- Omsetning
- 129 mill
- −43,1 %
- Resultat
- −79,2 mill
- −935,5 %
- Ansatte
- 133
Om Molde Fotballklubb
Molde Fotballklubb er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Molde, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1911 og har vært i drift i 115 år. Tarje Nordstrand Jacobsen er styrets leder. I 2025 hadde Molde Fotballklubb en omsetning på 129,15 mill kr, en nedgang på 43 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 79,22 mill kr. Egenkapitalen var 139,84 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 129 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Molde, og ett av 14 043 i Norge. Det er eldre enn 93 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Fotballklubb
API og MCPGET /company/942562241
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942562241" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942562241",
"name": "MOLDE FOTBALLKLUBB",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 133,
"address": { "municipality": "MOLDE", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "942562241" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Molde Fotballklubb: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Molde Fotballklubb registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Molde Fotballklubb stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −43,1 % fra 2024 · +3,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 129,15 mill kr | −160,54 mill kr | −79,22 mill kr | 370,83 mill kr | 139,84 mill kr | 230,99 mill kr |
| 2024 | 226,98 mill kr | −53,16 mill kr | 9,48 mill kr | 463,28 mill kr | 219,07 mill kr | 244,21 mill kr |
| 2023 | 314,94 mill kr | 84,47 mill kr | 124,41 mill kr | 378,20 mill kr | 209,58 mill kr | 168,62 mill kr |
| 2022 | 151,46 mill kr | −21,38 mill kr | −120 094 kr | 169,68 mill kr | 85,17 mill kr | 84,51 mill kr |
| 2021 | 124,73 mill kr | −18,65 mill kr | −72 761 kr | 176,35 mill kr | 85,16 mill kr | 91,19 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025-regnskapet er lønnskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 37 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/942562241/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942562241/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942562241",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 129145432,
"operating_profit": -160542139,
"net_profit": -79222013,
"equity": 139843973,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 226975639,
"operating_profit": -53161424,
"net_profit": 9482100,
"equity": 219065986,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "942562241" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Molde Fotballklubb de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Molde Fotballklubb per år.
Hvordan har omsetningen til Molde Fotballklubb utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre8
Styre
7Sist endret 01.04.2026Revisor
1Sist endret 02.05.2026API og MCPGET /company/942562241/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942562241/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942562241",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "942562241" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Molde Fotballklubb?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Molde Fotballklubb?
List alle roller i Molde Fotballklubb: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Molde Fotballklubb | BEDR | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Molde | 133 |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/942562241/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942562241/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942562241",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "942562241" })Spør AI-assistenten
Når ble Molde Fotballklubb sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Molde Fotballklubb sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Molde Fotballklubb i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:128→133
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:125→128
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:121→125
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:130→121
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:128→130
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 119,8 % av driftsinntektene — 85,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -124,3 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | -61,3 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 37,7 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,66 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 1,65 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -56,7 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -43,1 % | +6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 971 018,286 kr | 374 560,282 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 119,8 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 5,0 % | 40,5 % |
| Avskrivninger | 52,1 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/942562241/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942562241/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942562241",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 129145432, "percentile": 0.9778 },
"operating_margin": { "value": -1.2431, "percentile": 0.0092 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "942562241" })Spør AI-assistenten
Er Molde Fotballklubb blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Hvor solid er Molde Fotballklubb sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Molde Fotballklubb på i bransjen?
Investeringer
MOLDE FOTBALLKLUBB eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Akerhallen AS | Molde | 50,5 % | 2015 | 2015 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Molde Fotballklubb
Hvor stor er bransjen Molde Fotballklubb tilhører?
Molde Fotballklubb er ett av 129 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Molde, og ett av 14 043 på landsbasis.
Hvor lenge har Molde Fotballklubb eksistert sammenlignet med bransjen?
Molde Fotballklubb ble etablert i 1911 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 93 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Molde Fotballklubb sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i idrettslag og -klubber er en driftsmargin på 4,2 %. Molde Fotballklubb lå på −124,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken selskapsform har Molde Fotballklubb?
Organisasjonsformen til Molde Fotballklubb er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Går Molde Fotballklubb med overskudd?
Molde Fotballklubb hadde i 2025 en omsetning på 129,15 mill kr og et underskudd på 79,22 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Molde Fotballklubb?
Driftsresultatet for 2025 var −160,54 mill kr (driftsmargin −124,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Molde Fotballklubb?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Molde Fotballklubb økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Molde Fotballklubb til?
Molde Fotballklubb holder til i Molde Stadion Julsundvegen 14, 6412, MOLDE, i Molde kommune i Møre Og Romsdal.
Hva er nettsiden til Molde Fotballklubb?
Registrert nettside for Molde Fotballklubb er www.moldefk.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Hvilket revisjonsselskap bruker Molde Fotballklubb?
I Enhetsregisteret er Molde Fotballklubb registrert med revisor Cedra Norge AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.