Luggen Hårstudio AS
- Omsetning
- 25,4 mill
- −2,4 %
- Resultat
- 907 210
- −1,5 %
- Ansatte
- 39
- +1 siden mars
Om Luggen Hårstudio AS
Luggen Hårstudio AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Molde, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Frisering og barbering. Virksomheten ble stiftet i 1987 og har vært i drift i 39 år. Jannicke Lyngstad Mordal er daglig leder, og Torild Solbakken Lyngstad er styreleder. Selskapet er ett av 45 innen frisering og barbering i Molde, og ett av 8 811 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Salg og markedsføring av frisørtjenester og produkter.
AI-sammendrag
Som heleid datterselskap av BLOND AS drives virksomheten med 39 ansatte og 25 mill. kr i omsetning, noe som plasserer den blant de største frisørvirksomhetene i landet målt i både omsetning og bemanning. Driftsmarginen er over bransjesnittet og resultatet på 907 000 kr er solid, men en egenkapitalandel på rundt 25 % ligger under snittet, og omsetningen falt 2 % i 2025. Bransjen er personellintensiv, så stabil kapasitetsutnyttelse er avgjørende for å holde lønnsomheten oppe.
API og MCPGET /company/942399243
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942399243" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942399243",
"name": "Luggen Hårstudio AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "96.210",
"nace_desc": "Frisering og barbering",
"employees": 39,
"address": { "municipality": "MOLDE", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "942399243" })Spør AI-assistenten
Når ble Luggen Hårstudio AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Molde holder Luggen Hårstudio AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Luggen Hårstudio AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −2,4 % fra 2024 · +5,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 25,41 mill kr | 1,24 mill kr | 907 210 kr | 8,16 mill kr | 1,72 mill kr | 6,44 mill kr |
| 2024 | 26,03 mill kr | 1,25 mill kr | 921 306 kr | 8,66 mill kr | 1,94 mill kr | 6,72 mill kr |
| 2023 | 24,99 mill kr | 1,39 mill kr | 1,08 mill kr | 6,99 mill kr | 2,01 mill kr | 4,98 mill kr |
| 2022 | 24,72 mill kr | 2,96 mill kr | 2,30 mill kr | 8,83 mill kr | 970 656 kr | 7,86 mill kr |
| 2021 | 24,15 mill kr | 2,65 mill kr | 2,05 mill kr | 9,85 mill kr | 2,99 mill kr | 6,86 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 50 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 21 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 550 000 kr (7 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 160 000 kr (2 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 25 000 kr
API og MCPGET /company/942399243/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942399243/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942399243",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 25412039,
"operating_profit": 1236062,
"net_profit": 907210,
"equity": 1724020,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 26031663,
"operating_profit": 1246439,
"net_profit": 921306,
"equity": 1942055,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "942399243" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Luggen Hårstudio AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Luggen Hårstudio AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Luggen Hårstudio AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 12.03.2005Styre
2Sist endret 12.11.2024Regnskapsfører
1Sist endret 12.11.2012Revisor
1Sist endret 31.10.2023API og MCPGET /company/942399243/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942399243/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942399243",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "942399243" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Luggen Hårstudio AS?
Hvem er regnskapsfører for Luggen Hårstudio AS?
List alle roller i Luggen Hårstudio AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Blond AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 50 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/942399243/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942399243/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942399243",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BLOND AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "942399243" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Luggen Hårstudio AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Luggen Hårstudio AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Luggen Hårstudio AS eier Blond AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Blond AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/942399243/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942399243/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942399243",
"chain": [
{ "org_no": "988951196", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "942399243", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "942399243" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Luggen Hårstudio AS?
Hvem eier Luggen Hårstudio AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Luggen Hårstudio AS Avd Grandgården | BEDR | Frisering og barbering | Molde | 26 |
| Luggen Hårstudio AS Avd Outzen Strøket | BEDR | Frisering og barbering | Molde | 8 |
| Luggen Hårstudio AS Avd Roseby | BEDR | Frisering og barbering | Molde | 5 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.11.2024 | Styre ↗ |
| 13.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.10.2023 | Revisor ↗ |
| 7.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/942399243/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942399243/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942399243",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "942399243" })Spør AI-assistenten
Når leverte Luggen Hårstudio AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Luggen Hårstudio AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Luggen Hårstudio AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:42→39
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:38→42
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:36→38
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:38→36
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 50,5 % av driftsinntektene — 11,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,9 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 3,6 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 21,1 % | 28,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,15 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 3,73 | 1,52 |
| Egenkapitalrentabilitet | 52,6 % | 17,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,4 % | +3,1 % |
| Omsetning per ansatt | 651 590,744 kr | 655 765,3 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 16,9 % | 11,5 % |
| Lønnskostnad | 50,5 % | 62,0 % |
| Annen driftskostnad | 26,9 % | 19,5 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/942399243/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/942399243/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "942399243",
"nace_code": "96.210",
"industry_count": 3132,
"revenue": { "value": 25412039, "percentile": 0.9936 },
"operating_margin": { "value": 0.0486, "percentile": 0.6174 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "942399243" })Spør AI-assistenten
Er Luggen Hårstudio AS blant de største selskapene innen frisering og barbering?
Hvor solid er Luggen Hårstudio AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Luggen Hårstudio AS på i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Luggen Hårstudio AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Luggen ↗ | 201800899 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
Luggen Hårstudio AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Molde Sentrum AS | Molde | 0,5 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Luggen Hårstudio AS
Hvor stor er bransjen Luggen Hårstudio AS tilhører?
Luggen Hårstudio AS er ett av 45 selskaper innen frisering og barbering i Molde, og ett av 8 811 på landsbasis.
Hvor lenge har Luggen Hårstudio AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Luggen Hårstudio AS ble etablert i 1987 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Er Luggen Hårstudio AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Luggen Hårstudio AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Luggen Hårstudio AS?
Organisasjonsformen til Luggen Hårstudio AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Luggen Hårstudio AS?
Jannicke Lyngstad Mordal er registrert som daglig leder i Luggen Hårstudio AS.
Hvilke eiere står bak Luggen Hårstudio AS?
Luggen Hårstudio AS eies i hovedsak av Blond AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Luggen Hårstudio AS for i 2025?
Luggen Hårstudio AS hadde i 2025 en omsetning på 25,41 mill kr og et overskudd på 907 210 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvilket org.nr har Luggen Hårstudio AS?
Luggen Hårstudio AS har organisasjonsnummer 942 399 243. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.