Løhre AS
- Omsetning
- 57,6 mill
- +16,3 %
- Resultat
- 3,4 mill
- +14,9 %
- Ansatte
- 12
Om Løhre AS
Løhre AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nærøysund, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med drivstoff til motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 1984 og har vært i drift i 42 år. Vegard Walaunet er daglig leder, og Frank Walaunet er styreleder. I 2025 hadde Løhre AS en omsetning på 57,58 mill kr, en økning på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,42 mill kr. Egenkapitalen var 9,53 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Frank Walaunet med 44 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner i Nærøysund, og ett av 1 000 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (91 %).
Aktivitet og formål
Bensin-, kyststasjon og servicestasjon, samt det som naturlig hører med slik virksomhet.
API og MCPGET /company/935555361
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935555361" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935555361",
"name": "LØHRE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.300",
"nace_desc": "Detaljhandel med drivstoff til motorvogner",
"employees": 12,
"address": { "municipality": "NÆRØYSUND", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "935555361" })Spør AI-assistenten
Hva driver Løhre AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Løhre AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Løhre AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +16,3 % fra 2024 · +54,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 57,58 mill kr | 4,04 mill kr | 3,42 mill kr | 17,73 mill kr | 9,53 mill kr | 8,21 mill kr |
| 2024 | 49,49 mill kr | 3,50 mill kr | 2,98 mill kr | 14,80 mill kr | 8,14 mill kr | 6,66 mill kr |
| 2023 | 43,55 mill kr | 2,97 mill kr | 2,51 mill kr | 13,65 mill kr | 7,17 mill kr | 6,48 mill kr |
| 2022 | 46,95 mill kr | 3,22 mill kr | 2,59 mill kr | 12,58 mill kr | 6,65 mill kr | 5,92 mill kr |
| 2021 | 37,22 mill kr | 3,43 mill kr | 2,70 mill kr | 10,90 mill kr | 6,07 mill kr | 4,84 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 77 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 10 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 54 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/935555361/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935555361/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935555361",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 57576281,
"operating_profit": 4041286,
"net_profit": 3421024,
"equity": 9529754,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 49492227,
"operating_profit": 3503921,
"net_profit": 2976162,
"equity": 8142891,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "935555361" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Løhre AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Løhre AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Løhre AS de siste årene.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 02.01.2023Styre
5Sist endret 25.11.2013Regnskapsfører
1Sist endret 29.12.2008Revisor
1Sist endret 21.01.2017API og MCPGET /company/935555361/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935555361/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935555361",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "935555361" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Løhre AS?
Hvem er regnskapsfører for Løhre AS?
List alle roller i Løhre AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Walaunet Invest AS28 % → 36 %
- Frank Walaunet52 % → 44 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Frank Walaunet | Person | Ordinære aksjer | 44,0 % | 22 |
| Walaunet Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 36,0 % | 18 |
| Ronny Walaunet | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 10 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/935555361/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935555361/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935555361",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "WALAUNET INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 36, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "935555361" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Løhre AS eier Walaunet Invest AS, og hvem eier resten?
Er Løhre AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Løhre AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Løhre AS | BEDR | Detaljhandel med drivstoff til motorvogner | Nærøysund | 12 |
Kunngjøringer43
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.1.2023 | Daglig leder ↗ |
| 31.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/935555361/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935555361/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935555361",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "935555361" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Løhre AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Løhre AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Løhre AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→12
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→11
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 76,6 % av driftsinntektene — 29,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,0 % | 2,4 % |
| Resultatmargin | 5,9 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 53,7 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,68 | 1,33 |
| Gjeldsgrad | 0,86 | 1,65 |
| Egenkapitalrentabilitet | 35,9 % | 13,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +16,3 % | +2,2 % |
| Omsetning per ansatt | 4,80 mill kr | 851 711,833 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 76,6 % | 47,3 % |
| Lønnskostnad | 10,2 % | 28,5 % |
| Annen driftskostnad | 4,9 % | 18,3 % |
| Avskrivninger | 1,3 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/935555361/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935555361/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935555361",
"nace_code": "47.300",
"industry_count": 888,
"revenue": { "value": 57576281, "percentile": 0.9627 },
"operating_margin": { "value": 0.0702, "percentile": 0.753 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "935555361" })Spør AI-assistenten
Er Løhre AS blant de største selskapene innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner?
Hvor solid er Løhre AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Løhre AS på i bransjen?
Investeringer
LØHRE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Automester AS | Eidsvoll | 0,5 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Nærøysund
1 000+ til i Nærøysund →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Løhre AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Løhre AS?
Det er registrert 1 000 selskaper i Norge innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner, hvorav 4 i Nærøysund.
Er Løhre AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1984, som er lenger enn 96 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 6 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Løhre AS et aktivt selskap?
Løhre AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Løhre AS?
Daglig leder i Løhre AS er Vegard Walaunet, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Løhre AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Frank Walaunet største eier i Løhre AS med 44 % av aksjene. Nest størst er Walaunet Invest AS med 36 %.
Hva er omsetningen til Løhre AS?
Løhre AS hadde i 2025 en omsetning på 57,58 mill kr og et overskudd på 3,42 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Løhre AS?
Egenkapitalen i Løhre AS var 9,53 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 53,7 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Løhre AS?
Løhre AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.