Rafal Fira AS
- Omsetning
- 5,8 mill
- 2025
- Resultat
- 2,1 mill
- 2 års regnskap
Om Rafal Fira AS
Rafal Fira AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillehammer, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Rafal Marcin Fira er daglig leder, og Rafal Marcin Fira er styreleder. I 2025 hadde Rafal Fira AS en omsetning på 5,75 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 2,05 mill kr. Egenkapitalen var 2,08 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fira Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 46 innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Lillehammer, og ett av 3 719 i Norge. Det ble etablert samme år som 314 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Spesialistlege.
Formål
Øre-nese- halsspesialist, kurs-, foredrags-og undervisningsvirksomhet, utarbeidelse av spesialisterklæringer og sakkyndige oppdrag, konsulentvirksomhet og forvaltning av selskapets kapital og ressurser i form av investeringsvirksomhet, deltakelse i andre selskaper, finansforvaltning, kjøp, drift, oppføring og rehabilitering av fast eiendom.
API og MCPGET /company/935104440
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935104440" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935104440",
"name": "RAFAL FIRA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.221",
"nace_desc": "Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LILLEHAMMER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "935104440" })Spør AI-assistenten
Hvor i Lillehammer holder Rafal Fira AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Rafal Fira AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Rafal Fira AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2024–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,75 mill kr | 2,63 mill kr | 2,05 mill kr | 3,47 mill kr | 2,08 mill kr | 1,38 mill kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 29 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 20 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 52 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 560 000 kr (16 % av balansen)
API og MCPGET /company/935104440/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935104440/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935104440",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5753024,
"operating_profit": 2634200,
"net_profit": 2054676,
"equity": 2084676,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 0, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "935104440" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rafal Fira AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rafal Fira AS utviklet seg fra 2024 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Rafal Fira AS i 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 25.02.2025Styre
1Sist endret 25.02.2025Regnskapsfører
1Sist endret 29.10.2026API og MCPGET /company/935104440/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935104440/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935104440",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "935104440" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Rafal Fira AS?
List alle roller i Rafal Fira AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rafal Fira AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fira Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/935104440/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935104440/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935104440",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FIRA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "935104440" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rafal Fira AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Rafal Fira AS eier Fira Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Rafal Fira AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/935104440/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935104440/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935104440",
"chain": [
{ "org_no": "934967569", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "935104440", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "935104440" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rafal Fira AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rafal Fira AS | BEDR | Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester | Lillehammer | − |
Kunngjøringer3
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.2.2025 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/935104440/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935104440/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935104440",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-04-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "935104440" })Spør AI-assistenten
Når ble Rafal Fira AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rafal Fira AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Rafal Fira AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+PROGRESSUM AS(Regnskapsfører)−FAKTA RÅD & REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Ingeborg Torstejnsons veg 34A→Holtevegen 9BPostnummer:2414→2613Poststed:ELVERUM→LILLEHAMMERKommune:ELVERUM→LILLEHAMMER
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 20,1 % av driftsinntektene — 12,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 45,8 % | 28,0 % |
| Resultatmargin | 35,7 % | 24,0 % |
| Egenkapitalandel | 60,1 % | 56,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,26 | 1,81 |
| Gjeldsgrad | 0,66 | 0,61 |
| Egenkapitalrentabilitet | 98,6 % | 36,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 20,1 % | 32,9 % |
| Annen driftskostnad | 28,9 % | 23,5 % |
| Avskrivninger | 5,2 % | 1,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/935104440/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935104440/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935104440",
"nace_code": "86.221",
"industry_count": 1285,
"revenue": { "value": 5753024, "percentile": 0.6669 },
"operating_margin": { "value": 0.4579, "percentile": 0.7197 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "935104440" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Rafal Fira AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Rafal Fira AS blant de største selskapene innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester?
Hvor solid er Rafal Fira AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Rafal Fira AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rafal Fira AS?
Det er registrert 3 719 selskaper i Norge innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester, hvorav 46 i Lillehammer.
Er Rafal Fira AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2025, som er lenger enn 15 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 314 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Rafal Fira AS bedre enn andre i bransjen?
Rafal Fira AS hadde en driftsmargin på 45,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 28 % for spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester.
Hvilken status har Rafal Fira AS i Enhetsregisteret?
Rafal Fira AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Rafal Fira AS?
Daglig leder i Rafal Fira AS er Rafal Marcin Fira, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Rafal Fira AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Fira Holding AS største eier i Rafal Fira AS med 100 % av aksjene.
Er Rafal Fira AS en del av et konsern?
Rafal Fira AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Fira Holding AS, som eier 100 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Rafal Fira AS?
Rafal Fira AS hadde i 2025 en omsetning på 5,75 mill kr og et overskudd på 2,05 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Rafal Fira AS?
Rafal Fira AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.