
Ullensvang Bygg AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Ullensvang Bygg AS har vunnet 1 offentlig anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.2023 | Vinner | Kjøp av drift og vedlikeholdstjenester i delområdet Bergen og Hardanger | — | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/945690437/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/945690437/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2023-624270",
"heading": "Kjøp av drift og vedlikeholdstjenester i delområdet Bergen og Hardanger",
"publication_date": "2023-10-10",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "945690437" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Kjøp av drift og vedlikeholdstjenester i delområdet Bergen og Hardanger» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Ullensvang Bygg AS vunnet det siste året?
Investeringer
ULLENSVANG BYGG AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Siro Bygg AS | Ullensvang | 50,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Ivarshølen Næringspark AS | Ullensvang | 22,9 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Vh-Gruppen AS | Ålesund | 0,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Ullensvang Bygg AS
Hvor stor er bransjen Ullensvang Bygg AS tilhører?
Ullensvang Bygg AS er ett av 56 selskaper innen oppføring av bygninger i Ullensvang, og ett av 24 638 på landsbasis.
Hvor lenge har Ullensvang Bygg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ullensvang Bygg AS ble etablert i 1987 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hva er statusen til Ullensvang Bygg AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ullensvang Bygg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Ullensvang Bygg AS?
Jarand Eitrheim er registrert som daglig leder i Ullensvang Bygg AS.
Hvem eier Ullensvang Bygg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jarand Eitrheim største eier i Ullensvang Bygg AS med 70 % av aksjene. Nest størst er Roar Orrestad med 30 %.
Hva omsatte Ullensvang Bygg AS for i 2025?
Ullensvang Bygg AS hadde i 2025 en omsetning på 35,40 mill kr og et overskudd på 1,39 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mange jobber i Ullensvang Bygg AS?
Det er registrert 16 ansatte i Ullensvang Bygg AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hvor holder Ullensvang Bygg AS til?
Ullensvang Bygg AS holder til i Smelteverket 87, 5750, ODDA, i Ullensvang kommune i Vestland.
Hvilket org.nr har Ullensvang Bygg AS?
Ullensvang Bygg AS har organisasjonsnummer 945 690 437. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.