Manglerud Servicesenter AS
- Omsetning
- 7,5 mill
- +2,2 %
- Resultat
- 224 056
- −57,8 %
Om Manglerud Servicesenter AS
Manglerud Servicesenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 1987 og har vært i drift i 39 år. Ulf Tore Rudberg er daglig leder, og Ulf Tore Rudberg er styreleder. I 2025 hadde Manglerud Servicesenter AS en omsetning på 7,47 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 224 056 kr. Egenkapitalen var 1,08 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kyrre Henriksen med 34 % av aksjene. Selskapet er ett av 383 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Oslo, og ett av 7 163 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet og formål
Handel, autorisert bilverksted og annen service- virksomhet samt annen virksomhet som naturlig hører inn under disse virksomheter.
API og MCPGET /company/943643172
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/943643172" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "943643172",
"name": "MANGLERUD SERVICESENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "943643172" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Manglerud Servicesenter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Manglerud Servicesenter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Manglerud Servicesenter AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,2 % fra 2024 · +24,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,47 mill kr | 246 895 kr | 224 056 kr | 2,27 mill kr | 1,08 mill kr | 1,19 mill kr |
| 2024 | 7,32 mill kr | 635 167 kr | 530 775 kr | 2,27 mill kr | 1,10 mill kr | 1,17 mill kr |
| 2023 | 6,74 mill kr | 540 857 kr | 444 692 kr | 2,02 mill kr | 805 440 kr | 1,22 mill kr |
| 2022 | 5,68 mill kr | 214 481 kr | 172 066 kr | 1,52 mill kr | 600 748 kr | 920 342 kr |
| 2021 | 6,01 mill kr | 196 756 kr | 154 809 kr | 1,34 mill kr | 608 682 kr | 734 826 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 82 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/943643172/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/943643172/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "943643172",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7473733,
"operating_profit": 246895,
"net_profit": 224056,
"equity": 1080271,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7315108,
"operating_profit": 635167,
"net_profit": 530775,
"equity": 1096215,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "943643172" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Manglerud Servicesenter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Manglerud Servicesenter AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Manglerud Servicesenter AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 09.09.2020Styre
3Sist endret 09.09.2020Revisor
1Sist endret 29.12.2004API og MCPGET /company/943643172/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/943643172/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "943643172",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "943643172" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Manglerud Servicesenter AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Manglerud Servicesenter AS?
List alle roller i Manglerud Servicesenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kyrre Henriksen | Person | Ordinære aksjer | 34,0 % | 68 |
| Jan Ivan Johansen | Person | Ordinære aksjer | 33,0 % | 66 |
| Ulf Tore Rudberg | Person | Ordinære aksjer | 33,0 % | 66 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/943643172/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/943643172/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "943643172",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "943643172" })Spør AI-assistenten
Er Manglerud Servicesenter AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Manglerud Servicesenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Manglerud Servicesenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Manglerud Servicesenter AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Oslo | − |
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.9.2020 | Styre ↗ |
| 9.9.2020 | Daglig leder ↗ |
| 7.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/943643172/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/943643172/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "943643172",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "943643172" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Manglerud Servicesenter AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Manglerud Servicesenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Manglerud Servicesenter AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 53,6 % av driftsinntektene — 19,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,3 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 3,0 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 47,5 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,71 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 1,10 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 20,7 % | 18,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,2 % | +5,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 25,0 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 53,6 % | 33,8 % |
| Annen driftskostnad | 17,2 % | 18,8 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/943643172/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/943643172/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "943643172",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3620,
"revenue": { "value": 7473733, "percentile": 0.6298 },
"operating_margin": { "value": 0.033, "percentile": 0.4716 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "943643172" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Manglerud Servicesenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Manglerud Servicesenter AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner?
Hvor solid er Manglerud Servicesenter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Manglerud Servicesenter AS
Hvor stor er bransjen Manglerud Servicesenter AS tilhører?
Manglerud Servicesenter AS er ett av 383 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Oslo, og ett av 7 163 på landsbasis.
Hvor lenge har Manglerud Servicesenter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Manglerud Servicesenter AS ble etablert i 1987 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 97 % av selskapene.
Hva er statusen til Manglerud Servicesenter AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Manglerud Servicesenter AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Manglerud Servicesenter AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Manglerud Servicesenter AS?
Ulf Tore Rudberg er registrert som daglig leder i Manglerud Servicesenter AS.
Hvem er største aksjonær i Manglerud Servicesenter AS?
Største aksjonær i Manglerud Servicesenter AS er Kyrre Henriksen med 34 % av aksjene, fulgt av Jan Ivan Johansen (33 %) og Ulf Tore Rudberg (33 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Manglerud Servicesenter AS med overskudd?
Manglerud Servicesenter AS hadde i 2025 en omsetning på 7,47 mill kr og et overskudd på 224 056 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Manglerud Servicesenter AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Manglerud Servicesenter AS en egenkapital på 1,08 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 47,5 %.
Hvor stor aksjekapital har Manglerud Servicesenter AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Manglerud Servicesenter AS er 100 000 kr (200 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilket revisjonsselskap bruker Manglerud Servicesenter AS?
I Enhetsregisteret er Manglerud Servicesenter AS registrert med revisor Revisorhuset AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.