Lura Optikk AS
- Omsetning
- 414 236
- 2025
- Resultat
- −198 152
- 2 års regnskap
Om Lura Optikk AS
Lura Optikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Andre helsetjenester ellers. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Maria Jesus Rodriguez Ruiz er styrets leder. I 2025 hadde Lura Optikk AS en omsetning på 414 236 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 198 152 kr. Egenkapitalen var −168 152 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Agueda Maria Rodriguez Ruiz med 25 % av aksjene. Selskapet er ett av 101 innen andre helsetjenester ellers i Sandnes, og ett av 8 193 i Norge. Det ble etablert samme år som 647 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Optiker.
Formål
Tilby optikertjenester, inkludert, men ikke begrenset til, synstest, tilpasning av briller og kontaktlinser, og andre relaterte øyehelsetjenester.
API og MCPGET /company/935883806
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935883806" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935883806",
"name": "LURA OPTIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.993",
"nace_desc": "Andre helsetjenester ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "935883806" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Lura Optikk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Lura Optikk AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sandnes holder Lura Optikk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2024–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 414 236 kr | −192 765 kr | −198 152 kr | 905 052 kr | −168 152 kr | 1,07 mill kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 17 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/935883806/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935883806/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935883806",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 414236,
"operating_profit": -192765,
"net_profit": -198152,
"equity": -168152,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 0, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "935883806" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lura Optikk AS per år.
Hvordan har omsetningen til Lura Optikk AS utviklet seg fra 2024 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Lura Optikk AS i 2025?
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 25.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 09.10.2025API og MCPGET /company/935883806/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935883806/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935883806",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "935883806" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Lura Optikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lura Optikk AS?
Hvem er regnskapsfører for Lura Optikk AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Agueda Maria Rodriguez Ruiz | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 7 500 |
| Helga Rysstad | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 7 500 |
| Juan Rodriguez Ruiz | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 7 500 |
| Maria Jesus Rodriguez Ruiz | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 7 500 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/935883806/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935883806/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935883806",
"shareholders": [
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "935883806" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Lura Optikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lura Optikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Lura Optikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lura Optikk AS | BEDR | Andre helsetjenester ellers | Sandnes | − |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2025 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/935883806/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935883806/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935883806",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-25", "type": "Nyregistrering i Foretaksregisteret", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "935883806" })Spør AI-assistenten
Når leverte Lura Optikk AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Lura Optikk AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lura Optikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -18,6 % | 37,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,71 | 1,39 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/935883806/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935883806/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935883806",
"nace_code": "86.993",
"industry_count": 1443,
"revenue": { "value": 414236, "percentile": 0.453 },
"operating_margin": { "value": -0.4654, "percentile": 0.1074 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "935883806" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Lura Optikk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Lura Optikk AS blant de største selskapene innen andre helsetjenester ellers?
Hvor solid er Lura Optikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
LURA OPTIKK AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| C Optikk AS | Kongsberg | 0,6 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Lura Optikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lura Optikk AS?
Det er registrert 8 193 selskaper i Norge innen andre helsetjenester ellers, hvorav 101 i Sandnes.
Er Lura Optikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2025, som er lenger enn 7 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 647 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Lura Optikk AS?
Lura Optikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Lura Optikk AS?
Største aksjonær i Lura Optikk AS er Agueda Maria Rodriguez Ruiz med 25 % av aksjene, fulgt av Helga Rysstad (25 %) og Juan Rodriguez Ruiz (25 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Lura Optikk AS?
Lura Optikk AS hadde i 2025 en omsetning på 414 236 kr og et underskudd på 198 152 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Lura Optikk AS?
I 2025 hadde Lura Optikk AS et driftsresultat på −192 765 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Lura Optikk AS?
Lura Optikk AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Lura Optikk AS registrert i MVA-registeret?
Lura Optikk AS er registrert i MVA-registeret (siden 2025) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.