Høyde Teknikk AS
Org.nr 942241992
Om Høyde Teknikk AS
Høyde Teknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillesand, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 1987 og har vært i drift i 39 år. Espen Bardoff er daglig leder, og Arild Berge er styreleder. I 2025 hadde Høyde Teknikk AS en omsetning på 133,22 mill kr, en økning på 45 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 5,88 mill kr. Egenkapitalen var 51,00 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Høyde Service AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 innen utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted i Lillesand, og ett av 1 472 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet og formål
Handelsvirksomhet, salg og utleie av utstyr innenfor industri og entreprenørbransjen, eie aksjer eller andeler i andre foretak, samt investering i verdipapier og faste eiendommer og dermed sammenhengende virksomhet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 133,22 mill kr | 16,71 mill kr | 5,88 mill kr | 255,10 mill kr | 51,00 mill kr | 204,10 mill kr |
| 2024 | 91,92 mill kr | 6,08 mill kr | 1,23 mill kr | 191,77 mill kr | 40,12 mill kr | 151,64 mill kr |
| 2023 | 90,89 mill kr | 10,53 mill kr | 4,79 mill kr | 138,44 mill kr | 38,89 mill kr | 99,55 mill kr |
| 2022 | 101,99 mill kr | 21,34 mill kr | 14,55 mill kr | 135,98 mill kr | 36,10 mill kr | 99,88 mill kr |
| 2021 | 74,31 mill kr | 9,28 mill kr | 7,35 mill kr | 36,72 mill kr | 21,69 mill kr | 15,04 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 51 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 17 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 06.09.2000Styre
4Sist endret 13.10.2026Revisor
1Sist endret 02.11.2017Fullmakt
(ikke i roller)Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Høyde Service AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Høyde Service AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Høyde Teknikk AS | BEDR | Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted | Lillesand | 24 |
Kunngjøringer50
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.10.2026 | Styre ↗ |
| 15.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.1.2026 | Kapital ↗ |
| 9.1.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.9.2023 | Styre ↗ |
| 8.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Kine Aasheim(Styremedlem)−Jan Bardoff(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→24
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:23→26
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→23
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 51,4 % av driftsinntektene — 29,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,5 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | 4,4 % | 6,6 % |
| Egenkapitalandel | 20,0 % | 44,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 1,59 |
| Gjeldsgrad | 4,00 | 0,83 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,5 % | 9,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +44,9 % | +2,5 % |
| Omsetning per ansatt | 5,55 mill kr | 1,96 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,2 % | 27,9 % |
| Lønnskostnad | 17,0 % | 18,7 % |
| Annen driftskostnad | 51,4 % | 21,6 % |
| Avskrivninger | 13,5 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Immaterielle rettigheter
Høyde Teknikk AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| HØYDE TEKNIKK ↗ | 201812131 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Høyde Teknikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Høyde Teknikk AS?
Det er registrert 1 472 selskaper i Norge innen utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted, hvorav 10 i Lillesand.
Er Høyde Teknikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1987, som er lenger enn 98 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 8 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva gjør Høyde Teknikk AS?
Høyde Teknikk AS driver innen utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted, med NACE-kode 77.390 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Handelsvirksomhet, salg og utleie av utstyr innenfor industri og entreprenørbransjen, eie aksjer eller andeler i andre foretak, samt investering i verdipapier og faste eiendommer og dermed sammenhengende virksomhet.
Hva slags selskap er Høyde Teknikk AS?
Høyde Teknikk AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Høyde Teknikk AS?
Daglig leder i Høyde Teknikk AS er Espen Bardoff, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Høyde Teknikk AS?
Største aksjonær i Høyde Teknikk AS er Høyde Service AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Høyde Teknikk AS?
I 2025 omsatte Høyde Teknikk AS for 133,22 mill kr, opp 45 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 5,88 mill kr.
Har Høyde Teknikk AS registrerte immaterielle rettigheter?
Hos Patentstyret er det registrert 1 varemerke knyttet til Høyde Teknikk AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.