Lumière Entart AS
- Omsetning
- 2,6 mill
- 2025
- Resultat
- 101 827
- 3 års regnskap
Om Lumière Entart AS
Lumière Entart AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Even Næssvold Boberg er daglig leder, og Nikolai Zamarajev Fischer er styreleder. I 2025 hadde Lumière Entart AS en omsetning på 2,64 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 101 827 kr. Egenkapitalen var 124 144 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Maksymilian Lucow med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 351 innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Oslo, og ett av 5 458 i Norge. Det ble etablert samme år som 611 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Industridesign, produktdesign og annen teknisk design. Scenetjenester som produsent. Scenetjenester som regissør. Produksjon av film, video og fjernsynsprogram. Filmproduksjon.
Formål
Tilby tjenester innen arkitekttegning, design, visualisering, konseptutvikling, teknisk avvikling samt film- og fotoproduksjon for arrangementer. Videre skal selskapet yte tjenester innen reklame og andre kommunikasjonstjenester, drive forskning på fornybare materialer, samt delta i virksomheter som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/934638239
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934638239" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934638239",
"name": "LUMIÈRE ENTART AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "74.110",
"nace_desc": "Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "934638239" })Spør AI-assistenten
Når ble Lumière Entart AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Lumière Entart AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Lumière Entart AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,64 mill kr | 129 228 kr | 101 827 kr | 451 429 kr | 124 144 kr | 327 285 kr |
| 2024 | 0 kr | −11 900 kr | −11 900 kr | 23 174 kr | 12 316 kr | 10 858 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 71 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 79 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/934638239/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934638239/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934638239",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2639895,
"operating_profit": 129228,
"net_profit": 101827,
"equity": 124144,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -11900, "net_profit": -11900, "equity": 12316, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "934638239" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Lumière Entart AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Lumière Entart AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lumière Entart AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 21.02.2026Styre
3Sist endret 21.02.2026API og MCPGET /company/934638239/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934638239/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934638239",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "934638239" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Lumière Entart AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Lumière Entart AS?
List alle roller i Lumière Entart AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute · 5 endret eierandel
- Even Næssvold Boberg11,1 %
- Lionel Fulani-Saa Nkee11,1 %
- Julian Villanueva Larsenhadde 14,3 %
- Maksymilian Lucow28,6 % → 33,3 %
- Hubert Konrad Szczygiel14,3 % → 11,1 %
- Mikael Roman Schatz14,3 % → 11,1 %
- Nikolai Zamarajev Fischer14,3 % → 11,1 %
- Benjamin Egseth Martinsen14,3 % → 11,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Maksymilian Lucow | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 12 854 |
| Benjamin Egseth Martinsen | Person | Ordinære aksjer | 11,1 % | 4 288 |
| Mikael Roman Schatz | Person | Ordinære aksjer | 11,1 % | 4 288 |
| Even Næssvold Boberg | Person | Ordinære aksjer | 11,1 % | 4 285 |
| Hubert Konrad Szczygiel | Person | Ordinære aksjer | 11,1 % | 4 285 |
| Lionel Fulani-Saa Nkee | Person | Ordinære aksjer | 11,1 % | 4 285 |
| Nikolai Zamarajev Fischer | Person | Ordinære aksjer | 11,1 % | 4 285 |
7 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/934638239/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934638239/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934638239",
"shareholders": [
…
],
"total": 7
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "934638239" })Spør AI-assistenten
Er Lumière Entart AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Lumière Entart AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lumière Entart AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lumière Entart AS | BEDR | Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet | Oslo | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2026 | Styre ↗ |
| 21.2.2026 | Daglig leder ↗ |
| 10.7.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.3.2025 | Kapital ↗ |
| 6.3.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 6.3.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.12.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/934638239/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934638239/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934638239",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-21", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "934638239" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Lumière Entart AS sist endret?
Har Lumière Entart AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Lumière Entart AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 70,7 % av driftsinntektene — 38,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,9 % | 0,2 % |
| Resultatmargin | 3,9 % | 0,0 % |
| Egenkapitalandel | 27,5 % | 40,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,38 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 2,64 | 0,44 |
| Egenkapitalrentabilitet | 82,0 % | -0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,4 % | 37,9 % |
| Lønnskostnad | 70,7 % | 32,1 % |
| Annen driftskostnad | 22,9 % | 21,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/934638239/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934638239/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934638239",
"nace_code": "74.110",
"industry_count": 2054,
"revenue": { "value": 2639895, "percentile": 0.8555 },
"operating_margin": { "value": 0.049, "percentile": 0.5847 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "934638239" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Lumière Entart AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Lumière Entart AS blant de største selskapene innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet?
Hvor solid er Lumière Entart AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+43 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Lumière Entart AS
Hvor stor er bransjen Lumière Entart AS tilhører?
Lumière Entart AS er ett av 1 351 selskaper innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Oslo, og ett av 5 458 på landsbasis.
Hvor lenge har Lumière Entart AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lumière Entart AS ble etablert i 2024 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 26 % av selskapene i bransjen.
Er Lumière Entart AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lumière Entart AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Lumière Entart AS?
Even Næssvold Boberg er registrert som daglig leder i Lumière Entart AS.
Hvem er styreleder i Lumière Entart AS?
Styrets leder i Lumière Entart AS er Nikolai Zamarajev Fischer. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Lumière Entart AS?
Lumière Entart AS eies i hovedsak av Maksymilian Lucow (33,3 %). Totalt er det registrert 7 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Lumière Entart AS med overskudd?
Lumière Entart AS hadde i 2025 en omsetning på 2,64 mill kr og et overskudd på 101 827 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Lumière Entart AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Lumière Entart AS økonomisk helse-vurderingen C (Moderat) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Lumière Entart AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2025. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.