Pro-Stål AS
- Omsetning
- 5,2 mill
- 2025
- Resultat
- 347 833
- 2 års regnskap
- Ansatte
- 6
Om Pro-Stål AS
Pro-Stål AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rakkestad, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Pawel Turlaj er daglig leder, og Stian Ingebretsen er styreleder. Selskapet er ett av 206 i Norge innen bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted. Det ble etablert samme år som 22 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Totalentreprenør for utvikling av byggeprosjekter for salg eller utleie.
Formål
Produksjon av metallkonstruksjoner, sveising, montering, tegning, konstruksjon samt totale byggentrepriser. Servicetjenester, vedlikeholdtjenester, kran og løfteoperasjoner innenfor industri, bygg og anlegg.
AI-sammendrag
Rask etablering med 5M kr i omsetning og 348K kr resultat allerede i stiftelsesåret vitner om en effektiv oppstart innen stål- og sveisearbeid i industrisegmentet. Driftsmarginen ligger over bransjesnittet, men egenkapitalandelen er tynn og under normalen for de 217 sammenlignbare selskapene, noe som gir begrenset buffer mot svingninger. Eierskapet er delt mellom S.I Invest AS og øvrige interessenter, med Pawel Turlaj ved roret for driften.
API og MCPGET /company/934957393
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934957393" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934957393",
"name": "PRO-STÅL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "42.990",
"nace_desc": "Bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "RAKKESTAD", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "934957393" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Pro-Stål AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Pro-Stål AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Rakkestad holder Pro-Stål AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2024–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,17 mill kr | 484 436 kr | 347 833 kr | 1,68 mill kr | 369 833 kr | 1,31 mill kr |
| 2024 | – | – | – | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 32 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 60 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/934957393/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934957393/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934957393",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5165395,
"operating_profit": 484436,
"net_profit": 347833,
"equity": 369833,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "934957393" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Pro-Stål AS per år.
Hva var driftsmarginen til Pro-Stål AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Pro-Stål AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 01.02.2025Styre
2Sist endret 01.02.2025Regnskapsfører
1Sist endret 15.12.2025API og MCPGET /company/934957393/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934957393/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934957393",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "934957393" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Pro-Stål AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Pro-Stål AS?
Hvem er regnskapsfører for Pro-Stål AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| S.i Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
| Turlaj Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/934957393/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934957393/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934957393",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "S.I INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "TURLAJ INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "934957393" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Pro-Stål AS eier S.i Invest AS, og hvem eier resten?
Er Pro-Stål AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Pro-Stål AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Pro-Stål AS | BEDR | Bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted | Rakkestad | 6 |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2025 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/934957393/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934957393/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934957393",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-02-01", "type": "Nyregistrering i Foretaksregisteret", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "934957393" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Pro-Stål AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Pro-Stål AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Pro-Stål AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 37,7 % av driftsinntektene — 2,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,4 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 6,7 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 22,0 % | 39,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,27 | 1,57 |
| Gjeldsgrad | 3,55 | 1,01 |
| Egenkapitalrentabilitet | 94,1 % | 8,9 % |
| Omsetning per ansatt | 860 899,167 kr | 1,95 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 37,7 % | 35,2 % |
| Lønnskostnad | 32,0 % | 31,9 % |
| Annen driftskostnad | 19,1 % | 19,1 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/934957393/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934957393/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934957393",
"nace_code": "42.990",
"industry_count": 92,
"revenue": { "value": 5165395, "percentile": 0.6593 },
"operating_margin": { "value": 0.0938, "percentile": 0.6575 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "934957393" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Pro-Stål AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Pro-Stål AS blant de største selskapene innen bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted?
Hvor solid er Pro-Stål AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Pro-Stål AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Pro-Stål AS?
Det er registrert 206 selskaper i Norge innen bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted.
Er Pro-Stål AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2025, som er lenger enn 17 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 22 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Pro-Stål AS bedre enn andre i bransjen?
Pro-Stål AS hadde en driftsmargin på 9,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,2 % for bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted.
Hva er statusen til Pro-Stål AS?
Pro-Stål AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Pro-Stål AS?
Pro-Stål AS driver innen bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted, med NACE-kode 42.990 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Totalentreprenør for utvikling av byggeprosjekter for salg eller utleie.
Hvem er daglig leder i Pro-Stål AS?
Daglig leder i Pro-Stål AS er Pawel Turlaj, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Pro-Stål AS?
Største aksjonær i Pro-Stål AS er S.i Invest AS med 50 % av aksjene, fulgt av Turlaj Invest AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Pro-Stål AS?
I 2025 omsatte Pro-Stål AS for 5,17 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 347 833 kr.
Hva er driftsresultatet til Pro-Stål AS?
I 2025 hadde Pro-Stål AS et driftsresultat på 484 436 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 9,4 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.