Hopp til innhold
Nytt: klientbevegelser for regnskapsførere.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Sentralt godkjent

Meldal Blikkenslagerverksted AS

Org.nr 944444378

Om Meldal Blikkenslagerverksted AS

Meldal Blikkenslagerverksted AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Orkland, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter. Virksomheten ble stiftet i 1987 og har vært i drift i 39 år. Ådne Fagerli er daglig leder, og Bente Fagerli er styreleder. I 2025 hadde Meldal Blikkenslagerverksted AS en omsetning på 6,48 mill kr, en økning på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 110 508 kr. Egenkapitalen var 1,85 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Knut Olav Fagerli med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter i Orkland, og ett av 135 i Norge. Det er eldre enn 92 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).

Aktivitet og formål

Drift av blikkenslagerverksted, rørleggerarbeid, samt hva herved står i forbindelse.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler3,36 mill kr
Anleggsmidler12 %415 000 krOmløpsmidler88 %2,95 mill kr
Egenkapital og gjeld3,36 mill kr
Innskutt egenkapital3 %100 000 krOpptjent egenkapital52 %1,75 mill krKortsiktig gjeld44 %1,48 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader6,37 mill kr
Finansinntekter30 137 kr
Finanskostnader2 327 kr
Netto finans27 810 kr
Ordinært resultat før skatt141 941 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20256,48 mill kr114 131 kr110 508 kr3,36 mill kr1,85 mill kr1,51 mill kr
20245,66 mill kr216 945 kr189 441 kr3,42 mill kr1,85 mill kr1,57 mill kr
20235,36 mill kr86 954 kr62 843 kr2,75 mill kr1,74 mill kr1,01 mill kr
20225,76 mill kr201 345 kr165 976 kr3,45 mill kr1,73 mill kr1,72 mill kr
20215,67 mill kr233 105 kr175 804 kr3,64 mill kr1,66 mill kr1,98 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 38 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 59 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 14.05.2025
Ådne Fagerli(f. 1997)
Daglig lederSignatur

Styre

4Sist endret 04.06.2024
Bente Fagerli(f. 1966)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Ådne Fagerli(f. 1997)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 14.12.2020
Regnskapsfører
repr. SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Knut Olav FagerliPersonOrdinære aksjer50.0 %500
Magne HalsetbakkPersonOrdinære aksjer50.0 %500

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Meldal Blikkenslagerverksted ASBEDRReparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukterOrkland−

Kunngjøringer39

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 42,1 % av driftsinntektene — 7,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin1,8 %6,9 %
Resultatmargin1,7 %5,8 %
Egenkapitalandel55,1 %43,8 %
Likviditetsgrad1,981,63
Gjeldsgrad0,821,06
Egenkapitalrentabilitet6,0 %10,5 %
Omsetningsvekst (siste år)+14,5 %+1,9 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad42,1 %34,5 %
Lønnskostnad38,3 %36,6 %
Annen driftskostnad15,9 %17,0 %
Avskrivninger1,9 %1,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Godkjenninger og registre

Meldal Blikkenslagerverksted AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.

Gyldig til 20. okt. 2028
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
UtførendeSanitærinstallasjoner1
UtførendeVarme- og kuldeinstallasjoner1
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Spørsmål og svar om Meldal Blikkenslagerverksted AS

Hvor stor er bransjen Meldal Blikkenslagerverksted AS tilhører?

Meldal Blikkenslagerverksted AS er ett av 3 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter i Orkland, og ett av 135 på landsbasis.

Hvor lenge har Meldal Blikkenslagerverksted AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Meldal Blikkenslagerverksted AS ble etablert i 1987 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 92 % av selskapene.

Hvilken status har Meldal Blikkenslagerverksted AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Meldal Blikkenslagerverksted AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken selskapsform har Meldal Blikkenslagerverksted AS?

Organisasjonsformen til Meldal Blikkenslagerverksted AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem leder Meldal Blikkenslagerverksted AS?

Ådne Fagerli er registrert som daglig leder i Meldal Blikkenslagerverksted AS.

Hvilke eiere står bak Meldal Blikkenslagerverksted AS?

Største aksjonær i Meldal Blikkenslagerverksted AS er Knut Olav Fagerli med 50 % av aksjene, fulgt av Magne Halsetbakk (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Går Meldal Blikkenslagerverksted AS med overskudd?

I 2025 omsatte Meldal Blikkenslagerverksted AS for 6,48 mill kr, opp 14 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 110 508 kr.

Hvor holder Meldal Blikkenslagerverksted AS til?

Meldal Blikkenslagerverksted AS er registrert i Orkland kommune i Trøndelag.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag