- Omsetning
- 4,3 mill
- −15,4 %
- Resultat
- −293 419
- −1 510,5 %
Om Stang Maskin AS
Stang Maskin AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av maskiner. Virksomheten ble stiftet i 1986 og har vært i drift i 40 år. Arve Stang er daglig leder, og Arve Stang er styreleder. I 2025 hadde Stang Maskin AS en omsetning på 4,32 mill kr, en nedgang på 15 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 293 419 kr. Egenkapitalen var −110 899 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Arve Stang med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 104 innen reparasjon og vedlikehold av maskiner i Bergen, og ett av 4 633 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Å gi service/verkstedstjenester overfor landbruk- og anleggsmaskiner.
API og MCPGET /company/940364191
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/940364191" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "940364191",
"name": "STANG MASKIN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "33.120",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av maskiner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "940364191" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Stang Maskin AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stang Maskin AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stang Maskin AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −15,4 % fra 2024 · −25 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,32 mill kr | −224 156 kr | −293 419 kr | 1,04 mill kr | −110 899 kr | 1,15 mill kr |
| 2024 | 5,10 mill kr | 128 143 kr | 20 803 kr | 1,21 mill kr | −17 480 kr | 1,23 mill kr |
| 2023 | 4,99 mill kr | −392 043 kr | −465 699 kr | 1,23 mill kr | −38 283 kr | 1,27 mill kr |
| 2022 | 5,66 mill kr | −354 109 kr | −393 798 kr | 1,91 mill kr | 427 416 kr | 1,48 mill kr |
| 2021 | 5,76 mill kr | −442 327 kr | −471 316 kr | 2,57 mill kr | 821 214 kr | 1,75 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 39 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 30 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/940364191/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/940364191/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "940364191",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4316854,
"operating_profit": -224156,
"net_profit": -293419,
"equity": -110899,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 5104508, "operating_profit": 128143, "net_profit": 20803, "equity": -17480, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "940364191" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stang Maskin AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stang Maskin AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Stang Maskin AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 24.08.1989Styre
3Sist endret 03.09.2005Regnskapsfører
1Sist endret 16.10.2025API og MCPGET /company/940364191/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/940364191/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "940364191",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "940364191" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stang Maskin AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Stang Maskin AS?
Hvem er regnskapsfører for Stang Maskin AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Roar Vangen50 %
- Arve Stang100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Arve Stang | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Roar Vangen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/940364191/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/940364191/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "940364191",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "940364191" })Spør AI-assistenten
Er Stang Maskin AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Stang Maskin AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stang Maskin AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stang Maskin AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av maskiner | Bergen | − |
Kunngjøringer39
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.12.2025 | Kapital ↗ |
| 3.12.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.6.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 21.6.2025 | Revisor ↗ |
| 17.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/940364191/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/940364191/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "940364191",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-03", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "940364191" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stang Maskin AS sist godkjent årsregnskap?
Har Stang Maskin AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Stang Maskin AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 30,0 % av driftsinntektene — 11,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,2 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | -6,8 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandel | -10,6 % | 44,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,86 | 1,68 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -15,4 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 35,7 % | 38,3 % |
| Lønnskostnad | 39,1 % | 30,2 % |
| Annen driftskostnad | 30,0 % | 18,5 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/940364191/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/940364191/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "940364191",
"nace_code": "33.120",
"industry_count": 1292,
"revenue": { "value": 4316854, "percentile": 0.7344 },
"operating_margin": { "value": -0.0519, "percentile": 0.203 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "940364191" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Stang Maskin AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stang Maskin AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av maskiner?
Hvor solid er Stang Maskin AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
STANG MASKIN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Collaborare AS | Bergen | 0,4 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Bergen
1 000+ til i Bergen →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Stang Maskin AS
Hvor stor er bransjen Stang Maskin AS tilhører?
Stang Maskin AS er ett av 104 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av maskiner i Bergen, og ett av 4 633 på landsbasis.
Hvor lenge har Stang Maskin AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stang Maskin AS ble etablert i 1986 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hva er statusen til Stang Maskin AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stang Maskin AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Stang Maskin AS?
Arve Stang er registrert som daglig leder i Stang Maskin AS.
Hvilke eiere står bak Stang Maskin AS?
Største aksjonær i Stang Maskin AS er Arve Stang med 50 % av aksjene, fulgt av Roar Vangen (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Stang Maskin AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,32 mill kr, ned 15 % fra 2024. Egenkapitalen var −110 899 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Stang Maskin AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stang Maskin AS en egenkapital på −110 899 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −10,6 %.
Hvor stor aksjekapital har Stang Maskin AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Stang Maskin AS er 200 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder Stang Maskin AS til?
Stang Maskin AS holder til i Lønningsflaten 19, 5258, BLOMSTERDALEN, i Bergen kommune i Vestland.
Hvilken regnskapsfører bruker Stang Maskin AS?
I Enhetsregisteret er Stang Maskin AS registrert med regnskapsfører Devold Consulting AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.