Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Næringssalg AS

Org.nr 934290992
Omsetning
2,1 mill
+858,5 %
Resultat
−759 483
−1 299,3 %
Mer

Om Næringssalg AS

Næringssalg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Frode Jensen Dalseng er daglig leder, og Tore Helmer Amdahl er styreleder. I 2025 hadde Næringssalg AS en omsetning på 2,05 mill kr, en økning på 858 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 759 483 kr. Egenkapitalen var −404 938 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er F.m.j. Holding AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet i Ringsaker, og ett av 953 i Norge. Det ble etablert samme år som 48 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).

Aktivitet

Engroshandel med maskiner og utstyr til bygg, anlegg og transportbransjen.

Formål

Kjøp og salg av driftsmidler fra finansinstitusjoner til kunder samt pantsikring, kjøp og salg av varer og tjenester som er tilknyttet overnevnte.

API og MCPGET /company/934290992

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/934290992" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "934290992",
  "name": "NÆRINGSSALG AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "46.630",
  "nace_desc": "Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "RINGSAKER", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "934290992" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Næringssalg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Næringssalg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Næringssalg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2023–2025 · +858,5 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,05 mill kr−917 366 kr−759 483 kr424 977 kr−404 938 kr829 915 kr
2024214 000 kr90 429 kr63 329 kr1,62 mill kr354 545 kr1,26 mill kr
20230 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler424 977 kr
Anleggsmidler81 %344 429 krOmløpsmidler19 %80 548 kr
Egenkapital og gjeld424 977 kr
Innskutt egenkapital69 %291 216 krOpptjent egenkapital-164 %−696 154 krKortsiktig gjeld195 %829 915 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,97 mill kr
Finansinntekter260 kr
Finanskostnader56 591 kr
Netto finans−56 331 kr
Ordinært resultat før skatt−973 697 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 58 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 33 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

API og MCPGET /company/934290992/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/934290992/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "934290992",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 2051141,
      "operating_profit": -917366,
      "net_profit": -759483,
      "equity": -404938,
      …
    },
    { "year": 2024, "revenue": 214000, "operating_profit": 90429, "net_profit": 63329, "equity": 354545, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "934290992" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Næringssalg AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Næringssalg AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Næringssalg AS utviklet seg fra 2023 til 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 16.10.2025
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 23.07.2025
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 13.10.2026
Regnskapsfører
repr. FRISIKT VEST ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/934290992/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/934290992/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "934290992",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "934290992" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Næringssalg AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Næringssalg AS?
  • List alle roller i Næringssalg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

2 nye · 1 endret eierandel

Inn (2)
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
F.m.j. Holding ASSelskapOrdinære aksjer33,3 %100
Snuggerud ASSelskapOrdinære aksjer33,3 %100
Tore H Amdahl ASSelskapOrdinære aksjer33,3 %100

3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/934290992/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/934290992/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "934290992",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "F.M.J. HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "SNUGGERUD AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 3
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "934290992" })

Spør AI-assistenten

  • Er Næringssalg AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Næringssalg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Næringssalg AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Næringssalg ASBEDREngroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhetRingsaker−

Kunngjøringer14

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/934290992/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/934290992/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "934290992",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2026-04-07", "type": "Forretningsadresse", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "934290992" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Næringssalg AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Næringssalg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Næringssalg AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −MOELV REGNSKAPSBYRÅ AS(Regnskapsfører)
  2. Endring i roller og styre
    +FRISIKT VEST AS(Regnskapsfører)−FRISIKT ØKONOMI VEST AS(Regnskapsfører)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 57,8 % av driftsinntektene — 47,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-44,7 %5,0 %
Resultatmargin-37,0 %4,0 %
Egenkapitalandel-95,3 %42,0 %
Likviditetsgrad0,101,79
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad44,5 %64,8 %
Lønnskostnad32,8 %15,8 %
Annen driftskostnad57,8 %10,6 %
Avskrivninger9,6 %0,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/934290992/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/934290992/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "934290992",
  "nace_code": "46.630",
  "industry_count": 764,
  "revenue": { "value": 2051141, "percentile": 0.4418 },
  "operating_margin": { "value": -0.4472, "percentile": 0.0772 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "934290992" })

Spør AI-assistenten

  • Er Næringssalg AS blant de største selskapene innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet?
  • Hvor solid er Næringssalg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Næringssalg AS på i bransjen?

Spørsmål og svar om Næringssalg AS

Hvor stor er bransjen Næringssalg AS tilhører?

Næringssalg AS er ett av 8 selskaper innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet i Ringsaker, og ett av 953 på landsbasis.

Hvor lenge har Næringssalg AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Næringssalg AS ble etablert i 2024 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 9 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Næringssalg AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Næringssalg AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Næringssalg AS?

Frode Jensen Dalseng er registrert som daglig leder i Næringssalg AS.

Hvem er største aksjonær i Næringssalg AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er F.m.j. Holding AS største eier i Næringssalg AS med 33,3 % av aksjene. Nest størst er Snuggerud AS med 33,3 %.

Går Næringssalg AS med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,05 mill kr, opp 858 % fra 2024. Egenkapitalen var −404 938 kr ved årsslutt.

Hvor lønnsom er driften i Næringssalg AS?

Driftsresultatet for 2025 var −917 366 kr (driftsmargin −44,7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvilken regnskapsfører bruker Næringssalg AS?

I Enhetsregisteret er Næringssalg AS registrert med regnskapsfører Frisikt Vest AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet