Iseveien Optikk AS
- Omsetning
- 567 904
- 2025
- Resultat
- −117 435
- 1 års regnskap
Om Iseveien Optikk AS
Iseveien Optikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sarpsborg, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Malin Skjørberg er daglig leder, og Malin Skjørberg er styreleder. I 2025 hadde Iseveien Optikk AS en omsetning på 567 904 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 117 435 kr. Egenkapitalen var −87 435 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Malin Skjørberg med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler i Sarpsborg, og ett av 682 i Norge. Det ble etablert samme år som 16 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (89 %).
Aktivitet
Optiker. Skifte av klokkebatterier, gravering
Formål
Tilby optikertjenester, inkludert, men ikke begrenset til, synstest, tilpasning av briller og kontaktlinser, og andre relaterte øyehelsetjenester. Salg av briller, linser og tilbehør.
API og MCPGET /company/935834066
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935834066" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935834066",
"name": "ISEVEIEN OPTIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.740",
"nace_desc": "Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SARPSBORG", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "935834066" })Spør AI-assistenten
Hva driver Iseveien Optikk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Iseveien Optikk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Iseveien Optikk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2025–2025
Bare ett regnskapsår er tilgjengelig ennå — utviklingen vises når neste år er levert.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 567 904 kr | −150 187 kr | −117 435 kr | 738 808 kr | −87 435 kr | 826 243 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 57 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/935834066/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935834066/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935834066",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 567904,
"operating_profit": -150187,
"net_profit": -117435,
"equity": -87435,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "935834066" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Iseveien Optikk AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Iseveien Optikk AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Iseveien Optikk AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 10.07.2025Styre
2Sist endret 10.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 17.11.2025API og MCPGET /company/935834066/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935834066/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935834066",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "935834066" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Iseveien Optikk AS?
List alle roller i Iseveien Optikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Iseveien Optikk AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Malin Skjørberg | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
| Mia Emilie Johansen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/935834066/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935834066/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935834066",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "935834066" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Iseveien Optikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Iseveien Optikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Iseveien Optikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Iseveien Optikk AS | BEDR | Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler | Sarpsborg | − |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2025 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/935834066/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935834066/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935834066",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-10", "type": "Nyregistrering i Foretaksregisteret", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "935834066" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Iseveien Optikk AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Iseveien Optikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Iseveien Optikk AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -11,8 % | 37,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,76 | 1,41 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/935834066/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935834066/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935834066",
"nace_code": "47.740",
"industry_count": 600,
"revenue": { "value": 567904, "percentile": 0.258 },
"operating_margin": { "value": -0.2645, "percentile": 0.0549 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "935834066" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Iseveien Optikk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Iseveien Optikk AS blant de største selskapene innen detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler?
Hvor solid er Iseveien Optikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
ISEVEIEN OPTIKK AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| C Optikk AS | Kongsberg | 0,6 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+9 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Iseveien Optikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Iseveien Optikk AS?
Det er registrert 682 selskaper i Norge innen detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler, hvorav 6 i Sarpsborg.
Er Iseveien Optikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2025, som er lenger enn 3 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 16 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Iseveien Optikk AS?
Iseveien Optikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Iseveien Optikk AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Iseveien Optikk AS?
Daglig leder i Iseveien Optikk AS er Malin Skjørberg, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Iseveien Optikk AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Malin Skjørberg største eier i Iseveien Optikk AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Mia Emilie Johansen med 50 %.
Hvordan går det økonomisk med Iseveien Optikk AS?
I 2025 omsatte Iseveien Optikk AS for 567 904 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 117 435 kr.
Hvem fører regnskapet til Iseveien Optikk AS?
Magnar Nilsen Consulting AS er registrert som regnskapsfører for Iseveien Optikk AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.