Tømrer Furås AS
- Omsetning
- 1,4 mill
- 2025
- Resultat
- 214 871
- 2 års regnskap
Om Tømrer Furås AS
Tømrer Furås AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gratangen, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Glenn Stian Furås er styrets leder. I 2025 hadde Tømrer Furås AS en omsetning på 1,41 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 214 871 kr. Egenkapitalen var 244 871 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Glenn Stian Furås med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 11 innen oppføring av bygninger i Gratangen, og ett av 24 639 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 576 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Tømrer, oppføring og vedlikehold av bygninger.
Formål
Tilby tømrertjenester, inkludert, men ikke begrenset til, oppføring, vedlikehold, og reparasjon av bygninger, konstruksjon av trestrukturer, og andre relaterte tjenester.
API og MCPGET /company/935111900
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935111900" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935111900",
"name": "TØMRER FURÅS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GRATANGEN", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "935111900" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Tømrer Furås AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Tømrer Furås AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Tømrer Furås AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2024–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,41 mill kr | 274 376 kr | 214 871 kr | 374 550 kr | 244 871 kr | 129 680 kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 40 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 97 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/935111900/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935111900/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935111900",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1411515,
"operating_profit": 274376,
"net_profit": 214871,
"equity": 244871,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 0, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "935111900" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Tømrer Furås AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tømrer Furås AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tømrer Furås AS per år.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 26.02.2025Regnskapsfører
1Sist endret 10.01.2026API og MCPGET /company/935111900/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935111900/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935111900",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "935111900" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Tømrer Furås AS?
List alle roller i Tømrer Furås AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tømrer Furås AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Glenn Stian Furås | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/935111900/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935111900/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935111900",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "935111900" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tømrer Furås AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Tømrer Furås AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tømrer Furås AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Gratangen | − |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.2.2025 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/935111900/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935111900/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935111900",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-02-26", "type": "Nyregistrering i Foretaksregisteret", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "935111900" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tømrer Furås AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tømrer Furås AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tømrer Furås AS sist godkjent årsregnskap?
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 65,4 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,89 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 0,53 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 87,7 % | 11,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/935111900/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935111900/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935111900",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12276,
"revenue": { "value": 1411515, "percentile": 0.4566 },
"operating_margin": { "value": 0.1944, "percentile": 0.8657 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "935111900" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Tømrer Furås AS blant de 12276 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tømrer Furås AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Tømrer Furås AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Tømrer Furås AS
Hvor stor er bransjen Tømrer Furås AS tilhører?
Tømrer Furås AS er ett av 11 selskaper innen oppføring av bygninger i Gratangen, og ett av 24 639 på landsbasis.
Hvor lenge har Tømrer Furås AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tømrer Furås AS ble etablert i 2025 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 11 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Tømrer Furås AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tømrer Furås AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Tømrer Furås AS?
Styrets leder i Tømrer Furås AS er Glenn Stian Furås.
Hvem er største aksjonær i Tømrer Furås AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Glenn Stian Furås største eier i Tømrer Furås AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Tømrer Furås AS for i 2025?
Tømrer Furås AS hadde i 2025 en omsetning på 1,41 mill kr og et overskudd på 214 871 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Tømrer Furås AS?
Driftsresultatet for 2025 var 274 376 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Tømrer Furås AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Tømrer Furås AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Tømrer Furås AS?
Organisasjonsnummeret til Tømrer Furås AS er 935 111 900. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 26.02.2025.
Hvilken regnskapsfører bruker Tømrer Furås AS?
I Enhetsregisteret er Tømrer Furås AS registrert med regnskapsfører Regnskap I Nor AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.