M.m.a Mesterbygg AS
- Omsetning
- 2,4 mill
- 2025
- Resultat
- 201 110
- 2 års regnskap
Om M.m.a Mesterbygg AS
M.m.a Mesterbygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Martin Borchgrevink er daglig leder, og Mads Ottosen er styreleder. I 2025 hadde M.m.a Mesterbygg AS en omsetning på 2,37 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 201 110 kr. Egenkapitalen var 224 610 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Alexander Ottosen med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 175 innen oppføring av bygninger i Ringsaker, og ett av 24 638 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 575 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Tømrer, oppføring og vedlikehold av bygninger.
Formål
Tilby tømrertjenester, inkludert, men ikke begrenset til, oppføring, vedlikehold, og reparasjon av bygninger, konstruksjon av trestrukturer, og andre relaterte tjenester.
API og MCPGET /company/935738334
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935738334" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935738334",
"name": "M.M.A MESTERBYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RINGSAKER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "935738334" })Spør AI-assistenten
Er M.m.a Mesterbygg AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver M.m.a Mesterbygg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over M.m.a Mesterbygg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2024–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,37 mill kr | 257 832 kr | 201 110 kr | 949 108 kr | 224 610 kr | 724 498 kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 44 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 39 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 87 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/935738334/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935738334/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935738334",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2368480,
"operating_profit": 257832,
"net_profit": 201110,
"equity": 224610,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 0, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "935738334" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til M.m.a Mesterbygg AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til M.m.a Mesterbygg AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til M.m.a Mesterbygg AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 24.06.2025Styre
3Sist endret 24.06.2025Regnskapsfører
1Sist endret 01.08.2025API og MCPGET /company/935738334/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935738334/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935738334",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "935738334" })Spør AI-assistenten
List alle roller i M.m.a Mesterbygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i M.m.a Mesterbygg AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i M.m.a Mesterbygg AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Alexander Ottosen | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 1 000 |
| Mads Ottosen | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 1 000 |
| Martin Borchgrevink | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 1 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/935738334/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935738334/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935738334",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "935738334" })Spør AI-assistenten
Er M.m.a Mesterbygg AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har M.m.a Mesterbygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier M.m.a Mesterbygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| M.m.a Mesterbygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Ringsaker | − |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2025 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/935738334/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935738334/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935738334",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-24", "type": "Nyregistrering i Foretaksregisteret", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "935738334" })Spør AI-assistenten
Når ble M.m.a Mesterbygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte M.m.a Mesterbygg AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for M.m.a Mesterbygg AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 6,0 % av driftsinntektene — 5,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,9 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 8,5 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 23,7 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,17 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 3,23 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 89,5 % | 11,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 43,9 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 39,1 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 6,0 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/935738334/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935738334/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935738334",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12273,
"revenue": { "value": 2368480, "percentile": 0.547 },
"operating_margin": { "value": 0.1089, "percentile": 0.7702 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "935738334" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger M.m.a Mesterbygg AS blant de 12273 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til M.m.a Mesterbygg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er M.m.a Mesterbygg AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Lignende selskaper
AIOgså i Ringsaker
1 000+ til i Ringsaker →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om M.m.a Mesterbygg AS
Hvor stor er bransjen M.m.a Mesterbygg AS tilhører?
M.m.a Mesterbygg AS er ett av 175 selskaper innen oppføring av bygninger i Ringsaker, og ett av 24 638 på landsbasis.
Hvor lenge har M.m.a Mesterbygg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
M.m.a Mesterbygg AS ble etablert i 2025 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 9 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til M.m.a Mesterbygg AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for oppføring av bygninger er en driftsmargin på 2,9 %. M.m.a Mesterbygg AS lå på 10,9 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til M.m.a Mesterbygg AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for M.m.a Mesterbygg AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til M.m.a Mesterbygg AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder M.m.a Mesterbygg AS?
Martin Borchgrevink er registrert som daglig leder i M.m.a Mesterbygg AS.
Hvem er største aksjonær i M.m.a Mesterbygg AS?
Største aksjonær i M.m.a Mesterbygg AS er Alexander Ottosen med 33,3 % av aksjene, fulgt av Mads Ottosen (33,3 %) og Martin Borchgrevink (33,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte M.m.a Mesterbygg AS for i 2025?
M.m.a Mesterbygg AS hadde i 2025 en omsetning på 2,37 mill kr og et overskudd på 201 110 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har M.m.a Mesterbygg AS?
Ved utgangen av 2025 hadde M.m.a Mesterbygg AS en egenkapital på 224 610 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 23,7 %.
Hvor stor aksjekapital har M.m.a Mesterbygg AS?
Den registrerte aksjekapitalen i M.m.a Mesterbygg AS er 30 000 kr (3 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.