- Omsetning
- 1,8 mill
- 2025
- Resultat
- 25 545
- 2 års regnskap
Om Paalerud Vvs AS
Paalerud Vvs AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Martin Paalerud er daglig leder, og Martin Paalerud er styreleder. I 2025 hadde Paalerud Vvs AS en omsetning på 1,75 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 25 545 kr. Egenkapitalen var 49 045 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Martin Paalerud med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 75 innen rørleggerarbeid i Nordre Follo, og ett av 4 976 i Norge. Det ble etablert samme år som 372 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Rørleggertjenester.
Formål
Selge varer og tjenester innen rørleggerarbeid og annet som naturlig sammenfaller med dette, samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
API og MCPGET /company/934845463
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934845463" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934845463",
"name": "PAALERUD VVS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "934845463" })Spør AI-assistenten
Hva driver Paalerud Vvs AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Paalerud Vvs AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Paalerud Vvs AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2024–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,75 mill kr | 33 822 kr | 25 545 kr | 740 345 kr | 49 045 kr | 691 300 kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 40 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/934845463/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934845463/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934845463",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 1753612, "operating_profit": 33822, "net_profit": 25545, "equity": 49045, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 0, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "934845463" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Paalerud Vvs AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Paalerud Vvs AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Paalerud Vvs AS per år.
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 14.01.2025Styre
1Sist endret 14.01.2025API og MCPGET /company/934845463/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934845463/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934845463",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "934845463" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Paalerud Vvs AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Paalerud Vvs AS?
List alle roller i Paalerud Vvs AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Martin Paalerud | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/934845463/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934845463/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934845463",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "934845463" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Paalerud Vvs AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Paalerud Vvs AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Paalerud Vvs AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Nordre Follo | − |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.1.2025 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/934845463/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934845463/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934845463",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-01-14", "type": "Nyregistrering i Foretaksregisteret", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "934845463" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Paalerud Vvs AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Paalerud Vvs AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Paalerud Vvs AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 6,6 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,37 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 14,10 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 52,1 % | 15,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/934845463/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934845463/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934845463",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3308,
"revenue": { "value": 1753612, "percentile": 0.4075 },
"operating_margin": { "value": 0.0193, "percentile": 0.3815 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "934845463" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Paalerud Vvs AS blant de 3308 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Paalerud Vvs AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Paalerud Vvs AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
Godkjenninger og registre
Paalerud Vvs AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Paalerud Vvs AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Paalerud Vvs AS?
Det er registrert 4 976 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 75 i Nordre Follo.
Er Paalerud Vvs AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2025, som er lenger enn 13 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 372 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Paalerud Vvs AS i Enhetsregisteret?
Paalerud Vvs AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Paalerud Vvs AS?
Daglig leder i Paalerud Vvs AS er Martin Paalerud, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Paalerud Vvs AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Martin Paalerud største eier i Paalerud Vvs AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Paalerud Vvs AS?
I 2025 omsatte Paalerud Vvs AS for 1,75 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 25 545 kr.
Hva er driftsresultatet til Paalerud Vvs AS?
I 2025 hadde Paalerud Vvs AS et driftsresultat på 33 822 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Paalerud Vvs AS?
Paalerud Vvs AS er vurdert til C – Moderat i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Paalerud Vvs AS registrert i MVA-registeret?
Paalerud Vvs AS er registrert i MVA-registeret (siden 2025) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.