Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Shain It AS

Org.nr 935390443

Om Shain It AS

Shain It AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sarpsborg, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Rengjøring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Nejra Katavic er styrets leder. I 2025 hadde Shain It AS en omsetning på 665 630 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 151 522 kr. Egenkapitalen var 175 022 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nejra Katavic med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 80 innen rengjøring av bygninger i Sarpsborg, og ett av 6 465 i Norge. Det ble etablert samme år som 690 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Rengjøring av bygninger, bolighus, kontorer og lignende.

Formål

Renhold og rengjøringsvirksomhet samt det som naturlig faller sammen med dette.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler407 335 kr
Anleggsmidler33 %132 433 krOmløpsmidler67 %274 902 kr
Egenkapital og gjeld407 335 kr
Innskutt egenkapital6 %23 500 krOpptjent egenkapital37 %151 522 krKortsiktig gjeld56 %227 291 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader473 051 kr
Finanskostnader154 kr
Netto finans−154 kr
Ordinært resultat før skatt192 425 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025665 630 kr192 579 kr151 522 kr407 335 kr175 022 kr232 314 kr
20240 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 65 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 43 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre2

Styre

1Sist endret 22.04.2025
Nejra Katavic(f. 2006)
Styrets lederSignaturProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 22.04.2025
Regnskapsfører
repr. AMEDI REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Nejra KatavicPersonOrdinære aksjer100.0 %30

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Shain It ASBEDRRengjøring av bygningerSarpsborg−

Kunngjøringer2

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel43,0 %24,3 %
Likviditetsgrad1,211,16
Gjeldsgrad1,331,64
Egenkapitalrentabilitet86,6 %24,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Folk spør om Shain It AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Shain It AS?

Det er registrert 6 465 selskaper i Norge innen rengjøring av bygninger, hvorav 80 i Sarpsborg.

Er Shain It AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2025, som er lenger enn 18 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 690 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Shain It AS et aktivt selskap?

Shain It AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva slags selskap er Shain It AS?

Shain It AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er største aksjonær i Shain It AS?

Største aksjonær i Shain It AS er Nejra Katavic med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Shain It AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 665 630 kr. Egenkapitalen var 175 022 kr ved årsslutt.

Hva er driftsresultatet til Shain It AS?

I 2025 hadde Shain It AS et driftsresultat på 192 579 kr.

Hvor ligger Shain It AS?

Forretningsadressen til Shain It AS er Grålumveien 119, 1712, GRÅLUM i Sarpsborg kommune.

Er Shain It AS registrert i MVA-registeret?

Shain It AS er registrert i MVA-registeret (siden 2025) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Østfold