Haugsdalen Skisenter AS
- Omsetning
- 239 999
- +961,7 %
- Resultat
- −7 106
- 7 års regnskap
Om Haugsdalen Skisenter AS
Haugsdalen Skisenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Indre Fosen, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 1986 og har vært i drift i 40 år. Selskapet er under avvikling. Svein Harald Hulvand er styrets leder. I 2025 hadde Haugsdalen Skisenter AS en omsetning på 239 999 kr, en økning på 962 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 7 106 kr. Egenkapitalen var 77 370 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Svein Harald Hulvand med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen drift av idrettsanlegg i Indre Fosen, og ett av 1 122 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Persontransport i skitrekk. (Alpinanlegg)
Formål
Bygge og drive skianlegg i Haugsdalen i Rissa, herunder anskaffelse av de faste og rørlige installasjoner, maskiner m.v. som naturlig hører til slike anlegg. Overskudd på drifta skal anvendes til vedlikehold og eventuell utvidelse etter vedtak på årsmøtet.
API og MCPGET /company/940398886
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/940398886" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "940398886",
"name": "HAUGSDALEN SKISENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.110",
"nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
"employees": null,
"address": { "municipality": "INDRE FOSEN", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "940398886" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Haugsdalen Skisenter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Haugsdalen Skisenter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Haugsdalen Skisenter AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +961,7 % fra 2024 · −50,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 239 999 kr | −6 560 kr | −7 106 kr | 80 345 kr | 77 370 kr | 2 975 kr |
| 2024 | 22 605 kr | −85 253 kr | −85 214 kr | 672 194 kr | 311 456 kr | 360 739 kr |
| 2023 | 0 kr | −117 754 kr | −117 484 kr | 841 456 kr | 396 670 kr | 444 786 kr |
| 2022 | 666 272 kr | 233 317 kr | 233 312 kr | 1,09 mill kr | 514 154 kr | 577 719 kr |
| 2021 | 482 331 kr | 143 839 kr | 143 671 kr | 926 303 kr | 280 843 kr | 645 460 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 32 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/940398886/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/940398886/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "940398886",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 239999, "operating_profit": -6560, "net_profit": -7106, "equity": 77370, … },
{ "year": 2024, "revenue": 22605, "operating_profit": -85253, "net_profit": -85214, "equity": 311456, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "940398886" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Haugsdalen Skisenter AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Haugsdalen Skisenter AS per år.
Hvordan har omsetningen til Haugsdalen Skisenter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 07.11.2019Regnskapsfører
1Sist endret 28.12.2023API og MCPGET /company/940398886/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/940398886/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "940398886",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "940398886" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Haugsdalen Skisenter AS?
Hvem er regnskapsfører for Haugsdalen Skisenter AS?
List alle roller i Haugsdalen Skisenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Skauga Ilhadde 51 %
- Svein Harald Hulvand49 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Svein Harald Hulvand | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 200 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/940398886/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/940398886/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "940398886",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "940398886" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Haugsdalen Skisenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Haugsdalen Skisenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Haugsdalen Skisenter AS | BEDR | Drift av idrettsanlegg | Indre Fosen | − |
Kunngjøringer42
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.8.2026 | Oppløsning ↗ |
| 1.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.11.2019 | Styre ↗ |
| 5.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/940398886/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/940398886/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "940398886",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-20", "type": "Oppløsning", … },
{ "dato": "2026-06-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "940398886" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Haugsdalen Skisenter AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Haugsdalen Skisenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Haugsdalen Skisenter AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Svein Harald Hulvand(Daglig leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder avvikling:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 96,3 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 23,65 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,04 | 0,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | -9,2 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/940398886/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/940398886/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "940398886",
"nace_code": "93.110",
"industry_count": 710,
"revenue": { "value": 239999, "percentile": 0.2429 },
"operating_margin": { "value": -0.0273, "percentile": 0.3416 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "940398886" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Haugsdalen Skisenter AS på i bransjen?
Hvor ligger Haugsdalen Skisenter AS blant de 710 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Haugsdalen Skisenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Haugsdalen Skisenter AS
Hvor stor er bransjen Haugsdalen Skisenter AS tilhører?
Haugsdalen Skisenter AS er ett av 4 selskaper innen drift av idrettsanlegg i Indre Fosen, og ett av 1 122 på landsbasis.
Hvor lenge har Haugsdalen Skisenter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Haugsdalen Skisenter AS ble etablert i 1986 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 88 % av selskapene.
Er Haugsdalen Skisenter AS fortsatt i drift?
Haugsdalen Skisenter AS er under avvikling. Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Haugsdalen Skisenter AS?
Organisasjonsformen til Haugsdalen Skisenter AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Haugsdalen Skisenter AS?
Haugsdalen Skisenter AS eies i hovedsak av Svein Harald Hulvand (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Haugsdalen Skisenter AS med overskudd?
I sitt siste innleverte regnskap (2025) omsatte Haugsdalen Skisenter AS for 239 999 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 7 106 kr.
Hvor mye egenkapital har Haugsdalen Skisenter AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Haugsdalen Skisenter AS en egenkapital på 77 370 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 96,3 %.
Hvor stor aksjekapital har Haugsdalen Skisenter AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Haugsdalen Skisenter AS er 100 000 kr (200 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder Haugsdalen Skisenter AS til?
Haugsdalen Skisenter AS holder til i Skaugdalsveien 1550, 7100, RISSA, i Indre Fosen kommune i Trøndelag.
Hvilken regnskapsfører bruker Haugsdalen Skisenter AS?
I Enhetsregisteret er Haugsdalen Skisenter AS registrert med regnskapsfører Tidy Account AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.