Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Roza Vision AS

Org.nr 936710662
Omsetning
0
2025
Resultat
−6 500
2 års regnskap
Mer

Om Roza Vision AS

Roza Vision AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Rengjøring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Roza Ciaputa er daglig leder, og Roza Ciaputa er styreleder. I 2025 hadde Roza Vision AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 6 500 kr. Egenkapitalen var 23 500 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Roza Ciaputa med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 88 innen rengjøring av bygninger i Nordre Follo, og ett av 6 482 i Norge. Det ble etablert samme år som 693 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Rengjøring av bygninger, bolighus, kontorer og lignende. Snekkerarbeid, montering av dører, vinduer, kjøkken med mer. Gartnertjenester. Vaktmestertjenester.

Formål

Rengjøringstjenester og snekkerarbeid hos private og bedrifter, hagearbeid, vaktmestertjenester og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

API og MCPGET /company/936710662

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936710662" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936710662",
  "name": "ROZA VISION AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "81.210",
  "nace_desc": "Rengjøring av bygninger",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "936710662" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Roza Vision AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Roza Vision AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Roza Vision AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2024–2025

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−6 500 kr−6 500 kr30 100 kr23 500 kr6 600 kr
20240 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler30 100 kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %30 100 kr
Egenkapital og gjeld30 100 kr
Innskutt egenkapital100 %30 000 krKortsiktig gjeld22 %6 600 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader6 500 kr
Ordinært resultat før skatt−6 500 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 100 prosent av eiendelene. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/936710662/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936710662/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936710662",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -6500, "net_profit": -6500, "equity": 23500, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 0, … }
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "936710662" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Roza Vision AS utviklet seg fra 2024 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Roza Vision AS i 2025?
  • Hvor stort underskudd hadde Roza Vision AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?

Roller og styre2

Daglig leder

1Sist endret 05.12.2025
Roza Ciaputa(f. 1988)
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 05.12.2025
Roza Ciaputa(f. 1988)
Styrets lederSignatur
API og MCPGET /company/936710662/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936710662/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936710662",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "936710662" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Roza Vision AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Roza Vision AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Roza Vision AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Roza CiaputaPersonOrdinære aksjer100,0 %100

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/936710662/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936710662/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936710662",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "936710662" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Roza Vision AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Roza Vision AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Roza Vision ASBEDRRengjøring av bygningerNordre Follo−

Kunngjøringer2

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/936710662/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936710662/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936710662",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-12-05", "type": "Nyregistrering i Foretaksregisteret", … }
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "936710662" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Roza Vision AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Roza Vision AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Roza Vision AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    MVA-registrert:Nei→Ja
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel78,1 %24,4 %
Likviditetsgrad4,561,16
Gjeldsgrad0,281,61
Egenkapitalrentabilitet-27,7 %24,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/936710662/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936710662/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936710662",
  "nace_code": "81.210",
  "industry_count": 1482,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0007 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "936710662" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Roza Vision AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvor ligger Roza Vision AS blant de 1482 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Roza Vision AS sammenlignet med andre i bransjen?

Ofte spurt om Roza Vision AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Roza Vision AS?

Det er registrert 6 482 selskaper i Norge innen rengjøring av bygninger, hvorav 88 i Nordre Follo.

Er Roza Vision AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2025, som er lenger enn 12 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 693 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Roza Vision AS et aktivt selskap?

Roza Vision AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Roza Vision AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Roza Vision AS?

Daglig leder i Roza Vision AS er Roza Ciaputa, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Roza Vision AS?

Største aksjonær i Roza Vision AS er Roza Ciaputa med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva er omsetningen til Roza Vision AS?

Roza Vision AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 6 500 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er aksjekapitalen i Roza Vision AS?

Roza Vision AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.

Er Roza Vision AS registrert i MVA-registeret?

Roza Vision AS er registrert i MVA-registeret (siden 2026) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus