Gnist Sauna Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −8 833
- 2 års regnskap
Om Gnist Sauna Holding AS
Gnist Sauna Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Indre Østfold, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Michael Lyngholm Jakobsen er styrets leder. I 2025 hadde Gnist Sauna Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 8 833 kr. Egenkapitalen var 21 167 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Koetse Invest AS med 50 % av aksjene. Det ble etablert samme år som 8 012 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Investering i aksjer og verdipapirer.
Formål
Investeringer i aksjer og andre verdipapirer.
API og MCPGET /company/936254683
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936254683" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936254683",
"name": "GNIST SAUNA HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "00.000",
"nace_desc": "Uoppgitt",
"employees": null,
"address": { "municipality": "INDRE ØSTFOLD", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "936254683" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Gnist Sauna Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gnist Sauna Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Indre Østfold holder Gnist Sauna Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2024–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −7 851 kr | −8 833 kr | 2,64 mill kr | 21 167 kr | 2,62 mill kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 900 000 kr (34 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,6 mill kr (99 % av balansen)
API og MCPGET /company/936254683/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936254683/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936254683",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -7851, "net_profit": -8833, "equity": 21167, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 0, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "936254683" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Gnist Sauna Holding AS utviklet seg fra 2024 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Gnist Sauna Holding AS i 2025?
Hvor stort underskudd hadde Gnist Sauna Holding AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 26.09.2025API og MCPGET /company/936254683/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936254683/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936254683",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "936254683" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Gnist Sauna Holding AS?
List alle roller i Gnist Sauna Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Koetse Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
| Lyng Forvaltning AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/936254683/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936254683/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936254683",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KOETSE INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "LYNG FORVALTNING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "936254683" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Gnist Sauna Holding AS eier Koetse Invest AS, og hvem eier resten?
Er Gnist Sauna Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Gnist Sauna Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gnist Sauna Holding AS | BEDR | Uoppgitt | Indre Østfold | − |
Kunngjøringer5
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.8.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.3.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.10.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.9.2025 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/936254683/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936254683/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936254683",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-04", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-05-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "936254683" })Spør AI-assistenten
Når leverte Gnist Sauna Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Gnist Sauna Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gnist Sauna Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Magnus Bergs gate 6B→Nordhusstykket 24Postnummer:0266→1825Poststed:OSLO→TOMTERKommune:OSLO→INDRE ØSTFOLD
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 0,8 % | 85,8 % |
| Gjeldsgrad | 123,81 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | -41,7 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/936254683/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/936254683/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "936254683",
"nace_code": "00.000",
"industry_count": 45448,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0022 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "936254683" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Gnist Sauna Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Gnist Sauna Holding AS blant de 45448 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Gnist Sauna Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Gnist Sauna Holding AS
Er Gnist Sauna Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2025, som er lenger enn 21 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 8 012 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Gnist Sauna Holding AS?
Gnist Sauna Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Gnist Sauna Holding AS?
Michael Lyngholm Jakobsen er registrert som styreleder i Gnist Sauna Holding AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Gnist Sauna Holding AS?
Største aksjonær i Gnist Sauna Holding AS er Koetse Invest AS med 50 % av aksjene, fulgt av Lyng Forvaltning AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Gnist Sauna Holding AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 21 167 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Gnist Sauna Holding AS?
I 2025 hadde Gnist Sauna Holding AS et driftsresultat på −7 851 kr.
Hvor solid er balansen til Gnist Sauna Holding AS?
Egenkapitalen i Gnist Sauna Holding AS var 21 167 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 0,8 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Gnist Sauna Holding AS?
Gnist Sauna Holding AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 000 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Gnist Sauna Holding AS?
Gnist Sauna Holding AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Gnist Sauna Holding AS?
Forretningsadressen til Gnist Sauna Holding AS er Nordhusstykket 24, 1825, TOMTER i Indre Østfold kommune.
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.