Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Rennfast Center Holding AS

Org.nr 936057152
Omsetning
658 115
2025
Resultat
170 460
2 års regnskap

Om Rennfast Center Holding AS

Rennfast Center Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Erling Vaula er daglig leder, og Erling Vaula er styreleder. I 2025 hadde Rennfast Center Holding AS en omsetning på 658 115 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 170 460 kr. Egenkapitalen var 240 119 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rennfast Center Topco AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 356 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Stavanger, og ett av 14 173 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 555 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).

Aktivitet og formål

Eierskap i andre selskaper, samt kjøp og salg av aksjer og eiendom.

API og MCPGET /company/936057152

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936057152" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936057152",
  "name": "RENNFAST CENTER HOLDING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.110",
  "nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "936057152" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Rennfast Center Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Rennfast Center Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Stavanger holder Rennfast Center Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2024–2025

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025658 115 kr489 487 kr170 460 kr5,97 mill kr240 119 kr5,73 mill kr
20240 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler5,97 mill kr
Anleggsmidler1 %81 000 krOmløpsmidler99 %5,89 mill kr
Egenkapital og gjeld5,97 mill kr
Innskutt egenkapital1 %83 500 krOpptjent egenkapital3 %156 619 krLangsiktig gjeld49 %2,94 mill krKortsiktig gjeld47 %2,79 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader168 628 kr
Finansinntekter71 665 kr
Finanskostnader200 579 kr
Netto finans−128 914 kr
Ordinært resultat før skatt360 573 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 22 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 26 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Til gode hos konsernselskaper
2,5 mill kr (42 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
2,7 mill kr (45 % av balansen)
Avgitt konsernbidrag
14 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/936057152/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936057152/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936057152",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 658115, "operating_profit": 489487, "net_profit": 170460, "equity": 240119, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 0, … }
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "936057152" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Rennfast Center Holding AS utviklet seg fra 2024 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Rennfast Center Holding AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Rennfast Center Holding AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre7

Daglig leder

1Sist endret 29.08.2025
Erling Vaula(f. 1968)
Daglig lederSignatur

Styre

5Sist endret 29.08.2025
Erling Vaula(f. 1968)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Ernst Vaula(f. 1963)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 29.08.2025
Regnskapsfører
repr. RENNESØY OG RANDABERG REKNESKAPSLAG SAGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/936057152/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936057152/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936057152",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "936057152" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Rennfast Center Holding AS?
  • List alle roller i Rennfast Center Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Rennfast Center Holding AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Rennfast Center Topco ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %900

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/936057152/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936057152/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936057152",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "RENNFAST CENTER TOPCO AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "936057152" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Rennfast Center Holding AS eier Rennfast Center Topco AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Rennfast Center Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Rennfast Center Holding AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Rennfast Center Holding ASBEDRKjøp og salg av egen fast eiendomStavanger−

Kunngjøringer6

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/936057152/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936057152/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936057152",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-01", "type": "Kapital", … },
    { "dato": "2026-07-01", "type": "Vedtektsdato", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "936057152" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Rennfast Center Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Rennfast Center Holding AS sist godkjent årsregnskap?
  • Har Rennfast Center Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Bransje:00.000 Uoppgitt→68.110 Kjøp og salg av egen fast eiendom
  2. Endring i aksjekapital

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel4,0 %49,8 %
Likviditetsgrad2,112,51
Gjeldsgrad23,880,38
Egenkapitalrentabilitet71,0 %1,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/936057152/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/936057152/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "936057152",
  "nace_code": "68.110",
  "industry_count": 12528,
  "revenue": { "value": 658115, "percentile": 0.8126 },
  "operating_margin": { "value": 0.7438, "percentile": 0.8585 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "936057152" })

Spør AI-assistenten

  • Er Rennfast Center Holding AS blant de største selskapene innen kjøp og salg av egen fast eiendom?
  • Hvor solid er Rennfast Center Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rennfast Center Holding AS på i bransjen?

Investeringer

RENNFAST CENTER HOLDING AS eier aksjer i 2 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Mosterøyveien 84 ASStavanger100,0 %20252025Aktiv
Mosterøyveien 86 ASStavanger100,0 %20252025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Rennfast Center Holding AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rennfast Center Holding AS?

Det er registrert 14 173 selskaper i Norge innen kjøp og salg av egen fast eiendom, hvorav 356 i Stavanger.

Er Rennfast Center Holding AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2025, som er lenger enn 13 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 555 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Rennfast Center Holding AS i Enhetsregisteret?

Rennfast Center Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva gjør Rennfast Center Holding AS?

Rennfast Center Holding AS driver innen kjøp og salg av egen fast eiendom, med NACE-kode 68.110 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eierskap i andre selskaper, samt kjøp og salg av aksjer og eiendom.

Hva slags selskap er Rennfast Center Holding AS?

Rennfast Center Holding AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Rennfast Center Holding AS?

Daglig leder i Rennfast Center Holding AS er Erling Vaula, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Rennfast Center Holding AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Rennfast Center Topco AS største eier i Rennfast Center Holding AS med 100 % av aksjene.

Hvordan går det økonomisk med Rennfast Center Holding AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 658 115 kr. Egenkapitalen var 240 119 kr ved årsslutt.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland