Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS
- Omsetning
- 1,8 mill
- 2025
- Resultat
- 1,4 mill
- 2 års regnskap
Om Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS
Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Geir Ballestad er styrets leder. I 2025 hadde Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS en omsetning på 1,82 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 1,40 mill kr. Egenkapitalen var 819 991 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Geir Ballestad med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 133 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Skien, og ett av 18 753 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 584 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Ingeniørtjenester.
Formål
Salg av konsulenttjenester inne bygg og anlegg.
API og MCPGET /company/935073502
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935073502" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935073502",
"name": "GBA PROSJEKT- OG ANLEGGSLEDELSE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "935073502" })Spør AI-assistenten
Hvor i Skien holder Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2024–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,82 mill kr | 1,76 mill kr | 1,40 mill kr | 1,91 mill kr | 819 991 kr | 1,09 mill kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | – | – | – |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 89 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/935073502/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935073502/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935073502",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1824375,
"operating_profit": 1764806,
"net_profit": 1396491,
"equity": 819991,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": null, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "935073502" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS utviklet seg fra 2024 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 25.02.2025API og MCPGET /company/935073502/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935073502/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935073502",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "935073502" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS?
List alle roller i Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Geir Ballestad | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/935073502/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935073502/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935073502",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "935073502" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Skien | − |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.2.2025 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/935073502/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935073502/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935073502",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-02-25", "type": "Nyregistrering i Foretaksregisteret", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "935073502" })Spør AI-assistenten
Når ble Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 43,0 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,76 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 1,32 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 170,3 % | 8,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/935073502/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/935073502/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "935073502",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9231,
"revenue": { "value": 1824375, "percentile": 0.7017 },
"operating_margin": { "value": 0.9673, "percentile": 0.983 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "935073502" })Spør AI-assistenten
Er Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS blant de største selskapene innen annen teknisk konsulentvirksomhet?
Hvor solid er Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Skien
1 000+ til i Skien →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS?
Det er registrert 18 753 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 133 i Skien.
Er Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2025, som er lenger enn 15 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 584 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS et aktivt selskap?
Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS?
Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Geir Ballestad største eier i Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS?
Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS hadde i 2025 en omsetning på 1,82 mill kr og et overskudd på 1,40 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS?
Egenkapitalen i Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS var 819 991 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 43 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS?
Gba Prosjekt- Og Anleggsledelse AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.