Industri & Anlegg AS
- Omsetning
- 57,7 mill
- +0,3 %
- Resultat
- 4,2 mill
- +16,4 %
- Ansatte
- 12
- +1 siden mars
Om Industri & Anlegg AS
Industri & Anlegg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Harstad, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr ellers. Virksomheten ble stiftet i 1985 og har vært i drift i 41 år. Line Amanda Persson er daglig leder, og Tore Mikal Jensen er styreleder. Selskapet er ett av 12 innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Harstad, og ett av 3 316 i Norge. Det er eldre enn 94 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (73 %).
Aktivitet og formål
Salg av maskiner og utstyr til industri og anlegg samt oppgaver som derved står i forbindelse.
AI-sammendrag
Store egenkapitalandel (30%) og relativt høy gjeldsgrad plasserer selskapet under bransjesnittet på soliditet, til tross for solid driftsmargin og topp 25% omsetning i bransjen. Flat omsetningsvekst i 2025 kombinert med heleid datterselskapsstatus under I-A Holding AS tyder på en moden, veletablert aktør i lokalmarkedet snarere enn en vekstcase. Med 4M kr i resultat på 58M kr omsetning leverer virksomheten stabilt overskudd trass i den tynne kapitalbufferen.
API og MCPGET /company/937696140
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/937696140" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "937696140",
"name": "INDUSTRI & ANLEGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.640",
"nace_desc": "Engroshandel med maskiner og utstyr ellers",
"employees": 12,
"address": { "municipality": "HARSTAD", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "937696140" })Spør AI-assistenten
Når ble Industri & Anlegg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Harstad holder Industri & Anlegg AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Industri & Anlegg AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,3 % fra 2024 · +28 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 57,72 mill kr | 6,40 mill kr | 4,23 mill kr | 30,08 mill kr | 9,44 mill kr | 20,63 mill kr |
| 2024 | 57,55 mill kr | 5,38 mill kr | 3,63 mill kr | 32,67 mill kr | 5,22 mill kr | 27,45 mill kr |
| 2023 | 50,72 mill kr | 3,59 mill kr | 2,81 mill kr | 29,72 mill kr | 21,35 mill kr | 8,38 mill kr |
| 2022 | 49,08 mill kr | 6,13 mill kr | 4,80 mill kr | 26,74 mill kr | 18,24 mill kr | 8,50 mill kr |
| 2021 | 45,08 mill kr | 5,63 mill kr | 4,40 mill kr | 24,95 mill kr | 15,44 mill kr | 9,52 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 67 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 14 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 21 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/937696140/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/937696140/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "937696140",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 57716961,
"operating_profit": 6395765,
"net_profit": 4228180,
"equity": 9443514,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 57551546,
"operating_profit": 5380062,
"net_profit": 3633566,
"equity": 5215334,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "937696140" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Industri & Anlegg AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Industri & Anlegg AS per år.
Hvordan har omsetningen til Industri & Anlegg AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 27.01.2026Styre
5Sist endret 24.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 15.09.2017Revisor
1Sist endret 22.07.2010API og MCPGET /company/937696140/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/937696140/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "937696140",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "937696140" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Industri & Anlegg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Industri & Anlegg AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Industri & Anlegg AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- I-A Holding AS100 %
- Bengt Rune Nymoenhadde 86,1 %
- Geir-Roar Jensenhadde 14 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| I-A Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/937696140/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/937696140/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "937696140",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "I-A HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "937696140" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Industri & Anlegg AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Industri & Anlegg AS eier I-A Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Industri & Anlegg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/937696140/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/937696140/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "937696140",
"chain": [
{ "org_no": "933233286", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "937696140", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "937696140" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Industri & Anlegg AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Industri & Anlegg AS | BEDR | Engroshandel med maskiner og utstyr ellers | Harstad | 12 |
Kunngjøringer63
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.2.2026 | Styre ↗ |
| 27.1.2026 | Daglig leder ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.3.2024 | Kapital ↗ |
| 11.3.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.2.2024 | Kapital ↗ |
| 14.2.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.2.2024 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/937696140/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/937696140/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "937696140",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-24", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "937696140" })Spør AI-assistenten
Når leverte Industri & Anlegg AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Industri & Anlegg AS sist endret?
Har Industri & Anlegg AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Stilling utlystWORKX- INDUSTRI & ANLEGG AS SØKER BUTIKKSELGER
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→12
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 67,1 % av driftsinntektene — 6,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,1 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 7,3 % | 4,0 % |
| Egenkapitalandel | 31,4 % | 43,4 % |
| Likviditetsgrad | 3,20 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 2,18 | 0,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | 44,8 % | 14,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,3 % | +2,6 % |
| Omsetning per ansatt | 4,81 mill kr | 4,40 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 67,1 % | 60,7 % |
| Lønnskostnad | 14,3 % | 19,0 % |
| Annen driftskostnad | 7,5 % | 12,5 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/937696140/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/937696140/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "937696140",
"nace_code": "46.640",
"industry_count": 2409,
"revenue": { "value": 57716961, "percentile": 0.8581 },
"operating_margin": { "value": 0.1108, "percentile": 0.6983 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "937696140" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Industri & Anlegg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Industri & Anlegg AS blant de største selskapene innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers?
Hvor solid er Industri & Anlegg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlige anbud
Industri & Anlegg AS har organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.8.2024 | Rådgiver | Rammeavtale kjøp av arbeidsklær | — | 17.3.2026 | 2,10 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/937696140/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/937696140/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 0, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2024-111998",
"heading": "Rammeavtale kjøp av arbeidsklær",
"publication_date": "2024-08-23",
"role": "tender_organiser",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "937696140" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Rammeavtale kjøp av arbeidsklær» ut på?
Investeringer
INDUSTRI & ANLEGG AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Bygg Og Industrigross Norge AS | Haugesund | 5,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Dnb Bank ASA | Oslo | 0,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Industri & Anlegg AS
Hvor stor er bransjen Industri & Anlegg AS tilhører?
Industri & Anlegg AS er ett av 12 selskaper innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Harstad, og ett av 3 316 på landsbasis.
Hvor lenge har Industri & Anlegg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Industri & Anlegg AS ble etablert i 1985 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 94 % av selskapene.
Hvilken status har Industri & Anlegg AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Industri & Anlegg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Industri & Anlegg AS?
Line Amanda Persson er registrert som daglig leder i Industri & Anlegg AS.
Hvem eier Industri & Anlegg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er I-A Holding AS største eier i Industri & Anlegg AS med 100 % av aksjene.
Går Industri & Anlegg AS med overskudd?
I 2025 omsatte Industri & Anlegg AS for 57,72 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 4,23 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Industri & Anlegg AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Industri & Anlegg AS en egenkapital på 9,44 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 31,4 %.
Hvor stor aksjekapital har Industri & Anlegg AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Industri & Anlegg AS er 200 000 kr (100 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Industri & Anlegg AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1986. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.