Malermester M AS
- Omsetning
- 2,4 mill
- 2025
- Resultat
- 251 189
- 2 års regnskap
- Ansatte
- 14
Om Malermester M AS
Malermester M AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Morten Rovik Strusshamn er daglig leder, og Morten Rovik Strusshamn er styreleder. Selskapet er ett av 117 innen maler- og glassarbeid i Stavanger, og ett av 4 957 i Norge. Det ble etablert samme år som 449 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Malertjenester.
Formål
Maling, tapetsering, gulvlegging og ellers alt som naturlig hører innunder en malermester samt at det kan forhandles og omsettes varer direkte til privatpersoner og selskaper og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette.
AI-sammendrag
Et nystartet malerforetak med 14 ansatte og topp 25 % driftsmargin i bransjen viser at oppstarten har vært lønnsom, med et resultat på 251 000 kr på 2 mill. kr i omsetning. Egenkapitalandelen ligger på om lag 25 % og er under bransjesnittet, og med 3 mill. kr i gjeld er handlingsrommet begrenset mens virksomheten bygges opp. Eierskapet er delt gjennom et holdingselskap med 50 % av aksjene, mens daglig leder sitter i styret sammen med én annen.
API og MCPGET /company/936555268
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936555268" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936555268",
"name": "MALERMESTER M AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 14,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "936555268" })Spør AI-assistenten
Er Malermester M AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Malermester M AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Malermester M AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2024–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,44 mill kr | 340 300 kr | 251 189 kr | 4,29 mill kr | 1,39 mill kr | 2,90 mill kr |
| 2024 | – | – | – | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 47 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 47 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/936555268/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936555268/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936555268",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2444600,
"operating_profit": 340300,
"net_profit": 251189,
"equity": 1394689,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "936555268" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Malermester M AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Malermester M AS per år.
Hva var driftsmarginen til Malermester M AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 11.11.2025Styre
2Sist endret 11.11.2025Regnskapsfører
1Sist endret 11.11.2025API og MCPGET /company/936555268/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936555268/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936555268",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "936555268" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Malermester M AS?
Hvem er regnskapsfører for Malermester M AS?
List alle roller i Malermester M AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rovik Strusshamn Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 600 |
| Th. Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 600 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/936555268/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936555268/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936555268",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ROVIK STRUSSHAMN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "TH. HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "936555268" })Spør AI-assistenten
Er Malermester M AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Malermester M AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Malermester M AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malermester M AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Stavanger | 14 |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.11.2025 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/936555268/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936555268/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936555268",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-11", "type": "Nyregistrering i Foretaksregisteret", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "936555268" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Malermester M AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Malermester M AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Malermester M AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→14
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→13
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 10,6 % av driftsinntektene — 4,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,9 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 10,3 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 32,5 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,84 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 2,08 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,0 % | 18,3 % |
| Omsetning per ansatt | 174 614,286 kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 25,7 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 47,2 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 10,6 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 2,8 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/936555268/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936555268/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936555268",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 2444600, "percentile": 0.5397 },
"operating_margin": { "value": 0.1392, "percentile": 0.7873 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "936555268" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Malermester M AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Malermester M AS på i bransjen?
Hvor ligger Malermester M AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
MALERMESTER M AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Byggopp, Opplæringskontor For Bygg- Og Anleggsteknikk Rogaland AS | Stavanger | 0,2 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+5 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Malermester M AS
Hvor stor er bransjen Malermester M AS tilhører?
Malermester M AS er ett av 117 selskaper innen maler- og glassarbeid i Stavanger, og ett av 4 957 på landsbasis.
Hvor lenge har Malermester M AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Malermester M AS ble etablert i 2025 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 9 % av selskapene i bransjen.
Er Malermester M AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Malermester M AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Malermester M AS?
Morten Rovik Strusshamn er registrert som daglig leder i Malermester M AS.
Hvilke eiere står bak Malermester M AS?
Største aksjonær i Malermester M AS er Rovik Strusshamn Holding AS med 50 % av aksjene, fulgt av Th. Holding AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Malermester M AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,44 mill kr. Egenkapitalen var 1,39 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Malermester M AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Malermester M AS er 1,20 mill kr (1 200 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Malermester M AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Malermester M AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor mange jobber i Malermester M AS?
Det er registrert 14 ansatte i Malermester M AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.