Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Vauler AS

Org.nr 934974832
Omsetning
346 264
2025
Resultat
66 776
2 års regnskap
Mer

Om Vauler AS

Vauler AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Sander Vetaas Vaular er daglig leder, og Kyrre Vaular Lerche er styreleder. I 2025 hadde Vauler AS en omsetning på 346 264 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 66 776 kr. Egenkapitalen var 113 776 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kyrre Vaular Lerche med 51 % av aksjene. Det ble etablert samme år som 8 012 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).

Aktivitet

Investering i aksjer og verdipapirer.

Formål

Investere i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.

API og MCPGET /company/934974832

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/934974832" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "934974832",
  "name": "VAULER AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "00.000",
  "nace_desc": "Uoppgitt",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "934974832" })

Spør AI-assistenten

  • Er Vauler AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Vauler AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Vauler AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2024–2025

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025346 264 kr81 943 kr66 776 kr129 117 kr113 776 kr15 341 kr
20240 kr0 kr0 kr–––

Balanse

2025
Eiendeler129 117 kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %129 117 kr
Egenkapital og gjeld129 117 kr
Innskutt egenkapital36 %47 000 krOpptjent egenkapital52 %66 776 krLangsiktig gjeld0 %0 krKortsiktig gjeld12 %15 341 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader264 321 kr
Ordinært resultat før skatt81 943 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 23 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/934974832/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/934974832/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "934974832",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 346264, "operating_profit": 81943, "net_profit": 66776, "equity": 113776, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": null, … }
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "934974832" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vauler AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vauler AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Vauler AS utviklet seg fra 2024 til 2025?

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 04.02.2025
Sander Vetaas Vaular(f. 2001)
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 04.02.2025
Styrets lederSignatur
Sander Vetaas Vaular(f. 2001)
StyremedlemSignatur
API og MCPGET /company/934974832/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/934974832/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "934974832",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "934974832" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Vauler AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Vauler AS?
  • List alle roller i Vauler AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Kyrre Vaular LerchePersonOrdinære aksjer51,0 %15 300
Sander Vetaas VaularPersonOrdinære aksjer49,0 %14 700

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/934974832/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/934974832/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "934974832",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "934974832" })

Spør AI-assistenten

  • Er Vauler AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Vauler AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Vauler AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Vauler ASBEDRUoppgittBergen−

Kunngjøringer2

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/934974832/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/934974832/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "934974832",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-02-04", "type": "Nyregistrering i Foretaksregisteret", … }
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "934974832" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Vauler AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Vauler AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Vauler AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel88,1 %85,7 %
Likviditetsgrad8,423,55
Gjeldsgrad0,130,07
Egenkapitalrentabilitet58,7 %0,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/934974832/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/934974832/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "934974832",
  "nace_code": "00.000",
  "industry_count": 45455,
  "revenue": { "value": 346264, "percentile": 0.9459 },
  "operating_margin": { "value": 0.2366, "percentile": 0.4934 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "934974832" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vauler AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Vauler AS blant de 45455 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Vauler AS sammenlignet med andre i bransjen?

Investeringer

VAULER AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Fruktbar ASBergen21,3 %20252025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Spørsmål og svar om Vauler AS

Hvor lenge har Vauler AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Vauler AS ble etablert i 2025 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 29 % av selskapene i bransjen.

Er Vauler AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vauler AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Vauler AS?

Sander Vetaas Vaular er registrert som daglig leder i Vauler AS.

Hvem eier Vauler AS?

Vauler AS eies i hovedsak av Kyrre Vaular Lerche (51 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går Vauler AS med overskudd?

I 2025 omsatte Vauler AS for 346 264 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 66 776 kr.

Hvor solid er økonomien i Vauler AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Vauler AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvor holder Vauler AS til?

Vauler AS holder til i Michael Krohns gate 59A, 5057, BERGEN, i Bergen kommune i Vestland.

Er Vauler AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2025. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Alle kommuner i Vestland