Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Strå By Cathrine AS

Org.nr 936566510

Om Strå By Cathrine AS

Strå By Cathrine AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillesand, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Frisering og barbering. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Cathrine Glamsland er daglig leder, og Cathrine Glamsland er styreleder. I 2025 hadde Strå By Cathrine AS en omsetning på 77 923 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 37 472 kr. Egenkapitalen var −7 472 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Cathrine Glamsland med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 14 innen frisering og barbering i Lillesand, og ett av 8 810 i Norge. Det ble etablert samme år som 711 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Frisering.

Formål

Drive frisør- og velværevirksomhet, samt annen virksomhet som står i naturlig sammenheng med dette. Utleie av behandlingsrom til bransjer med naturlig sammenheng.

API og MCPGET /company/936566510

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936566510" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936566510",
  "name": "STRÅ BY CATHRINE AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "96.210",
  "nace_desc": "Frisering og barbering",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "LILLESAND", "county": "AGDER", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "936566510" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Strå By Cathrine AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Strå By Cathrine AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Strå By Cathrine AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler82 658 kr
Omløpsmidler100 %82 658 kr
Egenkapital og gjeld82 658 kr
Innskutt egenkapital36 %30 000 krOpptjent egenkapital-45 %−37 472 krKortsiktig gjeld109 %90 130 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader115 395 kr
Ordinært resultat før skatt−37 472 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202577 923 kr−37 472 kr−37 472 kr82 658 kr−7 472 kr90 130 kr
20240 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 58 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/936566510/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936566510/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936566510",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 77923, "operating_profit": -37472, "net_profit": -37472, "equity": -7472, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 0, … }
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "936566510" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Strå By Cathrine AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Strå By Cathrine AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Strå By Cathrine AS utviklet seg fra 2024 til 2025?

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 12.11.2025
Cathrine Glamsland(f. 1984)
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 12.11.2025
Cathrine Glamsland(f. 1984)
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 12.11.2025
Regnskapsfører
repr. BIRKENES REGNSKAPSKONTOR ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/936566510/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936566510/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936566510",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "936566510" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Strå By Cathrine AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Strå By Cathrine AS?
  • List alle roller i Strå By Cathrine AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Cathrine GlamslandPersonOrdinære aksjer100.0 %30

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/936566510/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936566510/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936566510",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "936566510" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Strå By Cathrine AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor mange aksjonærer har Strå By Cathrine AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Strå By Cathrine ASBEDRFrisering og barberingLillesand−

Kunngjøringer3

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/936566510/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936566510/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936566510",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-11-14", "type": "Forretningsadresse", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "936566510" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Strå By Cathrine AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Strå By Cathrine AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Strå By Cathrine AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel-9,0 %28,9 %
Likviditetsgrad0,921,31

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/936566510/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936566510/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936566510",
  "nace_code": "96.210",
  "industry_count": 3131,
  "revenue": { "value": 77923, "percentile": 0.1006 },
  "operating_margin": { "value": -0.4809, "percentile": 0.0278 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "936566510" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Strå By Cathrine AS blant de 3131 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Strå By Cathrine AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Strå By Cathrine AS blant de største selskapene innen frisering og barbering?

Spørsmål og svar om Strå By Cathrine AS

Hvor stor er bransjen Strå By Cathrine AS tilhører?

Strå By Cathrine AS er ett av 14 selskaper innen frisering og barbering i Lillesand, og ett av 8 810 på landsbasis.

Hvor lenge har Strå By Cathrine AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Strå By Cathrine AS ble etablert i 2025 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 7 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Strå By Cathrine AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Strå By Cathrine AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Strå By Cathrine AS?

Cathrine Glamsland er registrert som daglig leder i Strå By Cathrine AS.

Hvem er største aksjonær i Strå By Cathrine AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Cathrine Glamsland største eier i Strå By Cathrine AS med 100 % av aksjene.

Går Strå By Cathrine AS med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 77 923 kr. Egenkapitalen var −7 472 kr ved årsslutt.

Hvor mye egenkapital har Strå By Cathrine AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Strå By Cathrine AS en egenkapital på −7 472 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −9 %.

Hvor stor aksjekapital har Strå By Cathrine AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Strå By Cathrine AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvor holder Strå By Cathrine AS til?

Strå By Cathrine AS holder til i Lofthusveien 57, 4790, LILLESAND, i Lillesand kommune i Agder.

Er Strå By Cathrine AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2025. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Agder