Lura Trykkeri AS
- Omsetning
- 4,7 mill
- −2,4 %
- Resultat
- 64 265
- 6 års regnskap
Om Lura Trykkeri AS
Lura Trykkeri AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Trykking ellers. Virksomheten ble stiftet i 1985 og har vært i drift i 41 år. Frank Bernhard Fredriksen Aguirre er daglig leder, og Kjetil Bøe er styreleder. I 2025 hadde Lura Trykkeri AS en omsetning på 4,73 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 64 265 kr. Egenkapitalen var 467 029 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kjetil Bøe med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 innen trykking ellers i Sandnes, og ett av 609 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet og formål
Trykkeri og handelsvirksomhet og hva dermed måtte stå i forbindelse, samt å ha interesse i andre økonomiske foretagender gjennom aksje-, interes- sentinnskudd o l.
API og MCPGET /company/936744052
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936744052" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936744052",
"name": "LURA TRYKKERI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "18.120",
"nace_desc": "Trykking ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "936744052" })Spør AI-assistenten
Hvor i Sandnes holder Lura Trykkeri AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Lura Trykkeri AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Lura Trykkeri AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −2,4 % fra 2024 · +27,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,73 mill kr | 85 599 kr | 64 265 kr | 1,04 mill kr | 467 029 kr | 568 620 kr |
| 2024 | 4,84 mill kr | −379 784 kr | −393 603 kr | 1,15 mill kr | 402 763 kr | 743 628 kr |
| 2023 | 5,08 mill kr | 153 750 kr | 145 750 kr | 1,55 mill kr | 796 366 kr | 753 852 kr |
| 2022 | 4,79 mill kr | 97 661 kr | 89 661 kr | 1,54 mill kr | 850 616 kr | 685 137 kr |
| 2021 | 3,71 mill kr | 11 743 kr | 5 811 kr | 1,37 mill kr | 860 955 kr | 504 907 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 36 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 35 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/936744052/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936744052/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936744052",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 4727997, "operating_profit": 85599, "net_profit": 64265, "equity": 467029, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 4844052,
"operating_profit": -379784,
"net_profit": -393603,
"equity": 402763,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "936744052" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Lura Trykkeri AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lura Trykkeri AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lura Trykkeri AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 09.01.2019Styre
2Sist endret 11.10.2022Regnskapsfører
1Sist endret 26.02.2024API og MCPGET /company/936744052/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936744052/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936744052",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "936744052" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Lura Trykkeri AS?
List alle roller i Lura Trykkeri AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lura Trykkeri AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute
- Kjetil Bøe50 %
- Rolf Ivar Bøe50 %
- Kjell Terje Bøehadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kjetil Bøe | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 200 |
| Rolf Ivar Bøe | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 200 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/936744052/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936744052/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936744052",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "936744052" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Lura Trykkeri AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lura Trykkeri AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Lura Trykkeri AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lura Trykkeri AS | BEDR | Trykking ellers | Sandnes | − |
Kunngjøringer39
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.10.2022 | Styre ↗ |
| 22.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.3.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/936744052/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936744052/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936744052",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "936744052" })Spør AI-assistenten
Når ble Lura Trykkeri AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Lura Trykkeri AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Lura Trykkeri AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 29,7 % av driftsinntektene — 7,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,8 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 2,1 % |
| Egenkapitalandel | 45,1 % | 49,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,70 | 1,83 |
| Gjeldsgrad | 1,22 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,8 % | 8,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,4 % | +2,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,2 % | 36,0 % |
| Lønnskostnad | 36,4 % | 33,5 % |
| Annen driftskostnad | 29,7 % | 22,6 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/936744052/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936744052/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936744052",
"nace_code": "18.120",
"industry_count": 364,
"revenue": { "value": 4727997, "percentile": 0.5917 },
"operating_margin": { "value": 0.0181, "percentile": 0.4021 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "936744052" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lura Trykkeri AS på i bransjen?
Hvor ligger Lura Trykkeri AS blant de 364 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Lura Trykkeri AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Lura Trykkeri AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lura Trykkeri AS?
Det er registrert 609 selskaper i Norge innen trykking ellers, hvorav 10 i Sandnes.
Er Lura Trykkeri AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1985, som er lenger enn 91 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 9 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Lura Trykkeri AS i Enhetsregisteret?
Lura Trykkeri AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Lura Trykkeri AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Lura Trykkeri AS?
Daglig leder i Lura Trykkeri AS er Frank Bernhard Fredriksen Aguirre, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Lura Trykkeri AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Kjetil Bøe største eier i Lura Trykkeri AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Rolf Ivar Bøe med 50 %.
Hvordan går det økonomisk med Lura Trykkeri AS?
I 2025 omsatte Lura Trykkeri AS for 4,73 mill kr, ned 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 64 265 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Lura Trykkeri AS?
Lura Trykkeri AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Lura Trykkeri AS?
Forretningsadressen til Lura Trykkeri AS er Gamleveien 23, 4315, SANDNES i Sandnes kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.