Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Restaurant-Invest AS

Org.nr 937103603
Omsetning
20,4 mill
−7 %
Resultat
−848 682
7 års regnskap
Ansatte
40
+11 siden mars
Mer

Om Restaurant-Invest AS

Restaurant-Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av barer. Virksomheten ble stiftet i 1985 og har vært i drift i 41 år. Elisabeth Svela er daglig leder, og Elisabeth Svela er styreleder. I 2025 hadde Restaurant-Invest AS en omsetning på 20,45 mill kr, en nedgang på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 848 682 kr. Egenkapitalen var 353 027 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Elisabeth Svela med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 43 innen drift av barer i Stavanger, og ett av 862 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (82 %).

Aktivitet og formål

Restaurant- og bevertningsvirksomhet, direkte eller ved å delta i andre selskaper med beslektet virksomhet.

API og MCPGET /company/937103603

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/937103603" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "937103603",
  "name": "RESTAURANT-INVEST AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "56.300",
  "nace_desc": "Drift av barer",
  "employees": 40,
  "address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "937103603" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Restaurant-Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Restaurant-Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Stavanger holder Restaurant-Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −7 % fra 2024 · +84,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202520,45 mill kr−905 258 kr−848 682 kr2,91 mill kr353 027 kr2,55 mill kr
202421,99 mill kr−308 305 kr−249 444 kr3,39 mill kr1,20 mill kr2,19 mill kr
202322,44 mill kr764 402 kr605 375 kr4,85 mill kr2,15 mill kr2,69 mill kr
202220,89 mill kr2,15 mill kr2,10 mill kr3,69 mill kr1,55 mill kr2,15 mill kr
202111,07 mill kr608 403 kr594 420 kr1,90 mill kr−549 505 kr2,45 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler2,91 mill kr
Anleggsmidler33 %972 655 krOmløpsmidler67 %1,93 mill kr
Egenkapital og gjeld2,91 mill kr
Innskutt egenkapital20 %572 625 krOpptjent egenkapital-8 %−219 598 krKortsiktig gjeld88 %2,55 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader21,35 mill kr
Finansinntekter58 507 kr
Finanskostnader1 932 kr
Netto finans56 575 kr
Ordinært resultat før skatt−848 682 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 55 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 32 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

API og MCPGET /company/937103603/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/937103603/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "937103603",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 20447032,
      "operating_profit": -905258,
      "net_profit": -848682,
      "equity": 353027,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 21986240,
      "operating_profit": -308305,
      "net_profit": -249444,
      "equity": 1201709,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "937103603" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Restaurant-Invest AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Restaurant-Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Restaurant-Invest AS i 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 16.07.1998
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 24.03.2022
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 01.09.2026
Regnskapsfører
repr. JANSSON & LARSEN REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte september 2026

Revisor

1Sist endret 06.10.2020
Revisor
repr. REVISJON VEST ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/937103603/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/937103603/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "937103603",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "937103603" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Restaurant-Invest AS?
  • List alle roller i Restaurant-Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Restaurant-Invest AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 endret eierandel

Inn (1)
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Elisabeth SvelaPersonOrdinære aksjer50,0 %63 625
Vendetta ASSelskapOrdinære aksjer50,0 %63 625

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/937103603/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/937103603/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "937103603",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "VENDETTA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "937103603" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Restaurant-Invest AS eier Vendetta AS, og hvem eier resten?
  • Er Restaurant-Invest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Restaurant-Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Restaurant-Invest ASBEDRDrift av barerStavanger40

Kunngjøringer47

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/937103603/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/937103603/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "937103603",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "937103603" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Restaurant-Invest AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Restaurant-Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Restaurant-Invest AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:36→40
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:35→36
  3. Endring i roller og styre
    +JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS(Regnskapsfører)−JANSSON & LARSEN REGNSKAP SANDNES AS(Regnskapsfører)
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:33→35
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:30→33

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 55,0 % av driftsinntektene — 27,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-4,4 %2,0 %
Resultatmargin-4,2 %1,4 %
Egenkapitalandel12,1 %16,2 %
Likviditetsgrad0,761,03
Gjeldsgrad7,231,67
Egenkapitalrentabilitet-240,4 %21,1 %
Omsetningsvekst (siste år)-7,0 %+4,8 %
Omsetning per ansatt511 175,8 kr414 611,333 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad23,4 %32,7 %
Lønnskostnad26,0 %32,1 %
Annen driftskostnad55,0 %27,5 %
Avskrivninger0,0 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/937103603/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/937103603/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "937103603",
  "nace_code": "56.300",
  "industry_count": 653,
  "revenue": { "value": 20447032, "percentile": 0.9415 },
  "operating_margin": { "value": -0.0443, "percentile": 0.2721 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "937103603" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Restaurant-Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Restaurant-Invest AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Restaurant-Invest AS blant de 653 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Investeringer

RESTAURANT-INVEST AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Aktiebryggeriet ASStavanger0,0 %20182025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Restaurant-Invest AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Restaurant-Invest AS?

Det er registrert 862 selskaper i Norge innen drift av barer, hvorav 43 i Stavanger.

Er Restaurant-Invest AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1985, som er lenger enn 99 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Restaurant-Invest AS et aktivt selskap?

Restaurant-Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Restaurant-Invest AS?

Daglig leder i Restaurant-Invest AS er Elisabeth Svela, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Restaurant-Invest AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Elisabeth Svela største eier i Restaurant-Invest AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Vendetta AS med 50 %.

Hva er omsetningen til Restaurant-Invest AS?

Restaurant-Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 20,45 mill kr og et underskudd på 848 682 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor solid er balansen til Restaurant-Invest AS?

Egenkapitalen i Restaurant-Invest AS var 353 027 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 12,1 % av totalkapitalen.

Hvem er revisor for Restaurant-Invest AS?

Restaurant-Invest AS bruker Jansson & Larsen Regnskap AS som regnskapsfører og Revisjon Vest AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland