Rakar Montasje AS
- Omsetning
- 4,5 mill
- 2025
- Resultat
- −336 261
- 3 års regnskap
- Ansatte
- 5
- −1 siden mars
Om Rakar Montasje AS
Rakar Montasje AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Piotr Raciniewski er daglig leder, og Piotr Raciniewski er styreleder. I 2025 hadde Rakar Montasje AS en omsetning på 4,51 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 336 261 kr. Egenkapitalen var −312 045 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Karolina Prost med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 295 innen snekkerarbeid i Bærum, og ett av 11 274 i Norge. Det ble etablert samme år som 947 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Snekkerarbeid, montering av dører, vinduer, kjøkken med mer. Tømrer, oppføring og vedlikehold av bygninger.
Formål
Snekkervirksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette. Selskapet kan også drive med oppføring av bygninger og transport av varer.
API og MCPGET /company/934824776
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934824776" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934824776",
"name": "RAKAR MONTASJE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.320",
"nace_desc": "Snekkerarbeid",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "934824776" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bærum holder Rakar Montasje AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Rakar Montasje AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Rakar Montasje AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2023–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,51 mill kr | −334 534 kr | −336 261 kr | 604 436 kr | −312 045 kr | 916 481 kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 30 000 kr | 24 216 kr | 5 784 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 82 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 61 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/934824776/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934824776/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934824776",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4509302,
"operating_profit": -334534,
"net_profit": -336261,
"equity": -312045,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 24216, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "934824776" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Rakar Montasje AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rakar Montasje AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rakar Montasje AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 15.09.2026Styre
1Sist endret 15.09.2026Regnskapsfører
1Sist endret 01.11.2025API og MCPGET /company/934824776/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934824776/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934824776",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "934824776" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Rakar Montasje AS?
List alle roller i Rakar Montasje AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rakar Montasje AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Karolina Prost | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/934824776/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934824776/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934824776",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "934824776" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Rakar Montasje AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rakar Montasje AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rakar Montasje AS | BEDR | Snekkerarbeid | Bærum | 5 |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.9.2026 | Styre ↗ |
| 15.9.2026 | Daglig leder ↗ |
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.2.2025 | Daglig leder ↗ |
| 10.1.2025 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/934824776/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934824776/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934824776",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-15", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-09-15", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "934824776" })Spør AI-assistenten
Når ble Rakar Montasje AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rakar Montasje AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Rakar Montasje AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
- Endring i roller og styre+Piotr Raciniewski(Daglig leder)+Piotr Raciniewski(Styrets leder)−Karolina Prost(Daglig leder)−Karolina Prost(Styrets leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 81,6 % av driftsinntektene — 43,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -7,4 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | -7,5 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | -51,6 % | 26,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,56 | 1,22 |
| Omsetning per ansatt | 901 860,4 kr | 1,05 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 12,9 % | 40,0 % |
| Lønnskostnad | 81,6 % | 38,2 % |
| Annen driftskostnad | 12,0 % | 14,0 % |
| Avskrivninger | 1,0 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/934824776/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934824776/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934824776",
"nace_code": "43.320",
"industry_count": 2774,
"revenue": { "value": 4509302, "percentile": 0.7818 },
"operating_margin": { "value": -0.0742, "percentile": 0.2202 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "934824776" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Rakar Montasje AS blant de 2774 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rakar Montasje AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Rakar Montasje AS blant de største selskapene innen snekkerarbeid?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Rakar Montasje AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rakar Montasje AS?
Det er registrert 11 274 selskaper i Norge innen snekkerarbeid, hvorav 295 i Bærum.
Er Rakar Montasje AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 18 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 947 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Rakar Montasje AS bedre enn andre i bransjen?
Rakar Montasje AS hadde en driftsmargin på −7,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,5 % for snekkerarbeid.
Hva er statusen til Rakar Montasje AS?
Rakar Montasje AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Rakar Montasje AS?
Daglig leder i Rakar Montasje AS er Piotr Raciniewski, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Rakar Montasje AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Karolina Prost største eier i Rakar Montasje AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Rakar Montasje AS?
I 2025 omsatte Rakar Montasje AS for 4,51 mill kr. Årsresultatet ble et underskudd på 336 261 kr.
Hvor mange ansatte har Rakar Montasje AS?
Rakar Montasje AS har 5 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.