Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Geoforce AS

Org.nr 936219748

Om Geoforce AS

Geoforce AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nittedal, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av elektrisitet fra vannkraft. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Tom Arne Skofterød er daglig leder, og Tom Arne Skofterød er styreleder. I 2025 hadde Geoforce AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 0 kr. Egenkapitalen var 23 175 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tom Arne Skofterød med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen produksjon av elektrisitet fra vannkraft i Nittedal, og ett av 1 023 i Norge. Det ble etablert samme år som 38 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (88 %).

Aktivitet

Produksjon av elektrisitet fra vannkraft.

Formål

Produksjon av energistaver. Salg av strøm.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler30 000 kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %30 000 kr
Egenkapital og gjeld30 000 kr
Innskutt egenkapital77 %23 175 krOpptjent egenkapital0 %0 krKortsiktig gjeld23 %6 825 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr0 kr0 kr30 000 kr23 175 kr6 825 kr

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 22.09.2025
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 22.09.2025
Styrets lederSignatur
Representant for A-aksjonærene

Regnskapsfører

1Sist endret 01.10.2026
Regnskapsfører
repr. AZETS INSIGHT ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte oktober 2026

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Tom Arne SkofterødPersonOrdinære aksjer100.0 %30 000

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Geoforce ASBEDRProduksjon av elektrisitet fra vannkraftNittedal−

Kunngjøringer2

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
    +AZETS INSIGHT AS(Regnskapsfører)
  3. Immateriell rettighet
    Patent:Energistav(Patent opphørt)
  4. Immateriell rettighet
    Patent:Energistav(Meddelt)

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel77,3 %39,3 %
Likviditetsgrad4,401,72
Gjeldsgrad0,291,04
Egenkapitalrentabilitet0,0 %1,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Immaterielle rettigheter

Geoforce AS har 1 patent registrert eller søkt hos Patentstyret.

TittelSøknadsnr.Patentnr.StatusUtløp
Energistav ↗20120098333894Patent opphørt31.1.2032

Kilde: Patentstyret

Godt å vite om Geoforce AS

Hvor stor er bransjen Geoforce AS tilhører?

Geoforce AS er ett av 2 selskaper innen produksjon av elektrisitet fra vannkraft i Nittedal, og ett av 1 023 på landsbasis.

Hvor lenge har Geoforce AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Geoforce AS ble etablert i 2025 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 2 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Geoforce AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Geoforce AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Geoforce AS?

Tom Arne Skofterød er registrert som daglig leder i Geoforce AS.

Hvilke eiere står bak Geoforce AS?

Største aksjonær i Geoforce AS er Tom Arne Skofterød med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva omsatte Geoforce AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 23 175 kr ved årsslutt.

Eier Geoforce AS patenter eller varemerker?

Geoforce AS har 1 patent registrert hos Patentstyret.

Hvor holder Geoforce AS til?

Geoforce AS holder til i Gamleveien 345, 1484, HAKADAL, i Nittedal kommune i Akershus.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus